Talsu slimnīcā pacientus konsultēs reimatologs

Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Talsu filiālē no septembra beigām pacientus regulāri konsultēs reimatologs Evita Sikora no Rīgas Stradiņu slimnīcas Reimatoloģijas centra.

Iesākumā reimatologs pacientus konsultēs vienu reizi mēnesī. Taču, ja pacientu plūsma būs liela, tad konsultācijas varētu būt biežāk. Pagaidām tās būs maksas konsultācijas, taču slimnīcas administrācija aktīvi strādā, lai šīs konsultācijas pacientiem būtu pieejamas par valsts naudu.

Reimatologs ir speciālists, kurš ārstē kaulu un locītavu, kā arī saistaudu un tā sauktās sistēmslimības, kuru gadījumā iesaistītas vairākas orgānu sistēmas. Zināmākās no reimatiskajām slimībām ir osteoartrīts, reimatoīdais artrīts, sistēmiskā sarkanā vilkēde, sklerodermija, dažādi artrīti (reaktīvs artrīts, psoriātisks artrīts, artrīts pacientiem ar hroniskām iekaisīgām zarnu slimībām), miozīti (muskuļu iekaisīgi bojājumi), vaskulīti (asinsvadu iekaisīgas slimības).

Īpaši svarīgi ir agrīni atklāt un ārstēt reimatoīdo artrītu, kas ir viena no locītavas kropļojošākajām reimatiskajām slimībām. Par saslimšanu ar reimatoīdo artrītu liecina trīs galvenās pazīmes. Stīvums locītavās, īpaši plaukstās un pēdās, no rīta, kas ilgst vairāk kā pusstundu pēc piecelšanās, kā arī pietūkums un sāpes pirkstu un plaukstu pamatnes locītavās. Cilvēki bieži cer, ka sāpes pāries un bieži tā arī notiek, jo locītavas var sāpēt arī pēc infekcijas slimībām, pēc pārstrādāšanās un citu iemeslu dēļ.

Taču reimatoīdais artrīts ir ļoti viltīga slimība - šajā gadījumā ne sāpes, ne pietūkums nepazūd. Slimība progresē lēni, bet nenovēršami. Neārstēta tā rada locītavu deformācijas, līdz galarezultātā locītavas pārstāj funkcionēt. Lai apstādinātu locītavas kropļojošo procesu, reimatoīdais artrīts jāārstē agrīni un agresīvi. Par šīs slimības izplatību Latvijā datu nav, taču pasaulē kopumā slimo 1% iedzīvotāju.

Reimatisko slimību ārstēšana bieži ir starpdisciplināra - iesaistīti tiek infektologi, nefrologi, kardiologi, neirologi, traumatologi - ortopēdi un citi speciālisti, kā arī fizikālās terapijas un fizioterapijas speciālisti.
Uz konsultāciju pie reimatologa var pieteikties slimnīcas reģistratūrā pa tālruni 63223350.

UZZIŅAI:

Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīcas Talsu filiālē pacientus pieņem arī traumatologs-ortopēds dr.A.Skirmanis. Pēc iepriekšēja pieraksta:
  • No plkst.12.00 līdz 13.30 - ar ģimenes ārsta nosūtījumu valsts noteiktā pacientu iemaksa Ls.3.
  • No plkst.13.30 līdz 16.00 - maksas pakalpojums pēc maksas cenrāža Ls 10.

Tāpat Talsu filiālē pakalpojumus piedāvā fizioterapeits. Ievērojot konkrētā pacienta vecumu, individuālās vajadzības un vēlmes, ārstējošā ārsta norādījumus, kā arī tuvinieku vēlmes fizioterapeits:

• apmāca Handlingu,
  • veic kustību (Bobata) terapiju zīdaiņiem,
  • izveido un apmāca veikt individuālu, katram pacientam īpaši piemērotu vingrojumu kompleksu, kas stiprina visu organismu un muskuļus,
  • veic ārstniecisko un koriģējošo vingrošanu,
  • novērtē un veicina pacienta fiziskās, līdzsvara un koordinācijas spējas, izstrādā ierobežotās un zaudētās kustības,
  • māca pārvietoties - piecelties, pārsēsties, staigāt, apmāca kā pareizi pozicionēt pacientu,
  • veic masāžas zīdaiņiem, bērniem, pusaudžiem, pieaugušajiem.