Pateicībā dāvina funkcionālo gultu

Ventspils slimnīcas paliatīvās aprūpes nodaļa no kuldīdznieces Marutas Liekniņas dāvinājumā saņēmusi funkcionālo gultu, kas atvieglos īpaši smago pacientu aprūpi.

Vērtīgās gultas dāvinātājas Marutas Liekniņas mamma mūsu slimnīcas paliatīvās aprūpes nodaļā ārstējās pagājušā gada nogalē. «Ļoti patika pati nodaļa un arī kolektīvs - gan profesionālajā, gan arī laipnības ziņā,» saka Maruta. Pēc viņas teiktā, te vislielākais nopelns ir nodaļas virsmāsas Ritas Vīndedzes personīgajai sirsnībai, iejūtībai un laipnībai. «Tas man bija ļoti grūts periods, un viņa man daudz palīdzēja gan ar darbiem, gan ar morālo atbalstu,» saka Maruta, kuras māmiņa bija nedziedināmi slima un nu jau devusies mūžībā. Kuldīdzniece arī ir pateicīga par to, ka nodaļā ir kapela, kur varēja meklēt garīgo mierinājumu, kā arī kapelāns, kas apmeklēja gan mammu, gan arī palīdzēja pašai Marutai pārdzīvot grūto laiku. Tas bijis ļoti svarīgi, it īpaši smagi slimajai mammai.

Maruta stāsta, ka no Francijas atgādāto funkcionālo gultu mammas vajadzībām uzdāvinājusi kāda privātpersona. Arī viņa pēc mammas aiziešanas mūžībā to varējusi atdāvināt kādai privātpersonai, taču gribējies pateikties tieši Ventspils paliatīvās aprūpes nodaļai, kur gulta būs noderīga daudziem smagi slimiem cilvēkiem.

Paliatīvās aprūpes nodaļas virsmāsa Rita Vīndedze atzīst, ka gan viņa, gan pārējais nodaļas kolektīvs ir ļoti pateicīgs par dāvinājumu. Nodaļā aptuveni 80% no visiem pacientiem ir guloši, tādēļ ir ļoti svarīgi, lai gulta būtu ērta, laba un funkcionāla. Ar pulti uzdāvinātajai gultai var pacelt galvgali un kājgali. To var nolaist augstāk un arī zemāk, lai tie pacienti, kas var gultā apsēsties, var atbalstīt kājas pret zemi. Gultai ir speciālais pretizgulējumu piepūšamais matracis, kam atbilstoši vajadzībai var mainīt spiedienu, lai pacientiem neveidotos izgulējumi. Dāvinātā gulta tiek lietota smagākiem pacientiem, kam vairāk vajadzīga funkcionalitāte, lai viņiem būtu ērtāk un vieglāk, lai pēc iespējas atvieglotu viņiem sāpes, saka R.Vīndedze.

Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētāja Egija Siliniece atklāj, ka tas ir pirmais gadījums, kad privātpersona slimnīcai ziedo vai dāvina aprīkojumu. «Mēs to uztveram kā novērtējumu mūsu slimnīcas augstajam medicīniskās aprūpes līmenim, īpaši paliatīvās aprūpes nodaļā, kur tiek aprūpēti ļoti smagi slimi pacienti,» saka E.Siliniece. Viņa slimnīcas vārdā izsaka pateicību Marutai Liekniņai, kuras dāvinājumu varēs izmantot pacientu aprūpē un kas atvieglos medicīniskā personāla ikdienas darbu.

2012.gada 27.jūnijā