Tālrunis donoriemphone 636 32092

Talsu slimnīca izvērtēšanai netiks pakļauta

Veselības ministrijas izveidotā darba grupa uzsākusi 11 lokālo slimnīcu izvērtēšanu, lai spriestu par to turpmāko nākotni. Talsu slimnīca izvērtēšanai netiks pakļauta, jo pateicoties apvienības izveidei ar Ventspils slimnīcu, tagad tā ir reģionālās slimnīcas filiāle.

Veselības ministrijas izveidotā darba grupa strādā pēc valdības uzdevuma, lai izstrādātu stacionāro ārstniecības iestāžu darba kvalitātes vērtēšanas kritērijus, kā arī sniedzamo pakalpojumu apjomu un apmaksas kārtību no šā gada 1. jūlija lokālajās ārstniecības iestādēs. Vērtētas tiek 11 lokālās slimnīcas, tai skaitā Kuldīgas un Tukuma slimnīcas. Tas iedzīvotājos raisa lielu uztraukumu, piemēram, aizstāvot Madonas slimnīcu, pagājušajā nedēļā Madonā notika iedzīvotāju pikets.

Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētāja Egija Siliniece uzsver, ka Talsu iedzīvotājiem par izmaiņām vairs nav jāuztraucas. Lai arī pirms nepilniem diviem gadiem Talsu slimnīca tika pārveidota par aprūpes slimnīcu, tomēr pagājušā gada maijā Talsu slimnīca apvienojās ar Ventspils slimnīcu, tā rezultātā iegūstot reģionālās slimnīcas statusu.

Veselības ministrijas darba grupa vērtēs arī slimnīcu traumpunktu darbību. Taču Talsu traumpunkts pēc pacientu apmeklējuma skaita ir otrais lielākais valstī. Tas norāda uz to, ka Talsos nav alternatīvas akūtās primārās veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanai, tādēļ iedzīvotāji pirmās palīdzības saņemšanai vēršas tieši slimnīcā. Šobrīd slimnīca nodrošina terapeitisko un ķirurģisko medicīnisko palīdzību visu diennakti.

Reģionālais statuss slimnīcas Talsu filiālei dod iespēju nodrošināt diennakts neatliekamo palīdzību Talsu, Rojas, Dundagas un Mērsraga novadu iedzīvotājiem. Tāpat Talsos iedzīvotāji var ārstēties slimnīcas intensīvās terapijas nodaļā, terapeitiskā un ķirurģiskā profila nodaļās. Savukārt dienas stacionārs turpina sniegt gan ķirurģisko plānveida palīdzību, gan ginekoloģisko un terapeitisko palīdzību. Ir pieejami arī ambulatorie pakalpojumi un diagnostikas izmeklējumi. Vienlaicīgi slimnīca var plānot savu attīstību, iedzīvotājiem piedāvājot jaunus veselības aprūpes pakalpojumus. Tuvākajā laikā dienas stacionārā plānots uzsākt medicīniskās palīdzības sniegšanu arī bērniem.

2011.gada 2.martā