Tālrunis donoriemphone 636 32092

Ventspilī konstatēts jauns Covid-19 saslimšanas gadījums

Atbilstoši Slimību profilakses un kontroles centra (turpmāk - SPKC) sniegtajiem datiem, Ventspilī konstatēts jauns Covid-19 saslimšanas gadījums. Neskatoties uz to, ka ārkārtas stāvoklis Latvijā ir noslēdzies, aicinām joprojām iedzīvotājus turpināt ievērot nepieciešamos piesardzības pasākumus un saglabāt modrību!

Informējam, ka analīzes iespējams nodot dažādos pieņemšanu punktos visā Latvijā (Centrālās laboratorijas mobilajos punktos, slimnīcās, Gulbja laboratorijā), bet atbilstoši Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā veiktajiem un Latvijas infektoloģijas centrā diagnosticētajiem analīžu testiem, joprojām uz 29.06.2020. slimnīcā nav apstiprināts neviens inficēšanās gadījums ar Covid 19.

Atgādinām, ka abās slimnīcās gan Ventspilī, gan filiālē Talsos, tiek ievēroti sekojoši drošības pasākumi:

• Pacientu apmeklējumi nav atļauti;
  • Piedalīties dzemdībās kopā ar topošo māmiņu ir atļauts tikai bērna tēvam (citiem ģimenes locekļiem vai draugiem nav atļauts būt klātesošiem dzemdību procesā);
  • Visās nodaļās pacientiem ir iespējams izmantot dezinfekcijas līdzekļus;
  • Atrodoties slimnīcā obligāti ir jālieto aizsargmaska (ja pacients vēlas var vilkt personīgi iegādātu, vai arī izmantot slimnīcā nodrošinātās maskas). Maska ir jānēsā visu uzturēšanās laiku slimnīcā, izņemot gadījumos, ja speciālists apskates laikā to aicina noņemt!
  • Visiem pacientiem ienākot slimnīcā tiek mērīta temperatūra;
  • Joprojām aicinām ievērot 2 m distanci starp citām personām;
  • Abās slimnīcās ir pagarināti ambulatoro pacientu pieņemšanu starplaiki un pakalpojumus iespējams saņemt tikai ar iepriekšēju parakstu.

Aicinām iedzīvotājus sekot līdzi aktuālajai informācijai SPKC mājaslapā: https://spkc.gov.lv/lv/, kā arī lejupielādēt lietotni “Apturi Covid”,  kas radīta, lai ierobežotu Covid-19 izplatību Latvijā. Lietotne piedāvā iespēju savlaicīgāk izolēties, lai neapdraudētu ģimeni, kolēģus, draugus un pārējos iedzīvotājus, kā arī pievērst uzmanību slimības simptomiem un ātrāk vērsties pēc palīdzības, ja tas nepieciešams.

29.06.2020.