phoneKontaktinformācija Ventspilīshadow

Reģistratūraphone636 24665
Darba laiks
                                    (darba dienās)
08:00 - 18:00

* Pierakstoties slimnīcas pakalpojumiem, esiet gatavi nosaukt vārdu uzvārdu, personas kodu un tālruņa numuru, lai varētu Jūs pierakstīt pakalpojumam un lai, nepieciešamības gadījumā, varētu ar Jums sazināties atkārtoti!

 

AMBULATORĀS SPECIĀLISTU KONSULTĀCIJAS UN DIAGNOSTISKIE IZMEKLĒJUMI

 

Saziņa ar Infekciju slimību nodaļu
     par Covid - 19: 25783999

 

 

Laboratorijas
darba laiki   phone636 22077

Darba dienās:07:30 - 15:30

 

Traumpunktsphone636 24721

 

Dzemdību nodaļaphone636 24404

 

Uzticības tālrunisphone636 20945

 

Tālrunis donoriemphone 636 32092 phoneKONTAKTINFORMĀCIJA TALSOSshadow

Reģistratūraphone632 59997*
Darba laiks 
(darba dienās)
08:00 - 16:30

*Ja neizdodas saziņa ar reģistratūru, nosūtiet kontaktinformāciju saziņai uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  un Jums atzvanīsim.

 

 ** Pierakstoties slimnīcas pakalpojumiem, esiet gatavi nosaukt vārdu uzvārdu, personas kodu un tālruņa numuru, lai varētu Jūs pierakstīt pakalpojumam un lai, nepieciešamības gadījumā, varētu ar Jums sazināties atkārtoti!

 

AMBULATORĀS SPECIĀLISTU KONSULTĀCIJAS UN DIAGNOSTISKIE IZMEKLĒJUMI


Laboratorijas
darba laiki   phone632 91856

Darba dienās:07:30 - 15:30

      

Uzņemšanas nodaļaphone632 23350

Uzticības tālrunisphone636 20945
  

Bez iepriekšēja saskaņojuma ar slimnīcas vadību SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca”  filmēt, fotografēt un veikt audio ierakstus slimnīcas telpās un teritorijā  ir aizliegts. Slimnīcas ēkās un teritorijā Ventspilī un Talsos izvietotas atbilstošas aizlieguma zīmes. Ierobežojumi noteikti nolūkā aizsargāt pacientu, apmeklētāju un darbinieku sensitīvo informāciju. 

Teipošana – palīgs sāpošām locītavām un muskuļiem

Kinezioloģiskā teipa jeb elastīgā teipa lietošana Latvijas medicīnā ir pazīstama salīdzinoši  nesen, pēdējos 10-12 gadus, bet par tās efektivitāti ir pāliecinājušies ne tikai profesionāli sportisti, bet arī rehabilitācijas pacienti. Arī Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīcā Ventspilī un filiālē Talsos, iespējams veikt kinezioloģiskā jeb elastīgā teipa uzlikšanu.  

Teipošanas pirmsākumi meklējami Japānā, kad pagājušā gadsimta 70. gados, japāņu ārsts Kenzo Kase izgudroja kinezioloģisko jeb medicīnisko teipu un tā izmantošanas metodi. Pirmo reizi tā efektivitāte pasaules līmenī tika pamanīta 1988. gada vasaras olimpiskajās spēlēs Dienvidkorejā. Sākotnēji šo metodi pielietoja tikai profesionāliem sportistiem, bet pierādoties tās efektivitātei visdažādāko ķermeņa funkciju uzlabošanā, sāpju mazināšanā, kustību atjaunošanā locītavās u.c., teipošanu sāka pielietot arī fizioterapijā.       

Pats vārds “teips” tulkojumā no angļu valodas nozīmē “lente” jeb vienkāršā valodā runājot, teips ir krāsains plāksteris, ko uzlīmē uz sāpošā muskuļa ar mērķi atvieglot sāpes, kas radušās vairāku iemeslu rezultātā, piemēram, pēc fiziskas pārslodzes.

Kā tas darbojas?

Teips nedaudz paceļ ādas virskārtu, un tādējādi zemādas slānī rodas vairāk brīvas telpas, tiek veicināta limfas un asiņu plūsma, kā arī atbrīvoti nospiestie nervu receptori. Teipa iedarbības pamatā ir pareiza teipošanas tehnikas izvēle, kas savukārt balstās anatomijas un kustību fizioloģijas izpratnē. Uzlīmēts teips parasti turas līdz 7 dienām, taču savu funkciju visefektīvāk veic pirmajās 3-5 dienās. 

Ko drīkst un ko nedrīkst darīt?

Duša, baseins un citas aktivitātes teipam nekaitē, tās pat ir ieteicamas, jo teips vislabāk strādā, ja muskuļi un āda ir kustībā. Teipa iedarbība ir mazāka, ja esam nekustīgi – guļot vai sēžot muskuļi nestrādā vairākos režīmos, un teips nevar kārtīgi paveikt savu darbu.

Kad būtu ieteicams lietot kinezioloģisko teipu?

Kinezioloģiskā teipošana ir tehnika, kas atbalsta un stabilizē locītavas un muskuļus, vienlaicīgi netraucējot asins un limfas cirkulācijai un neierobežojot kustības. To būtu ieteicams izmantot traumu novēršanai, tūskas mazināšanai, muskuļu sasprindzinājumu gadījumos, stājas korekcijai, iekaisumu mazināšanai un citos gadījumos.

Daži interesanti fakti par teipošanu:

  • Teips tulkojumā no angļu valodas nozīmē “lente”, bet no grieķu valodas “kinesis” nozīmē "kustību”;
  • teipi ir elastīgi un pieguļ jebkādām ķermeņa aprisēm.
  • teipi ir gandrīz tikpat biezi kā cilvēka āda;
  • klasiski ražots no kokvilnas, pārklāts ar akrila līmi, kas uzlīmēts uz papīra pamatnes;
  • teipi ir ūdens, gaisa caurlaidīgi, kā arī ūdensizturīgi.

Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīcā Ventspilī un filiālē Talsos, iespējams veikt kinezioloģiskā teipa uzlikšanu, iepriekš zvanot uz reģistratūru Ventspilī pa tālruni 636 24665 un personāls jūs savienos ar rehabilitācijas kabinetu. SavukārtTalsu filiālē  iespējams pieteikties, zvanot pa tālruni 29388131 vai 29331930.

04.09.2020.