phoneKontaktinformācija Ventspilīshadow

Reģistratūraphone636 24665
Darba laiks
                                    (darba dienās)
08:00 - 18:00

* Pierakstoties slimnīcas pakalpojumiem, esiet gatavi nosaukt vārdu uzvārdu, personas kodu un tālruņa numuru, lai varētu Jūs pierakstīt pakalpojumam un lai, nepieciešamības gadījumā, varētu ar Jums sazināties atkārtoti!

 

AMBULATORĀS SPECIĀLISTU KONSULTĀCIJAS UN DIAGNOSTISKIE IZMEKLĒJUMI

 

Saziņa ar Infekciju slimību nodaļu
     par Covid - 19: 25783999

 

 

Laboratorijas
darba laiki   phone636 22077

Darba dienās:07:30 - 15:30

 

Traumpunktsphone636 24721

 

Dzemdību nodaļaphone636 24404

 

Uzticības tālrunisphone636 20945

 

Tālrunis donoriemphone 636 32092 

phoneKONTAKTINFORMĀCIJA TALSOSshadow

Reģistratūraphone632 59997*
Darba laiks 
(darba dienās)
08:00 - 16:30

*Ja neizdodas saziņa ar reģistratūru, nosūtiet kontaktinformāciju saziņai uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  un Jums atzvanīsim.

 

 ** Pierakstoties slimnīcas pakalpojumiem, esiet gatavi nosaukt vārdu uzvārdu, personas kodu un tālruņa numuru, lai varētu Jūs pierakstīt pakalpojumam un lai, nepieciešamības gadījumā, varētu ar Jums sazināties atkārtoti!

 

AMBULATORĀS SPECIĀLISTU KONSULTĀCIJAS UN DIAGNOSTISKIE IZMEKLĒJUMI

 

Laboratorijas
darba laiki   phone632 91856

Darba dienās:07:30 - 15:30

      

Uzņemšanas nodaļaphone632 23350

Uzticības tālrunisphone636 20945
  

Bez iepriekšēja saskaņojuma ar slimnīcas vadību SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca”  filmēt, fotografēt un veikt audio ierakstus slimnīcas telpās un teritorijā  ir aizliegts. Slimnīcas ēkās un teritorijā Ventspilī un Talsos izvietotas atbilstošas aizlieguma zīmes. Ierobežojumi noteikti nolūkā aizsargāt pacientu, apmeklētāju un darbinieku sensitīvo informāciju. 

Ārstēs smagas brūces

Ārstēs smagas brūces

Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca ir pirmā ārpus Rīgas, kas iegādājusies inovatīvu brūču kopšanas iekārtu ļoti smagu pacientu ārstēšanai.

Slimnīcas ķirurgs Jurijs Krupnovs stāsta, ka medicīniskās tehnoloģijas strauji attīstās un iegādātā iekārta V.A.C. (Vacum assisted closure) darbojas pēc vakuuma sistēmas. «Mēs, ķirurģijas nodaļas speciālisti vienmēr esam tēmējuši uz jaunām tehnoloģijām, kas varētu atvieglot mūsu darbu pacientu ārstēšanā un kopšanā. Jāsaka paldies administrācijai, kas mūs tajā atbalsta,» sacīja Krupnovs. Latvijā ar šo metodi strādā tikai gadu - pāris specializētajās slimnīcās Rīgā.

 

Ārsts uzsver, ka brūču kopšana ir ķirurģijas stūrakmens un šī iekārta ir domāta ļoti smagu nedzīstošu brūču kopšanai. Ar vakuuma sistēmu var kopt smagus pacientus ar izgulējumiem, amputācijas un hroniskām brūcēm un cita veida nedzīstošām brūcēm. Princips ir ļoti vienkāršs - ar vakuuma aspirāciju no brūces tiek noņemtas visas liekās vielas - mikrobi, inficētie audi, strutas un brūces šķidrums. Tādā veidā brūcē veidojas labvēlīgs mikroklimats, kas dod pozitīvu efektu un brūce sāk dzīt. 
 
Iekārta ir ļoti gudra un tai ir vairāki režīmi. Iekārta ar īpašiem sensoriem spiedienu regulē pati atbilstoši ārstējošā ārsta uzliktajam režīmam. Svarīgi, ka procedūra nav sāpīga.

 

Brūces ārstēšanas viens seanss parasti ilgst aptuveni četras diennaktis. Pacientam ir jāguļ slimnīcā. Krupnovs atzīst, ka līdzšinējie ārstēšanas rezultāti ir ļoti labi. Arī šobrīd slimnīcas intensīvās terapijas nodaļā ir viena smaga paciente, kura tiek ārstēta ar šo iekārtu. Viņai brūces ir palikušas ļoti labas.

Jāpiezīmē, ka Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā veiksmīgi darbojas arī speciāls Brūču aprūpes kabinets, taču tas vairāk ir domāts ambulatoriem pacientiem, kuri paši spēj pārvietoties. Vakuuma iekārta ir domāta daudz smagākām brūcēm, kuras nepadodas ārstēšanai ambulatori, skaidro Krupnovs.

Uz jautājumu vai pie vakuuma iekārtas var tikt arī pacients, kurš slimnīcā neguļ, ķirurgs atbild, ka tādā gadījumā ir nepieciešams ģimenes ārsta nosūtījums un jāatnāk uz konsultāciju pie kāda no slimnīcas ķirurgiem. Speciālistam ir jāredz pacients, lai varētu pieņemt lēmumu par ārstēšanu. Iespējams, ka var tikt galā ar speciālajiem pārsējiem, ko piedāvā Brūču kabinets.

Jāpiezīmē, ka šāda vakuuma brūču aprūpes iekārta Eiropā jau sen tiek pielietota un tā savu nišu brūču kopšanas jomā ir ieguvusi visā pasaulē. Krupnovs cer, ka nākotnē šī iekārta kā zināms standarts ienāks arī Latvijas slimnīcās.

2011.gada 9.martā, Ventas Balss