*Pierakstoties slimnīcas pakalpojumiem, esiet gatavi nosaukt vārdu uzvārdu, personas kodu un tālruņa numuru, lai varētu Jūs pierakstīt pakalpojumam un lai, nepieciešamības gadījumā, varētu ar Jums sazināties atkārtoti!

Tālrunis donoriemphone 636 20947

Ventspils slimnīcā darbu sāk ginekoloģe, augsta līmeņa dzemdību speciāliste Dr. Klinta Lisnere

Daktere specializējusies augļa medicīnā, Londonā iegūstot pasaulē atzītu diplomu pie viena no mūsdienu grūtnieču aprūpēs pamatlicējiem. Tādēļ īpašs ieguvums jaunās dakteres darba gaitu uzsākšanai Ventspilī būs tieši topošajām māmiņām.

Ar ginekoloģi, dzemdību speciālisti Dr. Klintu Lisneri tiekamies viņas pirmajā dežūrā Ventspils slimnīcā. No novembra Dr. Lisnere reizi mēnesī Ventspils slimnīcā pieņems pacientes, kā arī veiks diennakts dežūras Ginekoloģijas un dzemdību nodaļā.

Lai arī pirmā dežūra Ventspils slimnīcā noritējusi mierīgi, speciālistes vārdiem runājot – šī ir profesija, kur atslābt nevar ne mirkli.

Vai par Ventspils slimnīcas Ginekoloģijas un dzemdību nodaļu bijāt dzirdējusi jau iepriekš?

- Jā, patiesībā par Ventspili interesējos tieši pēc kolēģu ieteikumiem, kuri jau šeit strādā, ierodas uz dežūrām. Bija ļoti labas atsauksmes – par nodaļu un lieliskajām vecmātēm. Ginekologam ir ļoti svarīgi, lai būtu pieredzējušas un uzticamas vecmātes – tas ir stimuls un atbalsts ikdienas darbā. Atbraucot – stāstītais tikai apstiprinājās – ir brīnišķīga nodaļa un vecmātes, kā arī labi apstākļi un aprīkojums – kā pasaules līmeņa klīnikās. Piemēram, Ventspils slimnīcā ir eksperta līmeņa ultrasonogrāfijas iekārta, ar kādu strādāju arī Londonā.

Ļoti pozitīvi un patīkami pārsteidza arī slimnīcas vadības – valdes priekšsēdētāja J.Lāča un galvenā ārsta Dr. E.Ilziņa atsaucība – tā pilnīgi noteikti ir papildu motivācija. Ja redzi, ka vadība ir ieinteresēta, tad arī ārstam ir motivācija vairāk iesaistīties un darboties. Kāda ir Jūsu līdzšinējā pieredze? - Esmu pabeigusi Rīgas Stradiņa universitāti, iegūstot ārsta grādu, savukārt Latvijas Universitātē pabeidzu rezidentūru, kuras laikā, galvenokārt, mācījos P. Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā, kur apguvu sarežģīto grūtniecību vadīšanu, līdz ar to – jau rezidentūras laikā bija ļoti liela pieredze darbā ar grūtniecēm.

Jau pieminējāt Londonu. Kas mudināja doties pilnveidot zināšanas ārpus Latvijas?

- Pirms diviem gadiem nolēmu, ka vēlos savā zināšanu līmenī iegūt ko vairāk, ne tikai standarta pieredzi, kas ir visiem ginekologiem. Izturēju konkursu un devos uz King's College Hospital Londonā. Tur ir profesors Kypros Nicolaides, pie kura man bija iespēja divus gadus mācīties un strādāt. Viņš ir pamatlicējs lielai daļai pieeju, ko mēs mūsdienās saprotam ar kvalitatīvu grūtnieču aprūpi un grūtniecības uzraudzību, īpaši tam, kas saistīts ar ultrasonogrāfijas skrīningiem. Viņš ir arī tas, kurš izveidoja pirmā trimestra skrīningu tādu, kā mēs viņu saprotam šodien. Režīms Londonas slimnīcā bija ļoti intensīvs – mācījos un strādāju no agra rīta līdz vēlai naktij. Tas bija grūti, dažbrīd pat līdz asarām, bet tie divi gadi bija neatsveramas pieredzes bagāti un noteikti ieguldītā darba vērti. Rezultātā ieguvu pasaulē atzītu, prestižu, profesora Kypros Nicolaides parakstītu diplomu augļa medicīnā (Fetal medicine).

Kāpēc tomēr izvēle par atgriešanos Latvijā?

-Man vienmēr bija sajūta, ka jāatgriežas, - jau laikā, kad devos prom. Tiklīdz pabeidzu programmu, atgriezos Latvijā. Pamatdarbs man šobrīd ir Rīgā, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Medicīniskās ģenētikas un prenatālās diagnostikas klīnikā, kur mēs palīdzam mammām, kurām ir augsta riska grūtniecība, kur bērniņiem ir veselības problēmas vai attīstības anomālijas. Palīdzam virzīt šo sarežģīto grūtniecību atkarībā no māmiņas vēlmēm un medicīniskajām iespējām.

Savukārt Ventspils slimnīcā sākotnēji būšu reizi mēnesī. Kā prioritāte noteikti būs grūtnieču, tai skaitā augsta riska grūtnieču uzraudzība – ultrasonogrāfija, skrīningi, riska pārrēķini - lai savas zināšanas un specializāciju varu nodot arī reģiona topošajām māmiņām, kurām bieži vien aizbraukt uz Rīgu ir gana sarežģīti. Mana pārliecība ir, ka arī sievietes, kuras dzīvo ārpus Rīgas, ir pelnījušas laba līmeņa medicīnisko aprūpi. Un tas saskan ar Ventspils slimnīcas vadības redzējumu.

Uzraudzīt un aprūpēt topošās māmiņas noteikti ir arī emocionāli ļoti piesātināts darbs.

- Noteikti. Darbs un atbildība ir par diviem cilvēkiem vienlaikus, tātad – dubultā. Darbu uztveru ar milzu atbildību. Strādāju ar pārliecību – darīšu visu savu pacienšu dēļ. Darbam ir ļoti liela nozīme manā dzīvē, tas sniedz gandarījumu.

Gadījumos, kad tiešām redzam problēmas, varam izrunāt visas iespējas un palīdzēt māmiņai virzīties uz viņas pieņemto lēmumu. Bet ļoti bieži ir situācijas, kad grūtniecība pēc vairākiem faktoriem skaitās augsta riska, tomēr jau grūtniecības laikā ar diagnostikas iespēju palīdzību un savu pieredzi topošās māmiņas varam nomierināt, redzot un pasakot, ka viss ir kārtībā. Par laimi - absolūti lielākā daļa bērniņu dzimst veseli.

Dr. Klinta Lisnere Ventspils slimnīcā pieņems katra mēneša trešajā piektdienā. Grūtniecēm ar ģimenes ārsta vai ginekologa nosūtījumu pieejamas valsts apmaksātas konsultācijas un ultrasonogrāfijas izmeklējumi.

23.11.2021