Slimnīca ANO projekta ietvaros saņem digitālos termometrus

Piektdien, 6.maijā Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca ANO Attīstības programmas un Pasaules Vides fonda finansētā pilotprojekta ietvaros saņēma jaunus digitālos termometrus.

Slimnīca saņēma divu veidu termometrus. Ar kontakta digitālajiem termometriem temperatūra tiek mērīta ierastajā veidā, piemēram, padusē. Bet ar bezkontakta termometriem mērīšanu veic pacientam nepieskaroties, no vairāku centimetru attāluma tēmējot uz pieri. Ar šo termometra veidu, pacienta temperatūra tiek noteikta trīs sekunžu laikā. Bezkontakta termometrus saņēma tās nodaļas, kurās uzturas bērni, kā arī uzņemšanas nodaļa, jo bērniem bieži vien ir grūtības izmērīt temperatūru padusē.

Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas galvenā māsa Lilita Grinpauka informē, ka šobrīd slimnīcā pārsvarā ir dažādu firmu digitālie termometri un projekta mērķis ir pāriet uz vienota veida digitālajiem termometriem visās slimnīcas nodaļās.

ANO Attīstības programmas un Pasaules Vides fonda finansētā projekta nacionālais tehniskais konsultants Māris Klindžāns skaidro, ka katram digitālā termometra veidam ir savs normālas ķermeņa temperatūras rādījumu diapazons. Tādēļ ir nepareizi, ka slimnīcas pacientiem temperatūra tiek mērīta ar dažādu veidu  termometriem. Projekta ietvaros slimnīca kopumā saņēma 151 digitālo termometru pretī nododot vecos termometrus. Dažās slimnīcas nodaļās savākti arī videi nedraudzīgie dzīvsudrabu saturošie termometri.

Jau ziņojām, ka Ventspils slimnīca 2009. gadā parakstīja nodomu protokolu par pilotprojekta īstenošanu, kas perspektīvā paredz uzlabot medicīnas atkritumu apsaimniekošanu visā Latvijā. Projekta mērķis ir demonstrēt un veicināt labākās tehnoloģijas un paņēmienus veselības aprūpes iestāžu atkritumu apsaimniekošanas jomā, lai minimizētu vai nepieļautu noturīgo organisko piesārņotāju, piemēram, dioksīnu un dzīvsudraba nonākšanu apkārtējā vidē.

Projekta ietvaros Ventspils slimnīcā notiek atkritumu apsaimniekošanas shēmas pilnveidošana un tiks iegādāts nepieciešamais aprīkojums, tai skaitā atkritumu šķirošanas konteineri, slēgtie atkritumu pārvadāšanas rati, specializētais apģērbs personālam, kas nodarbojas ar atkritumu utilizāciju un cits aprīkojums. Projektu 100% apmērā finansē Pasaules Vides fonds.

Projekts tiek ieviests astoņās stratēģiski izvēlētās valstīs - Argentīnā, Indijā, Latvijā, Libānā, Filipīnās, Senegālā, Tanzānijā un Vjetnamā, tādējādi, parādot atšķirīgas veselības aprūpes atkritumu apsaimniekošanas metodes pasaulē. Latvijā pilotprojekta īstenošanai piesaistītas Ventspils un Rēzeknes slimnīcas.

2011.gada 6.maijā