phoneKontaktinformācija Ventspilīshadow

Reģistratūraphone636 24665
Darba laiks
                                    (darba dienās)
08:00 - 18:00

* Pierakstoties slimnīcas pakalpojumiem, esiet gatavi nosaukt vārdu uzvārdu, personas kodu un tālruņa numuru, lai varētu Jūs pierakstīt pakalpojumam un lai, nepieciešamības gadījumā, varētu ar Jums sazināties atkārtoti!

 

AMBULATORĀS SPECIĀLISTU KONSULTĀCIJAS UN DIAGNOSTISKIE IZMEKLĒJUMI

 

Saziņa ar Infekciju slimību nodaļu
     par Covid - 19: 25783999

 

 

Laboratorijas
darba laiki   phone636 22077

Darba dienās:07:30 - 15:30

 

Traumpunktsphone636 24721

 

Dzemdību nodaļaphone636 24404

 

Uzticības tālrunisphone636 20945

 

Tālrunis donoriemphone 636 32092 

phoneKONTAKTINFORMĀCIJA TALSOSshadow

Reģistratūraphone632 59997*
Darba laiks 
(darba dienās)
08:00 - 16:30

*Ja neizdodas saziņa ar reģistratūru, nosūtiet kontaktinformāciju saziņai uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  un Jums atzvanīsim.

 

 ** Pierakstoties slimnīcas pakalpojumiem, esiet gatavi nosaukt vārdu uzvārdu, personas kodu un tālruņa numuru, lai varētu Jūs pierakstīt pakalpojumam un lai, nepieciešamības gadījumā, varētu ar Jums sazināties atkārtoti!

 

AMBULATORĀS SPECIĀLISTU KONSULTĀCIJAS UN DIAGNOSTISKIE IZMEKLĒJUMI

 

Laboratorijas
darba laiki   phone632 91856

Darba dienās:07:30 - 15:30

      

Uzņemšanas nodaļaphone632 23350

Uzticības tālrunisphone636 20945
  

Bez iepriekšēja saskaņojuma ar slimnīcas vadību SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca”  filmēt, fotografēt un veikt audio ierakstus slimnīcas telpās un teritorijā  ir aizliegts. Slimnīcas ēkās un teritorijā Ventspilī un Talsos izvietotas atbilstošas aizlieguma zīmes. Ierobežojumi noteikti nolūkā aizsargāt pacientu, apmeklētāju un darbinieku sensitīvo informāciju. 

Profilaktiskās krūts pārbaudes var glābt dzīvību

Oktobris pasaulē tiek atzīmēts kā Krūts veselības mēnesis. Arī SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” aicina sievietes pievērst uzmanību krūšu veselībai un savlaicīgi veikt profilaktiskus izmeklējumus.

Krūts vēzis ir visbiežāk sastopamā onkoloģiskā saslimšana sievietēm. Agrīni atklājot un savlaicīgi uzsākot ārstēšanu, krūts vēzi iespējams pilnībā izārstēt. Būtiska loma ir tieši regulārām krūšu veselības pārbaudēm, un tās nepieciešamas arī tad, ja nav sūdzību. Krūts vēža profilaktiskā pārbaude tiek veikta ar mamogrāfiju, kas ir rentgenoloģiska izmeklēšana ar zemas intensitātes starojumu. Ar mamogrāfijas palīdzību iespējams savlaicīgi diagnosticēt veidojumus krūtīs, kamēr izmaiņas nav sataustāmas un nerada sūdzības.

Reizi divos gados Nacionālais veselības dienests izsūta uzaicinājuma vēstules 50 - 69 gadus vecām sievietēm, ar aicinājumu veikt pilnībā valsts apmaksātu krūts vēža profilaktisko pārbaudi. Programmas ietvaros sievietes saņem uzaicinājuma vēstuli, kuru uzrādot ārstniecības iestādē, mamogrāfijas izmeklējums ir pieejams bez maksas. Krūts skrīningu jeb valsts organizēto veselības pārbaudi iespējams veikt arī SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” Ventspilī. Diagnostikas nodaļā pieejama mamogrāfijas iekārta, kurai ir vislabākie izšķirtspējas rādītāji un vismazākā starojuma deva, veicot standarta izmeklējumu. Papildus standarta 2D izmeklējumam, mamogrāfijas iekārta aprīkota ar 3D tomosintēzes funkciju, kas ļauj veikt daudz precīzāku izmeklēšanau. Turklāt slimīcā pieejamai mamogrāfijas iekārtai ir speciāli veidota elastīga virsma, ar kuru iespējams regulēt spiedienu uz krūts, tādēļ izmeklējums ir komfortablāks.

Pierakstīties mamogrāfijas izmeklējumiem iespējams, zvanot uz slimnīcas reģistratūru, pa tālruni 636 24665 vai, piesakot vizīti, slimnīcas reģistratūrā klātienē. SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” aicina sievietes būt atbildīgām par savu veselību un aktīvi izmantot valsts apmaksātus profilaktiskos izmeklējumus! Ieteikumi sagatavojoties mamogrāfijas izmeklējumam:

  • ieteicams nelietot dezodorantus, smaržas, pūderus un krēmus padusēs vai uz krūtīm, jo tie var radīt attēla defektus, kas var imitēt veidojumu;
  • ja tiek lietoti hormonu medikamenti (pretapaugļošanās vai hormonu aizstājterapija), mamogrāfiju iesakām veikt pirmajās dienās kopš medikamentu iepakojuma uzsākšanas;
  • sievietēm reproduktīvā vecumā mammogrāfiju veic no 5. līdz 15. cikla dienai (jo šajā laikā piena dziedzeru blīvums ir relatīvi mazāks, kā dēļ samazināsies arī saņemtā starojuma deva, bet attēls būs skaidrāks). Informējiet personālu, ja:
  • iepriekš veiktā mamogrāfija Jums nav bijusi patīkama vai radījusi sāpes, lai izmeklējumu varētu organizēt maksimāli komfortablu;
  • ja Jums ir krūšu implanti - tas gan nav šķērslis mamogrāfijas izmeklējuma veikšanai, šī informācija nepieciešama, lai pielāgotu izmeklējumu atbilstoši situācijai.

13.10.2020.