Tālrunis donoriemphone 636 32092

RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžas programmas “Māszinības” diplomu izsniegšana

Ventspils slimnīcā 2020.gada 3.jūlijā tika atzīmēts īpašs un svinīgs notikums kolektīva un absolventu tuvinieku lokā - RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžas (turpmāk tekstā RSU SKMK) programmas “Māszinības” diplomu izsniegšana.

Sadarbība starp Ziemeļkurzemes reģionālo slimnīcu un RSU SKMK aizsākās 2017. gadā, kad studentiem no Ventspils un apkārtnes tika piedāvāta iespēja studiju praksi iziet Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā un interesanti, ka 2017.gada 1.studiju kurss absolvē tieši RSU SKMK skolas 100-gadē.

RSU SKMK studiju programmas “Māszinības” ilgums ir 3 gadi, kā laikā topošās māsas apgūst zināšanas un prasmes strādāt šajā profesijā, bet pats galvenais gūst praktiskas iemaņas pacienta veselības aprūpē, jo jau studija laikā topošajām māsām ir iespēja uzsāk darbu slimnīcā. Varam tikai priecāties, ka sadarbībā ar RSU SKMK studiju programmu Ventspilī 2020.gadā ir absolvējušas 18 medicīnas māsas, kuras jau ir pievienojušās Ventspils slimnīcas kolektīvam, paaugstinājušas kvalifikāciju vai arī darbu turpinās citās ārstniecības iestādēs, tādejādi pilnveidojot medicīnas iestāžu komandas darbu Kurzemē.

Ieskatoties vēstures lappusēs, izlasām, ka pēc Otrā pasaules kara pilsētas slimnīcā īpaši trūka vidējais medicīniskais personāls, tāpēc 1945. gadā tika nodibināta Ventspils medicīnas māsu skola, kas savu darbību sāka Vasarnīcu ielā 33. Par pirmo skolas direktoru bija nozīmēts Dr. Ernests Brencis. Skola tika slēgta 1996.gadā un līdz 2017.gadam apgūt praktisko studiju kursu Ventspilī vairs nebija iespējams, tāpēc esam pateicīgi RSU SKMK par veiksmīgo sadarbību.

Vēlam jaunajām medicīnas māsām spēku, izturību un mīlestību turpinot šo tik svarīgo darbu!

3.07.2020. programmas "Māszinības" absolventi

8.09.2017. programmas "Māszinības" 1.kurss