Tālrunis donoriemphone 636 32092

Atgūt redzi ar kataraktas operāciju

Kurzemes acu centrā gada laikā tiek veiktas turpat 1170 kataraktas operāciju, kas ļauj atgūt redzi pacientiem ne tikai no Ventspils pilsētas un novada, bet iedzīvotājiem no visas Kurzemes.

Kurzemes acu centrā kataraktas operācijas ir pieprasītākās dienas stacionārā un gaidīšanas laiks ir vidēji 12 mēneši no pierakstīšanās brīža. Pieprasījumam ar katru gadu augot, arī centra attīstībā tiek ieguldīti finansiālie resursi darba kvalitātes celšanai un speciālistu piesaistei. Ar šī gada pavasari, Kurzemes acu centra komanda strādā ar jaunākās paaudzes kataraktas operācijas iekārtu kompleksu, ar kuru iespējams veikt mazāk invazīvus iegriezumus, kas ievērojami uzlabo kataraktas operācijas rezultātu, saīsinot ārstēšanās ilgumu un samazinot komplikāciju risku. Kataraktas operāciju centrā veic kvalificēti speciālisti Mārtiņš Ābelītis un Juris Vanags, savukārt pēc rezidentūras pabeigšanas kolektīvam pievienosies vēl viens operējošs oftalmologs.

Katarakta ir acs lēcas pilnīga vai daļēja apduļķošanās un tā ir viena no visbiežāk sastopamajām acu slimībām gados vecākiem cilvēkiem. Ja vesela acs lēca ir caurspīdīga, un gaisma bez grūtībām tiek tai cauri, tad kataraktas gadījumā, lēca sabiezē un kļūst duļķaina, tādējādi gaismai ir grūti izlauzties cauri, un redze kļūst miglaina. Šadā gadījumā ir nepieciešama ķirurģiska iejaukšanās - kataraktas operācija.

Operācija tiek veikta dienas stacionārā, tādēļ pacients jau tajā pašā dienā var doties mājās. Uz konsultāciju vai rindā uz kataraktas operāciju pie oftalmologiem Kurzemes acu centrā iespējams pieteikties, zvanot pa tālruni 636 24665 vai klātienē Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas reģistratūrā, Ventspilī, Inženieru ielā 60.

Lai pieteiktos operācijai ir nepieciešams oftalmologa nosūtījums jeb iepriekšēja konsultācija, kuru iespējams saņemt arī Kurzemes acu centrā ar iepriekšēju pierakstu. Uz konsultācijām aicinām ņemt līdzi visus ar slimību saistītos izrakstus un izlietoto medikamentu pudelītes. Lai pieteiktos uz maksas operācijām un citu specializētu jautājumu gadījumā pacienti aicināti sazināties Acu slimību nodaļu trešdienās no plkst. 9:00-12:00, otrdienās un ceturtdienās no plkst. 9:00-14:00 pa tālruni 29419130.

11.09.2020.