Tālrunis donoriemphone 636 32092

Informācija par veiktajiem Covid-19 testiem laika posmā no 19. jūnija līdz 26. jūnijam

Ventspils slimnīca informē, ka laika posmā no š.g. 19. jūnija līdz 26. jūnijam slimnīcā kopumā veiktas analīzes 102 personām ar aizdomām par inficēšanos ar Covid-19 un visi veiktie testi bija negatīvi.

Saskaņā ar Latvijas infektoloģijas centrā diagnosticētajiem analīžu testiem līdz šim slimnīcā nav apstiprināts neviens inficēšanās gadījums ar jauno vīrusu. Savukārt, saskaņā ar Centrālās Laboratorijas sniegtajiem datiem, augstākminētajā laika periodā mobilajā analīžu pieņemšanas punktā Ventspilī, analīzes tika veiktas 52 personām. Analīžu rezultāti šiem izmeklējumiem slimnīcai nav pieejami, tomēr atbilstoši Slimību profilakses un kontroles centrs (turpmāk – SPKC) sniegtajai informācijai Ventspilī un Ventspils novadā uz 26.06.2020 nebija neviena aktīva saslimšanas gadījuma.

Atgādinām, ka nemainīgi tiek saglabāti ieviestie drošības pasākumi abās slimnīcās gan Ventspilī, gan filiālē Talsos, proti, pacientu apmeklējumi nav atļauti, visās nodaļās pacientiem ir iespējams izmantot dezinfekcijas līdzekļus, ienākot slimnīcā ir jāvelk aizsargmaska (ja pacients vēlas var vilkt personīgi iegādātu vai arī izmantot slimnīcā nodrošinātās maskas), jāievēro 2 m distance no citām personām. Tāpat ir pagarināti ambulatoro pacientu pieņemšanu starplaiki, pakalpojumus iespējams saņemt tikai ar iepriekšēju parakstu un visiem pacientiem tiek mērīta temperatūra.

Neskatoties uz to, ka ārkārtas situācija valstī ir atcelta, SPKC aicina iedzīvotājus turpināt ievērot sekojošus drošības pasākumus – regulāri mazgāt rokas un ievērot drošu distanci (vismaz 2 metri). Tāpat izmantojot koplietošanas telpas, lieki nevajadzētu pieskarties dažādiem priekšmetiem, virsmām un sejai.

Aicinām iedzīvotājus sekot līdzi aktuālajai informācijai SPKC mājaslapā: https://spkc.gov.lv/lv/, kā arī lejupielādēt lietotni “Apturi Covid”,  kas radīta, lai ierobežotu Covid-19 izplatību Latvijā. Lietotne piedāvā iespēju savlaicīgāk izolēties, lai neapdraudētu ģimeni, kolēģus, draugus un pārējos iedzīvotājus, kā arī pievērst uzmanību slimības simptomiem un ātrāk vērsties pēc palīdzības, ja tas nepieciešams.

26.06.2020.