Paliatīvai nodaļai - pacientu mobilais pacēlājs

Paliatīvai nodaļai - pacientu mobilais pacēlājs

Ventspils slimnīcas paliatīvās aprūpes nodaļai iegādāts pacientu mobilais pacēlājs, kas būtiski atvieglos un uzlabos smagi slimo pacientu kopšanu. Pacientu mobilais pacēlājs ir elektriska iekārta, kas vadāma ar vadības pulti un kas nodrošina slimnieka pacelšanu, nolaišanu, kā arī pārvietošanas funkciju. Iekārta izmantojama situācijās, ja ir pilnībā jāpārklāj pacienta gulta, ja nepieciešams iekārtot pacientu ērtākā pozīcijā, ja nepieciešams iecelt/izcelt no gultas vai arī gadījumos, kad vajag pacelt slimniekus no grīdas. 

Iekārta atvieglos  aprūpes personāla darbu, īpaši tad, ja pacients ir mazkustīgs un ar  lielu ķermeņa svaru. Iekārta var pacelt vairāk nekā 200 kilogramus smagu pacientu. Daudzām paliatīvās nodaļas māsiņām un māsu palīgiem ir radušās muguras problēmas dēļ regulārās pacientu pozicionēšanas un celšanas, kas fiziski ir ļoti smags darbs. Tagad aprūpes personālam, lai paceltu pacientu, ir tikai jāpiespiež pogas, arī pašam pacientam tas ir ērtāk, jo viņš tiek mazāk traumēts. 

Jāpiezīmē, ka lai saudzētu personāla veselību, ārvalstīs jau daudzus gadus pacientu aprūpē tiek izmantotas identiskas iekārtas.

Paliatīvās aprūpes nodaļā palīdzība tiek sniegta ilgstoši slimojošiem pacientiem, kad radikāla terapija vairs nav iespējama, tai skaitā pacientiem ar neiroloģiskajām, onkoloģiskajām un citām saslimšanām. Nodaļa medicīnisko aprūpi sniedz ne tikai pacientiem no Ventspils pilsētas un novada, bet arī no citiem Kurzemes reģioniem - Liepājas, Talsiem un Kuldīgas. Palīdzību meklējuši arī pacienti no Rīgas. 

Pacientu ievietošanai nodaļā ir nepieciešams ģimenes ārsta vai onkologa nosūtījums atbilstoši valsts noteiktajām diagnozēm. Vietu iepriekš jāsaskaņo ar nodaļas vadītāju pa tālruni 636 20937.
 
2010.gada 1.februārī