phoneKontaktinformācija Ventspilīshadow

Reģistratūraphone636 24665
Darba laiks
                                    (darba dienās)
08:00 - 18:00

* Pierakstoties slimnīcas pakalpojumiem, esiet gatavi nosaukt vārdu uzvārdu, personas kodu un tālruņa numuru, lai varētu Jūs pierakstīt pakalpojumam un lai, nepieciešamības gadījumā, varētu ar Jums sazināties atkārtoti!

 

AMBULATORĀS SPECIĀLISTU KONSULTĀCIJAS UN DIAGNOSTISKIE IZMEKLĒJUMI

 

Saziņa ar Infekciju slimību nodaļu
     par Covid - 19: 25783999

 

 

Laboratorijas
darba laiki   phone636 22077

Darba dienās:07:30 - 15:30

 

Traumpunktsphone636 24721

 

Dzemdību nodaļaphone636 24404

 

Uzticības tālrunisphone636 20945

 

Tālrunis donoriemphone 636 32092 

phoneKONTAKTINFORMĀCIJA TALSOSshadow

Reģistratūraphone632 59997*
Darba laiks 
(darba dienās)
08:00 - 16:30

*Ja neizdodas saziņa ar reģistratūru, nosūtiet kontaktinformāciju saziņai uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  un Jums atzvanīsim.

 

 ** Pierakstoties slimnīcas pakalpojumiem, esiet gatavi nosaukt vārdu uzvārdu, personas kodu un tālruņa numuru, lai varētu Jūs pierakstīt pakalpojumam un lai, nepieciešamības gadījumā, varētu ar Jums sazināties atkārtoti!

 

AMBULATORĀS SPECIĀLISTU KONSULTĀCIJAS UN DIAGNOSTISKIE IZMEKLĒJUMI

 

Laboratorijas
darba laiki   phone632 91856

Darba dienās:07:30 - 15:30

      

Uzņemšanas nodaļaphone632 23350

Uzticības tālrunisphone636 20945
  

Bez iepriekšēja saskaņojuma ar slimnīcas vadību SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca”  filmēt, fotografēt un veikt audio ierakstus slimnīcas telpās un teritorijā  ir aizliegts. Slimnīcas ēkās un teritorijā Ventspilī un Talsos izvietotas atbilstošas aizlieguma zīmes. Ierobežojumi noteikti nolūkā aizsargāt pacientu, apmeklētāju un darbinieku sensitīvo informāciju. 

Gūžas un ceļu locītavu endoprotezēšana

Gūžas un ceļu locītavu endoprotezēšana

Viens no lielākajiem sasniegumiem ortopēdijā ir gūžas un ceļa locītavu endoprotezēšana. Šīs operācijas ar labiem rezultātiem veic arī Ventspils traumatologi - ortopēdi Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā.

Trīs galvenās slimības, kuru gadījumā jāprotezē locītavas ir osteoartroze, reimatoidālais poliartrīts un iedzimtas locītavas patoloģijas. Progresējot slimībām pacientam parādās pastāvīgas sāpes, rezultātā vairs nav iespējams pārvietoties bez spieķa vai kruķiem, nereti cilvēks ir spiests izmantot ratiņkrēslu vai pat palikt uz gultas. Pati no sevis slimība nepāriet, kļūst arvien sliktāk un sāpes tikai palielinās.

Pateicoties locītavu endoprotezēšanai cilvēks var atgūt dzīves kvalitāti. Protams, arī pašam pacientam pēcoperācijas atveseļošanās periodā ir jāiegulda darbs. Jau no pirmajām dienām pēc operācijas ir jāveic dažādi vingrinājumi, kurus ierāda slimnīcas fizioterapeits.

Endoprotezēšanas operācijas pārsvarā nepieciešamas vidēja un vecāka gadu gājuma pacientiem. Varam būt gandarīti, ka ventspilniekiem, kā arī citiem Latvijas iedzīvotājiem šīs operācijas ir pieejamas uz vietas Ventspilī un viņiem nav jādodas uz Rīgu, kas būtu saistīts ar papildus laiku un izdevumiem.  

Operācijas gadījumā pacientam ir jāsedz valsts noteiktā pacienta iemaksa Ls 9,5 par gultas dienu (sākot no 2.dienas) un Ls 30 par operāciju. Pārējās operācijas izmaksas sedz valsts.

Gaidīšanas laiks uz endoprotezēšanas operāciju ir aptuveni divi mēneši. Lai pacients nokļūtu uz operāciju, viņam nepieciešama traumatologa - ortopēda konsultācija un slēdziens, kas nozīmēs nepieciešamos izmeklējumus (slimās locītavas Rtg izmeklējums, pilna asins aina, bioķīmiskās analīzes, koagulogramma u.c.) un citu iesaistīto ārstu speciālistu konsultācijas (anesteziologs, kardiologs, internists), ko var veikt attiecīgajās ambulatorajās ārstniecības iestādēs, kur ir šo speciālistu pieņemšana.

Nepietiekamā valsts veselības aprūpes finansējuma apstākļos operāciju skaits ir ierobežots un lielo locītavu endoprotezēšanas operāciju nepieciešamību un steidzamību var noteikt medicīnas profesionāļi, katru gadījumu izskatot individuāli. Tālrunis uzziņām: 636 20986.

2011.gada 20.martā