phoneKontaktinformācija Ventspilīshadow

Reģistratūraphone636 24665
Darba laiks
                                    (darba dienās)
08:00 - 18:00

* Pierakstoties slimnīcas pakalpojumiem, esiet gatavi nosaukt vārdu uzvārdu, personas kodu un tālruņa numuru, lai varētu Jūs pierakstīt pakalpojumam un lai, nepieciešamības gadījumā, varētu ar Jums sazināties atkārtoti!

 

AMBULATORĀS SPECIĀLISTU KONSULTĀCIJAS UN DIAGNOSTISKIE IZMEKLĒJUMI

 

Saziņa ar Infekciju slimību nodaļu
     par Covid - 19: 25783999

 

 

Laboratorijas
darba laiki   phone636 22077

Darba dienās:07:30 - 15:30

 

Traumpunktsphone636 24721

 

Dzemdību nodaļaphone636 24404

 

Uzticības tālrunisphone636 20945

 

Tālrunis donoriemphone 636 32092 

phoneKONTAKTINFORMĀCIJA TALSOSshadow

Reģistratūraphone632 59997*
Darba laiks 
(darba dienās)
08:00 - 16:30

*Ja neizdodas saziņa ar reģistratūru, nosūtiet kontaktinformāciju saziņai uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  un Jums atzvanīsim.

 

 ** Pierakstoties slimnīcas pakalpojumiem, esiet gatavi nosaukt vārdu uzvārdu, personas kodu un tālruņa numuru, lai varētu Jūs pierakstīt pakalpojumam un lai, nepieciešamības gadījumā, varētu ar Jums sazināties atkārtoti!

 

AMBULATORĀS SPECIĀLISTU KONSULTĀCIJAS UN DIAGNOSTISKIE IZMEKLĒJUMI

 

Laboratorijas
darba laiki   phone632 91856

Darba dienās:07:30 - 15:30

      

Uzņemšanas nodaļaphone632 23350

Uzticības tālrunisphone636 20945
  

Bez iepriekšēja saskaņojuma ar slimnīcas vadību SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca”  filmēt, fotografēt un veikt audio ierakstus slimnīcas telpās un teritorijā  ir aizliegts. Slimnīcas ēkās un teritorijā Ventspilī un Talsos izvietotas atbilstošas aizlieguma zīmes. Ierobežojumi noteikti nolūkā aizsargāt pacientu, apmeklētāju un darbinieku sensitīvo informāciju. 

Lai gripa mūs nepieveic

Lai gripa mūs nepieveic

Līdz šim Latvijā nav konstatēts neviens saslimšanas ar gripu gadījums. Tāpēc šis ir īstais brīdis, lai sagatavotos gripas laikam, norāda Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas infekciju nodaļas vadītāja Gunta Andersone.

Ventspils pusē gripa parasti nesākas ātrāk kā pēc Jaunā gada.

Par gripu dažkārt mēdz saukt arī saaukstēšanos, taču jāatšķir – gripa ir sevišķi lipīga vīrusu infekcija, kas skar elpceļus. Salīdzinot ar citām infekcijas slimībām, gripa atšķiras ar izplatīšanās ātrumu, izraisīto komplikāciju biežumu un smagumu. To dēļ gripas epidēmijas laikā vairākas reizes pieaug hospitalizāciju skaits un cilvēku vēršanās biežums pēc medicīniskās palīdzības.

Lai nesaslimtu ar gripu, kā arī ar citām sezonālajām slimībām, svarīgi stiprināt  imunitāti. Ievērojot sabalansētu dienas režīmu, laiks jāatvēl ne tikai darbam, bet arī atpūtai un miegam. Tam nav vajadzīgi nekādi materiāli ieguldījumi, taču veselības stiprināšanai guvums būs liels. Tāpat fizikās aktivitātes, vislabāk svaigā gaisā, regulāra norūdīšanās, iekšējs miers un pozitīvas emocijas, vitamīniem bagāts un pilnvērtīgs uzturs ir veselības uzturēšanas pamats. Taču, ja kādam nav vaļas un vēlēšanās stiprināt savu imunitāti dabiskā ceļā, var izmantot citu veidu, kā sevi pasargāt no gripas, – vakcinēšanos. Dr. Gunta Andersone skaidro, ka gripas vakcīna imunitāti pret šo infekcijas slimību izveido mākslīgi. Vakcīna izraisa antivielu veidošanos, bet ne slimību. Gripas vīrusa mainības dēļ katru gadu vakcīnu izstrādā no jauna, vadoties pēc Pasaules Veselības organizācijas rekomendācijas. Parasti vakcīnā iekļauj tos gripas vīrusa variantus, kas parādījušies iepriekšējās gripas sezonas beigās, jo nākamajā sezonā dominē tieši iepriekšējās sezonas gripas vīrusi.

Gripas infekcijas avots ir slimais cilvēks. Tam klepojot, runājot, šķaudot, apkārt, pat 6 metru attālumā, veidojas aerosola mākonis, kas satur augstu vīrusu koncentrāciju, tāpēc ārsti gripas epidēmijas laikā iesaka pēc iespējas mazāk apmeklēt cilvēku pulcēšanās vietas, regulāri vēdināt telpas, bet dienas laikā pēc iespējas biežāk mazgāt rokas, īpaši tad, ja ir bijusi saskare ar slimiem cilvēkiem. Uzturā jālieto daudz šķidruma – zāļu tējas, augļu sulas, minerālūdens. Ēdienkartē pēc iespējas vairāk jāiekļauj produkti, kas satur fitokomponentus, – tie ir bioķīmiski savienojumi, kuri palīdz organismam cīnīties ar vīrusiem un saglabāt veselību. Lai dzīvo ķiploki, lociņi, citrusaugļi un svaigi kāposti!

..........................................................................................................................................

Vakcinēties pret gripu var Ziemeļkurzmes reģionālās slimnīcas procedūru kabinetā. Kabinets darbdienās strādā no plkst. 16 līdz 19, sestdienās un svētdienās – pēc iepriekšējas vienošanās, piesakoties pa tālruni 63620980 vai 26787299.

 

2013.gada 12.novembrī, Ventas Balss