Biežāk uzdotie jautājumi par valsts veselības apdrošināšanas iemaksām!

Uzņemšanas nodaļa (SMPP)                                       phone632 23350

Paraksta līgumu par medicīnisko pakalpojumu nodrošināšanu Ziemeļkurzemē

Ventspils, Talsu, Rojas un Dundagas pašvaldību pārstāvji piektdien, 5.februārī parakstīja vienošanos par kvalitatīvu un pieejamu medicīnisko pakalpojumu nodrošināšanu Ziemeļkurzemes iedzīvotājiem Ventspils un Talsu slimnīcu reorganizācijas procesa laikā un pēc tās pabeigšanas.

Vienošanos parakstīja Ventspils domes kapitāla pārvaldības nodaļas vadītāja Rita Ozoliņa, Talsu novada domes priekšsēdētājs Miervaldis Krotovs, Rojas novada domes priekšsēdētājs Jānis Žoluds un Dundagas novada domes priekšsēdētājs Aldonis Zumbergs. Pēc vienošanās parakstīšanas notika preses konference, kurā piedalījās arī Ventspils domes priekšsēdētāja vietnieks Guntis Blumbergs, Ventspils slimnīcas valdes priekšsēdētāja Egija Siliniece un Talsu slimnīcas valdes priekšsēdētāja Kristīna Bidzāne.

„Pie esošās ekonomiskās situācijas valstī ir skaidrs, ka mums jāturas kopā. Tādā veidā mēs varam ieekonomēt līdzekļus, kā arī viens otru papildināt un apmainīties profesionālajā pieredzē. Tas ļaus nodrošināt labākus medicīniskos pakalpojumus gan talseniekiem, rojeniekiem un dundadzniekiem, gan arī ventspilniekiem,” uzsver Ventspils domes priekšsēdētāja vietnieks Guntis Blumbergs.

„Talsos daudz tika diskutēts par to, vai šāda vienošanās ar Ventspils slimnīcu ir jāparaksta. Jau šobrīd varam pārliecinoši apgalvot, ka Talsu puses lēmums bija pareizs. Mēs esam gandarīti par racionālo un rezultatīvo sadarbību ar Ventspils kolēģiem un esam pārliecināti, ka vienošanās ļaus pilnveidot un nodrošināt veselības aprūpi iedzīvotājiem visā Ziemeļkurzemē,” uzskata Talsu novada domes priekšsēdētājs Miervaldis Krotovs.

„Mūsu iedzīvotāji jau sen teica, ka tāda Talsu slimnīca, kāda tā bija, neko nedod. Pārmaiņas bija nepieciešamas jau sen. Žēl, ka līdz pārmaiņām nonācām tādā "šoka terapijas" ceļā, kad ir jautājums par to, vai vispār pastāvēt. Mēs esam izvēlējušies pārmaiņu ceļu. Paldies ventspilniekiem, kuri šajā gadījumā izvēlējās domāt valstiski,” saka Dundagas novada domes priekšsēdētājs Aldonis Zumbergs.

Pagājušajā gadā Veselības ministrijas strukturālās reformas ietvaros slimnīca Talsos no lokālas daudzprofilu slimnīcas kļuva par aprūpes slimnīcu ar traumpunktu, līdz ar to samazinoties valsts pasūtījumam veselības aprūpē, vairs nevarēja piedāvāt Talsu, Rojas un Dundagas novada iedzīvotājiem pietiekamu medicīnas pakalpojumu klāstu. Abu kapitālsabiedrību – PSIA “Ventspils slimnīca” un a/s “Talsu slimnīca” - reorganizācijas rezultātā tiks izveidota SIA ,,Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca”, kuras mērķis būs nodrošināt kvalitatīvus neatliekamās medicīniskās palīdzības, stacionāros un ambulatoros pakalpojumus Ziemeļkurzemes iedzīvotājiem.

Parakstītais līgums nosaka, ka Ventspils slimnīca turpinās nodrošināt daudzprofilu neatliekamās palīdzības sniegšanu, nodrošinot 7 diennakts dežūrspeciālistus un sniedzot specializētu neatliekamo palīdzību, kā arī reģionālās nozīmes palīdzību. Savukārt Talsos pēc reorganizācijas tiks izveidota reģionālās slimnīcas filiāle, kas turpinās nodrošināt jau šobrīd pieejamos medicīniskos pakalpojumus - ārstu speciālistu konsultācijas, diagnostikas pakalpojumus, radioloģiskos, USG (ehokardiogrāfiju, neirosonogrāfiju bērniem, dupleksdoplerogrāfiju), ārstniecisko pēdu aprūpi, procedūru kabineta un laboratorijas pakalpojumus. Tāpat varēs saņemt plānveida ārstēšanos dienas stacionārā un aprūpes nodaļā, kā arī piedāvās jaunus medicīniskos pakalpojumus iedzīvotājiem.

Pēc reorganizācijas Talsos tiks izveidots diennakts neatliekamās palīdzības sniegšanas punkts ar intensīvās terapijas nodaļu, lai iedzīvotāji no Talsu, Dundagas un Rojas novadiem neatliekamo medicīnisko palīdzību saņemtu pēc iespējas ātrāk un tuvāk savai dzīves vietai. Tāpat Talsos tiks nodrošinātas ambulatorās hroniskās hemodialīzes jeb „mākslīgās nieres” pakalpojums, tiks attīstīta sadarbība mājas aprūpes nodrošināšanai novados, kā arī terapeitiskās un ķirurģiskās palīdzības sniegšana pacientiem dienas stacionārā. Jau tuvākā laikā būs pieejams plašāks ārstu speciālistu konsultāciju piedāvājums, kā, piemēram, kardiologs, neirologs un citi.

Jau šobrīd Ventspils un Talsu slimnīcas strādā pie jaunas slimnīcas būvniecības ieceres Talsos, lai medicīniskie pakalpojumi tiktu sniegti mūsdienu prasībām atbilstošā infrastruktūrā un iedzīvotājiem būtu maksimāli ērta piekļūšana. Šī mērķa īstenošanai jaunā apvienība piesaistīs ES un valsts budžeta līdzekļus.

Jāatgādina, ka Ventspils slimnīca šobrīd ir viena no divām Kurzemes daudzprofila reģionālajām slimnīcām, kas Ziemeļkurzemes pacientiem piedāvā diagnostiku un ārstēšanos 22 slimnīcas nodaļās, tai skaitā dzemdību, infekciju slimību, paliatīvās aprūpes, hemodialīzes, kardioloģijas, acu slimību un citās nodaļās. Pacientus ambulatori konsultē dažādu profilu speciālisti un tiek piedāvāts plašs diagnostikas izmeklējumu klāsts – magnētiskās rezonanses izmeklējumi, datortomogrāfija, USG, duplekssonoskopija, ehokardiogrāfija un neirosonogrāfija bērniem un citi. Tāpat slimnīcā darbojas brūču aprūpes kabinets, procedūru kabinets, tiek nodrošināta mājas aprūpe. Slimnīcas nodaļas pakāpeniski tiek rekonstruētas pateicoties piesaistītajam ES, valsts un pašvaldības finansējumam.

Arī jaunizveidotā - Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca - būs viena no divām Kurzemes un viena no septiņām Latvijas daudzprofila reģionālajām slimnīcām ārpus Rīgas.

2010.gada 5.februārī