phoneKontaktinformācija Ventspilīshadow

Reģistratūraphone636 24665
Darba laiks
                                    (darba dienās)
08:00 - 18:00

* Pierakstoties slimnīcas pakalpojumiem, esiet gatavi nosaukt vārdu uzvārdu, personas kodu un tālruņa numuru, lai varētu Jūs pierakstīt pakalpojumam un lai, nepieciešamības gadījumā, varētu ar Jums sazināties atkārtoti!

 

AMBULATORĀS SPECIĀLISTU KONSULTĀCIJAS UN DIAGNOSTISKIE IZMEKLĒJUMI

 

Saziņa ar Infekciju slimību nodaļu
     par Covid - 19: 25783999

 

 

Laboratorijas
darba laiki   phone636 22077

Darba dienās:07:30 - 15:30

 

Traumpunktsphone636 24721

 

Dzemdību nodaļaphone636 24404

 

Uzticības tālrunisphone636 20945

 

Tālrunis donoriemphone 636 32092 

phoneKONTAKTINFORMĀCIJA TALSOSshadow

Reģistratūraphone632 59997*
Darba laiks 
(darba dienās)
08:00 - 16:30

*Ja neizdodas saziņa ar reģistratūru, nosūtiet kontaktinformāciju saziņai uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  un Jums atzvanīsim.

 

 ** Pierakstoties slimnīcas pakalpojumiem, esiet gatavi nosaukt vārdu uzvārdu, personas kodu un tālruņa numuru, lai varētu Jūs pierakstīt pakalpojumam un lai, nepieciešamības gadījumā, varētu ar Jums sazināties atkārtoti!

 

AMBULATORĀS SPECIĀLISTU KONSULTĀCIJAS UN DIAGNOSTISKIE IZMEKLĒJUMI

 

Laboratorijas
darba laiki   phone632 91856

Darba dienās:07:30 - 15:30

      

Uzņemšanas nodaļaphone632 23350

Uzticības tālrunisphone636 20945
  

Bez iepriekšēja saskaņojuma ar slimnīcas vadību SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca”  filmēt, fotografēt un veikt audio ierakstus slimnīcas telpās un teritorijā  ir aizliegts. Slimnīcas ēkās un teritorijā Ventspilī un Talsos izvietotas atbilstošas aizlieguma zīmes. Ierobežojumi noteikti nolūkā aizsargāt pacientu, apmeklētāju un darbinieku sensitīvo informāciju. 

Saudzīgāka satikšanās – ūdendzemdības

Grūtniecības laikā topošajām māmiņām ir jāpieņem ne mazums nozīmīgu lēmumu. Viens no būtiskākajiem ir jautājums, kur un kā sagaidīt savu bērniņu. 

SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” Dzemdību nodaļā tiek piedāvātas gan tradicionālās dzemdības, gan ūdensdzemdības un šoreiz sarunā ar slimnīcas Dzemdību nodaļas vecmāti Baibu Mincenbergu stāstīsim tieši par ūdensdzemdībām. “Bērniņa sagaidīšana dzemdību vannā būs piemērota fizioloģiskās dzemdībās, kad nav plānota nekāda iejaukšanās dzemdību procesā, sievietei nav nopietnas saslimšanas un arī grūtniecība noris bez sarežģījumiem,” stāsta B.Mincenberga. Ne visos gadījumos sievietes veselība un grūtniecības norise ļauj dzemdēt ūdenī. Piemēram, bērniņa tūpļa guļa vai ķeizargrieziena rētas, dažādas infekcijas var būt par iemeslu tomēr izvēlēties tradicionālas dzemdības, taču katru gadījumu ir jāvērtē individuāli konsultācijās pie ginekologa vai vecmātes. Tāpat jāatzīmē, ka ūdensdzemdības nav savienojamas ar epidurālo analgēziju.

Ūdensdzemdību ieguvumi

Dzemdības ūdenī ir saudzējošas un mierīgas gan sievietei, gan mazulim. Ūdenim piemīt nomierinošs un atsāpinošs efekts, tas paaugstina audu elastību un var mazināt arī starpenes plīsumu risku. Ūdensdzemdības labvēlīgi iespaido arī bērniņu, jo, piedzimstot ūdenī, mazulis nepiedzīvo tik krasu vides maiņu. Vecmāte B.Mincenberga stāsta, ka pēc viņas pieredzes, ūdenī dzimušie mazulīši ir mierīgāki: ”Bērniņš lēnām apjauš, ka ir piedzimis, lēnām izpēta apkārtni un tikai tad pirmo reizi iekliedzas.” Dzemdību vannu relaksācijai sieviete var sākt izmantot brīdī, kad jau ir sākusies aktīva dzemdību darbība – ir regulāras kontrakcijas un dzemdes kakla atvērums ir vismaz 4-5 centimetri. Vannā iespējams vienkārši atslābināties kontrakciju laikā vai izmantot to tieši dzemdību noslēguma fāzē, kad dzemdes kakla atvērums ir 8-9 centimetri, lai dzemdētu mazulīti. “Vannā nav ieteicams uzturēties ilgāk kā divas stundas, jo dažkārt ūdens sniedz sievietei tik lielu relaksāciju, ka iegūstam pretējo efektu un apstājas dzemdību darbība. Tad nepieciešama vides maiņa!” norāda vecmāte. Ūdensdzemdībās kopā ar māmiņu noteikti var piedalīties arī topošais tētis.

Iepriekšēja sagatavošanās un sadarbība ar vecmāti

Pirms ūdensdzemdībām noteikti nepieciešama iepriekšēja sagatavošanās un konsultācija ar vecmāti, lai detalizēti pārrunātu dzemdību norisi, māmiņas vēlmes, kā arī noskaidrotu visus interesējošos jautājumus. Ja māmiņai ir vēlme radīt īpašu noskaņu, tad to respektējam un iespēju robežās dzemdību zālē šo noskaņu radām ar ziedu aromātiem, svecēm vai klausāmies mūziku. Arī par šādām detaļām tiek izrunāts konsultācijā pirms dzemdībām.

Izmaksas

Ventspils slimnīcā dzemdības ūdenī ir bez maksas, taču ir jāslēdz līgums ar individuāli izvēlētu vecmāti, kura būs līdzās un uzraudzīs dzemdību procesu. Šobrīd līgumdzemdības veic trīs vecmātes - Aija Ziemele, Diana Zaļepska un Baiba Mincenberga. Ar dzemdību nodaļas personālu ir iespējams sazināties pa tālruni 636 24404. SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” aicina ikvienu topošo māmiņu rūpēties par savu veselību un rūpīgi sagatavoties skaistajam satikšanās brīdim ar bērniņu!

16.10.2020.