Tālrunis donoriemphone 636 32092

Papildina zināšanas par insulta pacientu aprūpi

SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” Ventspilī norisinājās medicīnas personāla apmācības par tēmu “Akūta insulta pacienta aprūpes etapi.”

Sekmīgai insulta ārstēšanai palīdzība ir nepieciešama nekavējoties un tieši laiks ir izšķirošais faktors, lai insults neatstātu būtiskas sekas uz cilvēka dzīves kvalitāti. SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” aktīvi strādā, lai padarītu insulta pacientu aprūpi vēl efektīvāku un ātrāku, regulāri iesaistot medicīnas personālu dažādās apmācībās. Seminārā piedalījās personāls no Neiroloģijas, Uzņemšanas, Intensīvās terapijas (Reanimācijas) un Fizikālās terapijas un rehabilitācijas nodaļām.

Apmācības norisinājās divās daļās - teorētiskā daļā bija iespējams iepazīties ar P. Stradiņa Klīniskās Universitātes slimnīcas neiroloģes, Asoc.prof. Evijas Miglānes sagatavotajiem ieteikumiem un aktualitātēm, kā būtiski samazināt laiku, kurā tiek uzsākta insulta pacientu ārstēšana. Savukārt praktiskajā daļā norisinājās simulācijas apmācības, lai novērtētu, kā Ventspils slimnīcā tiek sniegta palīdzība pacientiem ar insultu. Simulācija tika filmēta, bet pēc tam apmācību dalībnieki kopā ar P. Stradiņa Klīniskā Universitātes slimnīcas neirologu Dr.K.Jurjānu skatījās un analizēja ierakstu. Medicīnas personāla sniegums tika vērtēts pozitīvi, īpaši uzsverot aktīvo iesaisti komandas darbā!

„Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas” Neiroloģijas nodaļā jau 20 gadus darbojas īpaša Insulta vienība, kas specializējusies insulta pacientu aprūpē un sniedz palīdzību slimības visakūtākajā periodā. Nodaļas Insulta vienība ir vienīgā Ziemeļkurzemē un pieņem pacientus no Ventspils, Kuldīgas, Talsiem, kā arī no novadiem.

09.10.2020.