Tālrunis donoriemphone 636 32092

Tiesa ļauj turpināt Talsu slimnīcas būvniecību

Administratīvā rajona tiesa Rīgā piektdien apmierinājusi Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas lūgumu atļaut Talsu jaunās slimnīcas būvniecības turpināšanu ierosinātās tiesvedības laikā.

Atbilstoši tiesas lēmumam, būvniecība varēs turpināties, kamēr notiek organizāciju "Latvijas Zaļā kustība" un "Par sakoptu Latviju" ierosinātā tiesvedība par būvatļaujas atcelšanu.

Šāda tiesvedība var ilgt pat vairākus gadus, tādēļ slimnīcas vadība ir gandarīta par pozitīvo tiesas lēmumu.

Jau ziņojām, ka talsinieka Jāņa Matuļa pārstāvētās organizācijas "Latvijas Zaļā kustība" un "Par sakoptu Latviju" Administratīvajā rajona tiesā apstrīd Talsu novada domes izsniegto būvatļauju jaunās Talsu slimnīcas būvniecībai. Šoruden sāktā ēkas celtniecība tika apstādināta. Tikmēr Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca iesniedza tiesai lūgumu atļaut turpināt būvniecību tiesvedības laikā.

Tas bija ļoti svarīgi, jo ja būvniecības darbus tuvākajā laikā atsākt neizdotos, slimnīca vairs nespēs iekļauties noteiktajos būvniecības termiņos un zaudēs piesaistītos Eiropas Savienības struktūrfondu līdzekļus. Jau pašlaik pusotru mēnesi ilgā būvniecības dīkstāve ir radījusi nopietnus draudus objekta pabeigšanai strikti noteiktajā laikā - līdz nākamā gada beigām.

Turklāt ierosinātais tiesvedības process slimnīcai rada ievērojamus zaudējumus. Slimnīca ir spiesta tērēt naudu ne tikai advokātu pakalpojumiem, tai nāksies arī segt zaudējumus būvfirmai. Zaudējumi radušies, jo, pārtraucot būvniecības tehnoloģisko procesu, būve bija jāiekonservē, no objekta bija jāizved tehnika. Pie tam celtnieki nepaspēja izdarīt darbus, ko bija plānots paveikt līdz pirmajam sniegam. Tagad tie būs jāveic ziemā, kas, visticamāk, sadārdzinās tehnoloģisko procesu.

Tie visi ir neplānoti izdevumi, kas būs jāsedz slimnīcai. "Tie būs vairāki desmiti tūkstošu latu - tā ir nauda, ko slimnīca nevarēs ieguldīt mediķu atlīdzībai un jaunās medicīniskajās tehnoloģijās," uzsvēra Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētāja Egija Širova.

Aktivizējusies arī Talsu sabiedrība - uz iedzīvotāju sapulci par slimnīcas būvniecības procesu bija atnākuši aptuveni 130 cilvēki, tiek vākti paraksti slimnīcas būvniecības atbalstam pašreizējā vietā.

Esošajā ēkā slimnīca atrasties vairs nevarēs, - tā neatbilst obligātajām veselības aprūpes prasībām, kādās jāatrodas slimnīcai. Nav iespējama arī ēkas rekonstrukcija, jo tās pamati ir nolietojušies par 80%. Ja jauno slimnīcu neuzbūvētu, bez diennakts neatliekamās palīdzības tiktu atstāts reģions ar 60 000 iedzīvotāju.

Paredzēts, ka jaunajā slimnīcas ēkā atradīsies traumpunkts, vidēja izmēra stacionārs ar aptuveni 40 gultas vietām, divām operāciju zālēm, kā arī intensīvās terapijas jeb reanimācijas nodaļu. Tāpat būs plaša ambulatorās medicīnas nodaļa ar ģimenes ārstu un speciālistu kabinetiem, rehabilitācijas kabinetu un dienas stacionāru ar ķirurģisko, terapeitisko un ginekoloģisko palīdzību.

Projekta īstenošanai ir izdevies piesaistīt Eiropas Savienības ERAF finansējumu 84,21% apmērā. Kopējās būvniecības izmaksas plānotas – pieci miljoni latu. ERAF sedz 4,3 miljonus latu, no valsts budžeta piešķirti 299 tūkstoši latu. Talsu novada pašvaldība būvniecības darbiem piešķīrusi 471 tūkstoti latu, Rojas novada pašvaldība – 5 tūkstošus latu, bet no slimnīcas līdzekļiem projekta īstenošanā tiks ieguldīti 39 tūkstoši latu.

2012.gada 7.decembrī