Tālrunis donoriemphone 636 20947

Ventspils slimnīcā būtiski pilnveido aprīkojumu COVID-19 pacientu ārstēšanai

Šonedēļ SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” paraksta līgumu ar Nacionālo veselības dienestu par finansējuma piešķiršanu 359 tūkst. eiro apmērā medicīnas ierīču iegādei, lai stiprinātu veselības aprūpes kapacitāti COVID – 19 pacientu ārstēšanā, kā arī lai izveidotu papildu aprīkotas gultasvietas Ventspils slimnīcā.

Par piešķirto finansējumu tiks iegādāti monitori pacientu vitālo rādītāju noteikšanai un novērošanai, videolaringoskopi, pārvietojamās diagnostikas iekārtas, elektrokardiogrāfi, automātiskās virsmu dezinfekcijas iekārtas, inhalācijas aparāti, pulsa oksimetri, skābekļa plūsmas mērītāji un terapijas iekārtas, platforma pacientu pacelšanai, pārvietojamie medikamentu un medicīnisko preču skapji, slēgtā tipa baktericīdās lampas, enterālās barošanas sūkņi, perfuzori, infuzomati, vakuuma sūkņi, infūzu statīvi, kā arī pacientu gultas, pretizgulējuma matrači un gultasvietu aprīkojums.

Pagājušajā nedēļā slimnīcai piegādātas arī septiņas valsts finansētas pārvietojamās plaušu mākslīgās ventilācijas iekārtas. Līdz šim slimnīcā bija desmit plaušu mākslīgās ventilācijas iekārtas, no kurām trīs – pārvietojamās.

Reaģējot uz pieaugošo Covid-19 pacientu skaitu, slimnīcā vairāku nodaļu darbs ticis pārprofilēts, pielāgojot tās Covid-19 pacientu ārstēšanai. Vienlaikus slimnīca arī pārplāno nodaļu darbu, lai turpinātu nodrošināt kvalitatīvu citu pacientu ārstēšanu. Tā piemēram, šonedēļ Ventspils slimnīcā izveidota papildu intensīvās terapijas nodaļas vienība, nodrošinot, ka Covid-19 pacienti ar smagu slimības gaitu un intensīvās aprūpes pacienti, kuriem nav konstatēta saslimšana ar Covid-19, tiek ārstēti un uzraudzīti nodalīti. Atbilstoši tam ir veiktas izmaiņas valsts hospitalizācijas plānā.

SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” valdes priekšsēdētājs Juris Lācis norādīja, ka papildu iekārtu iegāde un gultasvietu nodrošināšna ļaus ne tikai sagatavoties Covid-19 pacientu plūsmas pieaugumam, bet arī sniegs pilnvērtīgākas iespējas uzraudzīt slimības norises gaitu un ārstēt pacientus.

05.01.2021.