2010.gads - pārmaiņu un attīstības gads

2010.gads slimnīcai bijis lielais pārmaiņu gads - ir notikusi Ventspils un Talsu slimnīcu apvienošana, nostiprinot reģionālo nozīmi. Vienlaicīgi Ventspils slimnīcai gads aizritējis pozitīvā 85 gadu jubilejas zīmē.

Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētāja Egija Siliniece uzsver, ka Ventspils slimnīcas un Talsu slimnīcas apvienošanās, iegūstot jaunu nosaukumu un nostiprinot reģionālo statusu, ir bijis aizvadītā gada svarīgākais notikums. Apvienība daudz efektīvāk spēj izmantot valsts piešķirtos finanšu līdzekļus, ir paplašinājusies apkalpojamā teritorija. Tas dod iespēju plānot un attīstīt jaunus ārstēšanas veidus. Svarīgi, ka pēc apvienošanās Talsu slimnīca no aprūpes slimnīcas kļuvusi par reģionālas slimnīcas filiāli, tādejādi atjaunojot pilnvērtīgas slimnīcas funkcijas ar neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanu tuvējiem iedzīvotājiem.

Saistībā ar apvienības izveidošanu, katra slimnīca saņēma ES finansējumu 500 tūkstošus latu apmērā, ko iegulda infrastruktūras sakārtošanā un jaunu medicīnisko iekārtu iegādē. Tostarp Talsu filiāle par šo naudu iegādājās jaunu ultrasonogrāfijas iekārtu un rentgenu, kā arī sedza datortomogrāfa līzinga saistības. Bet Ventspilī jaunu medicīnisko aprīkojumu ieguva LOR, acu slimību, hemodialīzes, intensīvās terapijas, ķirurģijas, dzemdību un diagnostikas nodaļas.

Savukārt no citiem finanšu avotiem slimnīcas paliatīvās aprūpes nodaļai pērn iegādāts pacientu mobilais pacēlājs, kas būtiski atvieglo smagi slimo pacientu aprūpi. Pacientu mobilais pacēlājs nodrošina slimnieka pacelšanu, nolaišanu, kā arī pārvietošanas funkciju.

Turpinot ERAF atbalstīto projektu, pagājušā gada nogalē Ventspilī atklātas slimnīcas 3.stāva rekonstruētās nodaļas. Pie jaunām telpām un mūsdienīga aprīkojuma tikušas ginekoloģijas nodaļa, acu slimību nodaļa, ausu, kakla un deguna slimību nodaļa, kā arī slimnīcas centrālā instrumentu sterilizācijas nodaļa. Nodaļas ieguvušas mūsdienu prasībām atbilstošas telpas. Tāpat pērn uzsākta morga un patoloģiskās anatomijas nodaļas būvniecība.

Slimnīca turpinājusi piesaistīt jaunus speciālistus un piedāvāt jaunus pakalpojumus. Tai skaitā piesaistīts sertificēts acu ārsts Dr. Vintere un ausu, kakla un deguna ārsts Dr.Boguševa. Bet bērnu nodaļā izveidots jauns bērnu rehabilitācijas kabinets, kur mazos pacientus pieņem ergoterapeits un profesionāls zīdaiņu, bērnu masieris.

Ventspils slimnīca var lepoties, ka ir līdere Latvijā mājas aprūpes jomā. Tādēļ martā slimnīca rīkoja Starptautisku zinātniski praktisku konferenci "Pacientu medicīniskā aprūpe mājās". Tajā ar medicīnisko mājas aprūpes praktisko pieredzi savās valstīs dalījās speciālisti no Somijas, Lietuvas un Igaunijas.

Savukārt gada nogalē parakstīts sadarbības līgums ar Pacientu Ombudu, rūpējoties par pacientu tiesību nodrošinājumu, informētību, kā arī pacientu un ārstniecības personāla savstarpējo saskarsmi. Turpmāk Pacientu Ombuda pārstāvji būs sastopami slimnīcas telpās gan Ventspilī, gan Talsos. Vairākās slimnīcas vietās ir izvietotas Pacientu Ombuda pastkastītes ar informatīviem materiāliem par pacientu tiesībām un pienākumiem, kā arī sūdzību un pateicību veidlapas.

Emocionāli pozitīvākais notikums pērn bijis Ventspils slimnīcas 85 gadu jubilejas pasākums. Svinībās sirsnīgā gaisotnē vienkopus sapulcējās esošie un bijušie slimnīcas darbinieki, kā arī notika atskatīšanās uz slimnīcas attīstību, ir īpaši pēdējos 20 gados. Tāpat ar gandarījumu var atzīmēt, ka Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā notika jau otrais Ventspils dzemdību nodaļas salidojums, kas nu jau kļuvis par tradicionālu pasākumu. Salidojumā, tāpat kā iepriekšējā gadā, tika atklāta mūsu nodaļā dzimušo mazuļu fotogalerija.

Pagājušajā gadā palielinājies pacientu un operāciju skaits. Pērn slimnīcas stacionārā kopumā ārstējušies 9301 pacienti, kas ir par 8% vairāk nekā 2009.gadā. Savukārt ambulatori ārstniecisko palīdzību saņēmuši 13 876 cilvēki, kas ir par 18% vairāk nekā iepriekšējā gadā. Tikmēr veikto operāciju skaits ir nedaudz samazinājies. Kopumā pērn slimnīcas ārsti veikuši 2520 operācijas, no tām 806 veiktas Dienas stacionārā.

Lai paaugstinātu Ziemeļkurzemes pacientu veselības aprūpes kvalitāti, arī šogad slimnīca paredz īstenot dažādus attīstības projektus piesaistot Eiropas Savienības struktūrfondu līdzekļus. Tai skaitā paredzēts uzsākt Talsu filiāles jaunās ēkas būvniecību. Projekta pamatojums ir esošo slimnīcas ēku nelabvēlīgais tehniskais stāvoklis, ierobežotās ēku attīstības un paplašināšanas iespējas esošajā teritorijā un pieaugošais pieprasījums pēc veselības aprūpes pakalpojumiem. Pēc projekta pabeigšanas Talsu un tuvējo novadu pacientiem būs iespēja ārstēties patīkamās, plašās un mūsdienīgi aprīkotās telpās, bet personālam uzlabosies darba apstākļi. Savukārt Ventspilī tiks pabeigta patoloģiskās anatomijas un morga būvniecība, kā arī notiks intensīvās terapijas nodaļas rekonstrukcija.