*Pierakstoties slimnīcas pakalpojumiem, esiet gatavi nosaukt vārdu uzvārdu, personas kodu un tālruņa numuru, lai varētu Jūs pierakstīt pakalpojumam un lai, nepieciešamības gadījumā, varētu ar Jums sazināties atkārtoti!

Tālrunis donoriemphone 636 20947

Parakstīs līgumu par Talsu jaunās slimnīcas ēkas būvniecību

Ceturtdien, 26.jūlijā pulksten 16.00 notiks svinīga līgumu parakstīšana par Talsu slimnīcas jaunās ēkas būvniecību, būvuzraudzību un autoruzraudzību. Līgumus parakstīs Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas valde ar iepirkumu uzvarētāju pārstāvjiem:

• par ēkas būvniecību ar SIA „Ostas celtnieks",
  • par būvuzraudzību ar SIA „L4",
  • par autoruzraudzību ar SIA „Ozola & Bula".

Līguma parakstīšanas pasākumā piedalīsies arī Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas kapitāldaļu turētāji. Tostarp Talsu novada pašvaldību pārstāvēs domes priekšsēdētājs Miervaldis Krotovs, Ventspils pilsētas domi pārstāvēs domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs un priekšsēdētāja vietnieks Guntis Blumbergs, tāpat pasākumā piedalīsies Dundagas novada domes priekšsēdētājs Gunta Abaja, Rojas novada domes priekšsēdētāja Eva Kārkliņa un Mērsraga novada pārstāvis.

Atbilstoši noslēgtajiem līgumiem paredzēts, ka Talsu jaunās slimnīcas ēka Stendes ielā 1 tiks uzbūvēta līdz nākamā gada beigām. Ēkas tehnisko projektu izstrādāja SIA „Ozola & Bula". Pateicoties sadarbībai ar Ventspils pilsētas domi, Ziemeļkurzemes reģionālajai slimnīcai projekta īstenošanai ir izdevies piesaistīt Eiropas Savienības ERAF finansējumu 84,21% apmērā. Kopējās projekta īstenošanas izmaksas ir aptuveni pieci miljoni latu. ERAF sedz 4,16 miljonus latu, no valsts budžeta piešķirti 299 tūkstoši latu. Talsu novada pašvaldība būvniecības darbiem piešķīrusi 471 tūkstoti latu, Rojas novada pašvaldība - 5 tūkstošus latu, bet no slimnīcas līdzekļiem projekta īstenošanā tiks ieguldīti 118 tūkstoši latu.

Jaunajā slimnīcas ēkā atradīsies traumpunkts, vidēja izmēra stacionārs ar aptuveni 40 gultas vietām, divām operāciju zālēm, kā arī intensīvās terapijas jeb reanimācijas nodaļu. Tāpat būs plaša ambulatorās medicīnas nodaļa ar ģimenes ārstu un speciālistu kabinetiem, rehabilitācijas kabinetu un dienas stacionāru ar ķirurģisko, terapeitisko un ginekoloģisko palīdzību. Pie jaunās slimnīcas tiks izveidotas autostāvvietas 70 automašīnu novietošanai.

Patlaban Talsu slimnīca atrodas ēkās, kuras ir kritiskā stāvoklī. Sabiedriskās domas pētījumu centra „SKDS" 2011.gada nogalē veiktās aptaujas rezultāti liecināja, ka jaunas Talsu slimnīcas ēkas būvniecības ieceri atbalsta lielākā daļa iedzīvotāju - 87% no Talsu pilsētā aptaujātajiem, 76% no citur Talsu novadā un 86% no Dundagas, Rojas un Mērsraga novadā dzīvojošajiem.

Talsu slimnīca pašlaik izvietota 1900., 1940. un 1963.gadā celtās ēkās. Stacionāra palātas un ārstnieciskās telpas neatbilst mūsdienu prasībām, pacientiem un arī medicīniskajam personālam radot nepievilcīgus uzturēšanās apstākļus. Jau 2000.gada sākumā ēkas iekšējo inženierkomunikāciju nolietojums bija 70%, bet pamatu nolietojums - 80%, līdz ar to būtu nepieciešami lieli kapitālieguldījumi, lai uzlabotu ēku stāvokli. Atbilstoši ekspertu slēdzienam, esošās ēkas uzlabošana nav iespējama un racionāla, nepieciešamie ieguldījumi būtu līdzvērtīgi jaunas funkcionāli atbilstošas ēkas būvniecībai.

2012.gada 23.jūlijā