Tālrunis donoriemphone 636 20947

Aktuālā informācija iedzīvotājiem par COVID-19

SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” Ventspilī uz 23. janvāri ar COVID-19 infekciju ārstējas 30 pacienti. Pēdējā diennaktī iestājušies 5 pacienti, 3 pacienti ir izrakstījušies. No 2020. gada 10.septembra līdz šī gada 23. janvārim kopumā Ventspils slimnīcā ar COVID-19 saslimšanu ir ārstējušies 211pacienti.

COVID-19 pacientu ārstēšana slimnīcā tiek nodrošināta, ievērojot visus drošības ierobežojumus un piesardzības pasākumus. Inficētie pacienti ir pilnībā izolēti no pārējiem slimnīcas pacientiem.

PAKALPOJUMU PIEEJAMĪBA SLIMNĪCĀ
No šā gada 30.novembra plānveida operācijas un pacientu uzņemšana plānveida ārstēšanai ķirurģijas profilā stacionārā un dienas stacionārā Ventspils slimnīcā uz nenoteiktu laiku tiek ierobežota. Slimnīcas darbinieki apzina visus pacientus individuāli, kuriem tika plānotas plānveida operācijas. Neatliekamā un akūtā palīdzība pacientiem tiek nodrošināta. Filiāle Talsos strādā ierastā režīmā un ar iepriekšēju pierakstu tiek nodrošināti visi plānveida veselības aprūpes pakalpojumi. Aicinām iedzīvotājus būt atbildīgiem un ievērot pierakstu laikus un, ja dažādu apstākļu dēļ nav iespējams ierasties, par to brīdināt reģistratūras darbiniekus, lai pakalpojumu varētu saņemt kāds cits pacients. Lai sazinātos ar slimnīcas reģistratūru, zvaniet pa tālr.636 24665 (Ventspils slimnīca) vai 632 59997 (Talsu filiāles slimnīca)!

DROŠĪBAS PASĀKUMI
Slimnīcā ir ieviesti drošības pasākumi attiecībā uz pacientu atrašanos un pārvietošanos slimnīcā. Aicinām būt saprotošiem un atbildīgi ievērot ieviestos drošības noteikumus, lai izvairītos no vīrusa izplatības!

• Visiem pacientiem, kuriem nozīmēta plānveida operācija dienas stacionārā vai stacionārā, kā arī invazīva manipulācija, uz to jāierodas ar izziņu/testēšanas pārskatu par 48 stundu laikā veiktu negatīvu COVID-19 testu.
  • Slēgtas slimnīcas ieeju durvis, izņemot ieeju pie reģistratūras. Tādejādi nodrošinot darbinieku un pacientu plūsmas kontroli.
  • Ienākot slimnīcā, obligāti ir jālieto sejas aizsargmaska. Aicinām pacientus līdzi ņemt personīgi iegādātās maskas, bet situācijās, kad maska nav paņemta līdzi, slimnīcā tā tiks nodrošināta.
  • Slimnīcā aizliegti pacientu apmeklējumi. Pacientu apmeklēšana nav atļauta izņemot gadījumus, kad pacienta veselības stāvoklis ir kritisks. Šādos gadījumos, pacientu Ventspilī drīkst apmeklēt tikai ar galvenā ārsta atļauju, bet slimnīcas Talsu filiālē ar valdes locekles K.Bidzānes atļauju.
  • No 9.decembra ģimenes dzemdības ir atļautas, ja bērna tēvs var uzrādīt izdrukātu negatīvu COVID-19 testa atbildi, kas nav vecāka par 48 stundām, kopš pārskata sastādīšanas brīža. Ar negatīviem testa rezultātiem bērna tēvs var būt līdzās māmiņai dzemdībās un ģimenes palātā visu pēcdzemdību periodu. Jāņem vērā, ka uzturēšanās laikā, nodaļu atstāt ir aizliegts un, pametot nodaļu, atgriešanās būs liegta. Cita trešo personu klātbūtne Dzemdību nodaļā nav atļauta.
  • Plānveida dzemdībās (ķeizargrieziens, ierosināšana) jāierodas slimnīcā ar izziņu/testēšanas pārskatu par 48 stundu laikā veiktu negatīvu COVID-19 testu.

Aicinām sekot līdzi aktuālajai informācijai par COVID-19 infekciju arī Slimību profilakses kontroles centra (www.spkc.gov.lv) un Veselības ministrijas mājaslapās (www.vm.gov.lv).

Informācija aktualizēta 22.01.2021. plkst.9.00