Topošo māmiņu uzņemšana Ventspils slimnīcas Dzemdību nodaļā

Brīdis, kad topošajai māmiņai jādodas uz slimnīcu, lai laistu pasaulē savu mazulīti var būt uztraukuma pilns, jo priekšā stāv tik daudz nezināmā. Taču tik ilgi gaidītajai dienai palīdzēsim labi sagatavoties, lai dažādas lietas jau būtu savlaicīgi apzinātas.

Esam sagatavojuši īsu un koncentrētu informāciju, kas noderēs ikvienai topošajai māmiņai, kura plāno savu jauno atvasīti laist pasaulē tieši Ventspilī.

Piedāvājam noskatīties video ekskursiju pa Ventspils slimnīcas Dzemdību nodaļas telpām, skaties ŠEIT!

Uz Ventspils slimnīcas Dzemdību nodaļu dodies:

1. Intensīvu kontrakciju gadījumā:
  2. kontrakciju biežums – kontrakcijas kļuvušas biežākas: pirmo dzemdību gadījumā ik pa 3–5 minūtēm, atkārtotu dzemdību gadījumā ik pa 5–7 minūtēm,
  3. kontrakciju garums – kontrakcija ilgst 40–60 sekundes;
  4. Ja paredzēta plānveida uzņemšana ķeizargrieziena operācijai. Bez anesteziologa konsultācijas Dzemdību nodaļā jāierodas dienu iepriekš: no plkst. 8:00-10:00. Savukārt ar anesteziologa konsultāciju - iepriekšējā dienā no plkst. 8:00-16:00;
  5. Ja novērojamas pēkšņas un satraucošas sūdzības par savu vai vēl nedzimušā bērniņa pašsajūtu, jāzvana pa tālruni 63624404, lai konsultētos vai dotos uz slimnīcu.

Ko ņemt līdzi, dodoties uz dzemdībām?

Dokumenti (obligāts nosacījums):

1. Pase vai ID karte;
  2. "Mātes pase" un citi ar veselības stāvokli saistīti dokumenti (asins grupas un Rh faktora izmeklējuma oriģināls, ultrasonoskopiju atbildes, u.c. ar grūtniecību veiktās analīzes);
  3.  Apdrošināšanas polise (ja darba devējs, tādu nodrošina) un nauda.

Dokumenti personai, kura plāno piedalīties ģimenes dzemdībās (obligāts nosacījums):

1. Pase vai ID karte;
  2. Viena gada laikā viekta plaušu fluorogramma (jāuzrāda papīra formā vai viedierīcē, pieslēdzoties savam kontam DATAMED vai citai vietnei, kurā glabājas izmeklējuma rezultāti).

Vai atbalsta personas drīkst piedalīties dzemdībās?

Ventspils slimnīcas Dzemdību nodaļā ar dzemdētājas piekrišanu var piedalīties vīrs/dzīvesbiedrs, kas ir labā veselības stāvoklī, veicis plaušu fluorogrammu un uzrāda izmeklējuma rezultātu, kas izdots ne agrāk kā 12 mēnešus pirms uzrādīšanas dienas un, kas izslēdz saslimšanu ar tuberkulozi. Saistībā ar koronavīrusa ierobežojumiem valstī, dūlām vai citām personām dzemdībās nav atļauts piedalīties. Pēc medicīnas personāla norādījumiem, uzturoties slimnīcā būs jālieto sejas maskas.

Nepieciešamās lietas topošajai māmiņai dodoties uz slimnīcu (ieteicams):

1. Dzemdību periodā – ērts kokvilnas apģērbs, halāts, ērti istabas apavi un pāris īso kokvilnas zeķīšu;
  2. Pēcdzemdību periodā – ērts, bērna barošanai piemērots apģērbs un krūšturi (vēlams kokvilnas),  dvielis, vienreizējas lietošanas vai kokvilnas apakšbiksītes, dušas čības, krūzīte, ķemme, pildspalva un bloknots.
  3. Higiēnas piederumi - ziepes, šampūns, zobu pasta un zobu birstīte. Plašāk lasi ŠEIT.

Apģērbs vīram/dzīvesbiedram (obligāts nosacījums) - istabas apavi un piemērots maiņas apģērbs.

Lietas līdzņemšanai mazulītim (ieteicams) - telpām piemēroti, 3-4 kokvilnas apģērba komplekti, 3-4 kokvilnas vai vienreizējas lietošanas paladziņi (autiņi), kokvilnas cepurītes (plānā un biezā), 2 pāri kokvilnas cimdiņu, 2 pāri siltu zeķīšu, autiņbiksītes (jaundzimušo), sedziņa, lielais frotē dvielis, mitrās salvetes, ziepes, ģimenes ārsta izziņa bērnam.

*Atgādinām, ka drēbītēm, arī jaunām, jābūt izmazgātām un izgludinātām!

Pārtikas preces (ieteicams) - negāzēts minerālūdens un pārtikas produkti, kas ir iepakoti, piemēram, jogurts.

Informējam, ka Ventspils slimnīcas Dzemdību nodaļā katru dienu tiek piedāvātas brokastis, pusdienas, launags un vakariņas. Taču, ja topošā mamiņa vēlas ņemt līdzi savus, ikdienā lietojamos, pārtikas produktus, tad to droši var darīt, jo nodaļā tiek nodrošināta atsevišķa virtuve pacientiem, kurā iespējams uzglabāt pārtiku. Komforta palātās pieejams ledusskapis.

Kā nokļūt līdz Ventspils slimnīcas Dzemdību nodaļai?

Ja esat pārliecināti par nepieciešamību doties uz slimnīcu, tad varat izmantot savu personīgo transportu vai arī, ja tas nav iespējams, izmantot Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta transportu, zvanot pa tālruni 311

Ja izmantojat savu personīgo transportu, tad, lai nokļūtu Dzemedību nodaļā, Jums vispirms jādodas uz slimnīcas Uzņemšanas nodaļu Inženieru ielā 60 (lūgums izmantot zvanu pogu, kas atrodas pie ieejas durvīm, lai informētu personālu par jūsu ierašanos). Vēršam uzmanību, ka pie Uzņemšanas nodaļas stāvvietā ir uzstādīta  ierobežojoša ceļazīme “Nr. 840, kas paredz stāvēšanas laiku 2 stundas. Papildus jau minētajai stāvvietai, slimnīcas teritorijā atrodas arī divas plašas, bezmaksas autostāvvietas bez laika ierobežojuma (no Vasarnīcas/ Inženieru ielu puses).

Ierodoties Uzņemšanas nodaļā, tiek izsniegtas sejas aizsargmaskas un topošā māmiņa un vīrs/dzīvesbiedrs tiek aizvesti uz Dzemdību nodaļu.

Papildus informācija:

1. Izrakstīšanās no Dzemdību nodaļas notiek katru dienu no plkst. 12:00-16:00;
  2. Ventspils slimnīcas Dzemdību nodaļas telefona numurs saziņai par  pieteikšanos vecmāšu lekcijām, grūtnieču aprūpi, kā arī dzemdību palīdzību ir 63624404

22.07.2020.