Slimnīcu apvienības izveide ir attaisnojusies

Ir pagājis pusgads, kopš Talsu slimnīcai apvienojoties ar Ventspils slimnīcu, izveidota Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca. Apvienības izveide ir pilnībā ataisnojusies.

Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētāja Egija Siliniece uzskata, ka politiķu lēmums veidot šo slimnīcu apvienību bijis pareizs, jo apvienība daudz efektīvāk spēj izmantot valsts piešķirtos finanšu līdzekļus.

Pagājušajā gadā samazinātais veselības aprūpes budžets lika Talsu slimnīcai no lokālas slimnīcas pārtapt par aprūpes slimnīcu ar minimālām ārstēšanas iespējām. Šobrīd Talsu slimnīca jau spēj nodrošināt neatliekamo palīdzību Talsu, Dundagas un Rojas iedzīvotājiem, kā arī pacientiem piedāvā paplašinātu ambulatoro pakalpojumu klāstu. Talsos izveidota intensīvās terapijas nodaļa, kā arī atjaunota ķirurģiskā darbība dienas stacionārā. E.Siliniece uzsver, ka tādā veidā iedzīvotāji medicīnisko palīdzību var saņemt tuvāk savai dzīvesvietai.

Saistībā ar apvienības izveidošanu, Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca saņēmusi Eiropas Savienības finansējumu viena miljona latu apmērā. Līdz ar to, katra slimnīca savā attīstībā var ieguldīt 500 tūkstošus latu. Slimnīcas Talsu filiāle iegādāsies jaunu ultrasonogrāfijas iekārtu un rentgenu, kā arī segs kompjūtertomogrāfa līzinga saistības. Tāpat par piešķirto finansējumu tiks uzsākti Talsu slimnīcas jaunās ēkas projektēšanas darbi. Arī Ventspilī šī nauda paredzēta tehnoloģiju atjaunošanai un infrastruktūras sakārtošanai.

Slimnīcas Talsu filiālē pacientus ambulatori pieņem šādi sertificēti speciālisti - endrokrinologs, arodslimību speciālists, otolaringologs, nefrologs, ķirurgs, ginekologs un terapeits. Tiek piedāvāti diagnostikas izmeklējumi - datortomogrāfija, ultrasonogrāfija, endoskopija un rentgens. Tāpat Talsos darbojas pēdu aprūpes kabinets, ir laboratorija, kā arī kopš maija strādā uzņemšanas nodaļa, kur tiek nodrošināta neatliekamā palīdzība. Sarežģītākos gadījumos, kur nepieciešama daudzprofilu neatliekamā medicīniskā palīdzība, tiek nodrošināta Ventspilī. Talsos ir gan diennakts stacionārs ar intensīvās terapijas nodaļu, gan dienas stacionārs. Talsu pilsētas iedzīvotājiem tiek piedāvāts arī jauns pakalpojums -valsts apmaksāta mājas aprūpe, kas nozīmē medicīnas māsas sniegtā medicīnas aprūpe pie pacienta viņa dzīves vietā.

2010.gada 23.novembrī