Dzemdību nodaļa saņem pateicību

Patīkamu pārsteigumu nupat piedzīvojis Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas dzemdību nodaļas personāls, kas no bijušās pacientes un viņas zviedru krustmātes saņēmis pateicības apliecinājumus par sniegto palīdzību. Pirms diviem gadiem, 29. novembra rītā Ventspils slimnīcas dzemdību nodaļā ar helikopteru no prāmja Silja Festival tika atgādāta topošā māmiņa Zane Kate. Jaunā sieviete ar prāmi bija ceļā no Zviedrijas uz Rīgu.

Zane Zviedrijā ciemojusies pie savas otrās mammas, pie kuras jau kopš bērnības pavada vasaras. Zviedrijā viņai kādu laiku sāpējis vēders, tādēļ nolemts pēc iespējas ātrāk atgriezties mājās Ogres rajonā. Zviedrijas mamma jauno sievieti vienu nav laidusi un devusies līdzi. Tomēr uz prāmja Zanei naktī sākušās dzemdības. Prāmja kapteinis sazinājies ar Krasta apsardzi un, tā kā Ventspils slimnīca bijusi vistuvākā, Zane ar helikopteru nogādāta uz šejieni. Process nemaz nav bijis tik vienkāršs. Uz prāmja klāja helikopters nav varējis nosēsties, tāpēc dzemdētāja pacelta uz nestuvēm. Kā toreiz Ventas Balsijstāstīja Zane, pēc pārdzīvotā uz prāmja un helikopterā, labi bijis sajust Ventspils ārstu un māsiņu gādību dzemdību nodaļā. Pateicoties mediķu profesionālajai palīdzībai, viss beidzies labi un pasaulē nākusi meitiņa Esmeralda.

Tagad, pēc diviem gadiem, dzemdību nodaļas personāls saņēmis pateicības vēstuli un fotogrāfiju no Zanes un viņas zviedru mammas Ingeras. Sievietes nodaļas vajadzībām uzdāvinājušas desmit lielos pelddvieļus. «Ir ļoti patīkami, ka pēc tik ilga laika par mums vēl atceras. Tātad bērniņš ir vesels, viņiem pie mums ir paticis un mēs esam palikuši labā atmiņā,» uzsver dzemdību nodaļas vecākā vecmāte Gunta Cērpa. Tikmēr Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētāja Egija Siliniece piebilst: «Liels prieks, ka mūsu slimnīcas un mūsu mediķu darbu novērtē ne tikai mūsu pašu dzemdētājas, bet arī citās vietās dzīvojošas jaunās māmiņas, kurām iznācis izmantot mūsu slimnīcas pakalpojumus, kā šajā gadījumā, kad tas notika netradicionālos apstākļos. Ir pagājuši divi gadi, bet sieviete joprojām atceras mūsu kolektīvu. Tas noteikti pozitīvi motivē mūsu mediķus.»

2011.gada 20.septembrī