Tālrunis donoriemphone 636 32092

Ērču aktivitāte pieaug!

Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca Ventspilī informē, ka sakarā ar gaisa temperatūras paaugstināšanos, ērču aktivitāte ir strauji palielinājusies. Kopumā no š.g. 1. līdz 25. jūnijam slimnīcā jau ir izvilktas 191 ērces.

Ērču aktivitāte lielā mērā saistīta ar klimatiskajiem apstākļiem. Ņemot vērā, ka šī gada ziema Latvijas ērcēm ir bijusi īpaši labvēlīga, proti, laikapstākļi bijuši atbilstoši to ātrākai attīstībai, arī to skaits ir ievērojami lielāks nekā ierasts.

Ērces šobrīd ir ļoti plaši sastopamas gan piemājas dārzos, gan parkos un mežos, tāpēc aicinām iedzīvotājus būt apzinīgiem, izvēloties piemērotu apģērbu, kas pēc iespējas vairāk nosedz ķermeni. Lai nepieļautu ērces piesūkšanos, pirms došanās mežā apģērbs jāpielāgo tā, lai ērce nevarētu zem tā pakļūt (ieteicams bikšu galus ielikt zeķēs vai zābakos, kā arī valkāt gaišas drēbes, uz kurām ērces labi saskatāmas).

Jāņem vērā, ka ērce uzreiz nepiesūcas, tāpēc pēc pārnākšanas mājās rūpīgi jāapskata sevi spogulī. Ja līdzi bijis suns, arī tas jāpārbauda un jāpārliecinās, vai kažokā nav paslēpusies ērce. Tomēr, ja ērce ir piesūkusies, tā jānoņem. Ērci iespējams noņemt pašam vai vērsties pēc palīdzības jebkurā medicīnas iestādē.

Tomēr visdrošākais veids kā pasargāt sevi un savus tuviniekus no ērču pārnēsātām slimībām, piemēram, kā ērču encefalīta ir vakcinācija. Konkrēti Ventspils slimnīcā vakcinēties iespējams procedūru kabinetā, kas atrodas 1. stāvā līdzās reģistratūrai, ieeja no Vasarnīcu ielas. Kabinets darba dienās strādā no plkst. 16.00 līdz 18.30. Par darba laika izmaiņām, aicinām sekot līdzi slimnīcas mājas lapā http://ziemelkurzemesslimnica.lv/lv/informacija/jaunumi.html

25.06.2020.