Lekcijas topošajiem vecākiem augusta mēnesī

Līdz ar vasaras siltajiem saules stariem, Ziemeļkurzemes reģionālā „Dzemdību un pēcdzemdību periods”  slimnīcā Ventspilī, turpinās lekcijas topošajiem vecākiem. Lekciju ietvaros tiek piedāvātas dažādas tēmas, kuras sniedz praktiskas zināšanas par dzemdību procesu un zīdainīša aprūpi ikdienā, kā arī māmiņas psiholoģiski sagatavo dzemdībām un mazuļa ienākšanai ģimenē.

Augustā tiek piedāvātas četras lekcijas tēmām – “Dzemdību un pēcdzemdību periods”, „Pozas un elpošana dzemdībās”, “Pareizs uzturs grūtniecēm un grūtniecības plānošanā” un “Handlings” - prasmīga zīdaiņa aprūpe ikdienā.

Lekciju grafiks 2020. gada augustā:

05.08.2020. plkst. 17.00 - „Dzemdību un pēcdzemdību periods”  - Lekcijā iespējams uzzināt par dzemdību procesu, par to kā dzemdības sākas un kad ir vislabākais laiks, lai brauktu uz dzemdību nodaļu. Bieži vien jaunās māmiņas uz nodaļu atbrauc par ātru – dzemdību priekšvēstnešu laikā, kas parasti pāriet un grūtniecei nereti jādodas atpakaļ uz mājām. Tāpat šajā lekcijā tiek runāts par to, kādas sajūtas var būt pēcdzemdību periodā. 

Lekciju vada: Vecmāte Baiba Mincenberga

12.08.2020. plkst. 17.00 - „Pozas un elpošana dzemdībās”

Lekcijā māmiņām tiek mācīta pareiza elpošana, kas īpaši svarīga ir dzemdību beigu fāzē, lai ar pareizu elpošanu bērniņam palīdzētu piedzimt, nevis viņam kaitētu. Tāpat tiek rādītas, kādas pozas vislabāk pielietot dzemdību laikā. Pozas ir jāmaina, it īpaši, ja dzemdības ir garas.

Lekciju vada: Vecmāte Aija Ziemele

19.08.2020. plkst. 17.00 - „Pareizs uzturs grūtniecēm un grūtniecības plānošanā”

Lekcijā māmiņām tiek stāstīts par pareiza uztura pamatprincipiem grūtniecības laikā, kā arī pecdzemdību periodā. Uztura speciāliste Anete Šteinberga sniegs vērtīgus padomus ko un kā ēst, lai mazulim un jaunajai māmiņai nekā netrūktu. Uztura speciāliste iesaka lekciju apmeklēt jo īpaši grūtniecības sākumā, lai viss nepieciešamais uzturā tiktu uzņemts visu grūtniecības laiku. 

Lekciju vada: Uztura speciāliste Anete Šteinberga

26.08.2020. plkst. 17.00 - „Handlings” - prasmīga zīdaiņa aprūpe ikdienā

Lekcijā var uzzināt, kā pareizi bērniņu turēt uz rokām, kā viņu ģērbt, kā mainīt pamperi, lai mazulis tiktu kustināts pareizi un izvairītos no paaugstināta tonusa. Šī lekcija noder ne tikai mammām, bet arī tētiem, jo arī tētis pildīs tos pašus pienākumus, ko māmiņa.

Lekciju vada: Fizioterapeite Arnita Birziņa

Lekcijas topošajiem vecākiem notiek trešdienās ar iepriekšēju pierakstu Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas jaunā korpusa 1.stāva konferenču zālē (ieeja no Vasarnīcu ielas). Cena par vienas lekcijas apmeklējumu ir 8,00 EUR, bet, ja topošā māmiņa uz lekciju vēlas nākt kopā ar vīru/dzīvesbiedru, tad maksa ir 11,00 EUR. 

Informējam, ka lekciju un nodarbību apmeklētājiem būs jālieto sejas maskas – topošās māmiņas un viņu vīrus/dzīvesbiedrus ar maskām nodrošinās Ventspils slimnīca, bet ja ir vēlēšanās, protams, var lietot arī pašu pirktās aizsargmaskas. Tāpat ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus, pasākumos nodrošināt apmeklētāju savstarpēju 2 m distanci, uz lekcijām un nodarbībām iepriekš ir jāpiesakās, zvanot pa tālruni 63624404, jo vietu skaits ir ierobežots. 

 27.07.2020.