Tālrunis donoriemphone 636 32092

Gaidību laikā uzņem bērniņa pirmos foto attēlus Ventspils slimnīcā

Pateicoties mūsdienu tehnoloģiju inovācijām, topošajām māmiņām ir iespējams ne tikai iemūžināt ierasto 2D vizualizāciju ultrasonogrāfijas (turmpāk tekstā USG) izmeklējumā, bet arī 3D attēlos un 4D video formātā, mazulītim vēl esot mammas vēderā.

Minētās vizuālizācijas tiek uzņemtas ar speciālu USG iekārtu, kura pacientiem pieejama no aizvadītā gada vasaras. USG iekārtai ir virkne ieguvumu profesionālā līmenī speciālistiem, kā arī pacientiem, piemēram, topošajiem vecākiem ir iespēja ieraudzīt mazulīša attīstību grūtniecības laikā 3D krāsainos un telpiskos attēlos un 4D attēlos jeb video. Iekārta dod iespēju iegūt ļoti skaidrus un informatīvus 2D USG attēlus, kā arī 3D un 4D attēls ļauj labāk apskatīt dažas struktūras zem dažādiem leņķiem, kas nav iespējams, veicot izmeklējumu divdimesiju režīmā. Novērojot, piemēram, pataloģiju attīstību, ir iespējams savlaicīgi sastādīt dzemdību plānu un bērna ārstēšanas plānu pēc dzimšanas.

Ultrasonogrāfijas iekārta

Izmeklējumu laikā iespējams skaidri redzēt bērniņa ekstremitātes, deguntiņu, actiņas un sekot līdzi sejas mīmikām. Tāpat USG laikā tiek veikta bērniņa veselības pārbaude, kuras laikā ir brīnišķīga iespēja uzņemt pirmos foto attēlus, ko pievienot ģimenes albumam. Kā atzīst speciālisti, tad visskaidrākie izmeklējuma attēli iegūstami no 24-30 grūtniecības nedēļām, taču vienmēr pastāv iespēja, ka izmeklējuma laikā bērniņš var aktīvi kustēties vai atrasties pozā, kurā nav iespējams saskatīt sejiņu.

Savukārt pie ginekoloģiskām saslimšanām šādi izmeklējumi nereti var aizstāt nepieciešamību veikt magnētiskās rezonanses izmeklējumus, kas finansiāli ir krietni dārgāki un uz kuriem ir ilgāks gaidīšanas laiks.

Pieteikties uz konsultācijām pie slimnīcas ginekologiem un minēto USG izmeklējumu iespējams, zvanot uz slimnīcas reģistratūru pa tālruni 636 24665.

31.07.2020.