Tālrunis donoriemphone 636 20947

Ventspils slimnīcā iespējams vakcinēties pret pneimokoku infekciju

Pneimokoku infekciju izraisa baktērija (Streptococcus pneumoniae jeb pneimokoks), kas ir viens no izplatītākājiem vidusauss iekaisuma, konjuktivīta, pneimonijas ierosinātājiem.

Pneimokoki var izraisīt gan salīdzinoši vieglas saslimšanas, gan ļoti smagas saslimšanas.

Pneimokoki no cilvēka uz cilvēku izplatās cieša kontakta ceļā gan ar gļotādu sekrētiem, gan gaisa pilienu ceļā. Saslimt var, kontaktējoties ar cilvēkiem, kuri ir slimi ar pneimokoku infekciju un cilvēkiem, kuri ir baktērijas nēsātāji, bet kuriem nav slimības simptomu. Ar pneimokoku infekciju var saslimt jebkurā vecumā, bet visaugstākajam riskam saslimt ir pakļauti bērni līz 2 gadu vecumam un pieaugušie pēc 65 gadu vecuma.

Vakcinācija pret pneimokoku infekciju ir visefektīvākā aizsardzība. Lai gan vakcinācija nepasargā no saslimšanas, tomēr inficēšanās gadījumā vakcinācija palīdz to pārslimot vieglākā formā

Vakcinēties īpaši ieteicams:

• cilvēkiem, kuri ir sasnieguši 65 gadu vecumu;
  • cilvēkiem, kuri pieder riska grupai (slimo ar hroniskām elpceļu un sirds – asinsvadu slimībām, nieru un asins slimībām, vielmaiņas traucējumiem, kuriem ir novājināta imunitāte, centrālās nervu sistēmas saslimšanas);
  • cilvēkiem, kuriem ir cieša saskare ar pneimokoku infekcijas izraisītu saslimšanu slimniekiem (piemēram, medicīnas darbiniekiem, sociālās aprūpes centru darbiniekiem, utt.);
  • smēķētājiem;
  • ja iepriekš ir pārslimota kāda pneimokoku izraisīta saslimšana.

Vakcināciju iespējams veikt Ventspils slimnīcā, procedūru kabinetā, iepriekš piesakoties un zvanot uz slimnīcas reģistratūru pa tālruni- 636 24665. Maksa par vakcīnu - 71 eiro (ja esat apdrošināts, varat sazināties ar savu apdrošinātāju, lai uzzinātu, vai konkrētā vakcīna iekļauta Jūsu apdrošināšanas pakalpojumu sarakstā). Vakcinācija sastāv no vienas potes. Pirms vakcīnas saņemšanas nepieciešams konsultēties ar savu ģimenes ārstu.