Tālrunis donoriemphone 636 32092

Tiesa skatīs strīdu par Talsu slimnīcu

Tiesa skatīs strīdu par Talsu slimnīcas būvatļauju

Administratīvās rajona tiesas Liepājas tiesu nams ceturtdien, 28.novembrī skatīs organizāciju „Latvijas Zaļā kustība" un "Par sakoptu Latviju" prasību, kurā apstrīdēta būvatļaujas izsniegšana Talsu jaunās slimnīcas būvniecībai.

Jāatgādina, ka talsenieka Jāņa Matuļa pārstāvētās organizācijas pagājušajā gadā tiesā iesniedza prasību, apstrīdot Talsu novada domes izsniegto būvatļauju jaunās Talsu slimnīcas būvniecībai, jo neesot ievērota noteikta procedūra. Tikmēr Talsu novada domes vadība vairākkārt uzsvērusi, ka Talsu novada dome ir ievērojusi visus likumā noteiktos normatīvos aktus un nav rīkojusies  pretēji iedzīvotāju interesēm. Šo faktu ir apstiprinājusi arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.

Pēc prasības iesniegšanas, Talsu slimnīcas ēkas celtniecība pagājušā gada rudenī tika apstādināta, taču Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca tiesai iesniedza lūgumu atļaut turpināt būvniecību tiesvedības laikā, kas var ilgt pat vairākus gadus. Lūgums divās tiesu instancēs tika apmierināts un būvniecības process šobrīd turpinās.

Patlaban topošā slimnīcas ēka jau ir zem jumta, oktobrī notika Spāru svētki. Iecerēts, ka visi būvdarbi tiks pabeigti pavasarī. Tad sekos jaunās slimnīcas aprīkošana, lai talsinieki un citi apkārtējo novadu iedzīvotāji varētu saņemt daudz kvalitatīvāku veselības aprūpi mūsdienīgos apstākļos, atbilstoši 21. gadsimta prasībām.

Jaunajā slimnīcā būs 40 gultas vietas, pacientiem vairs nebūs jāguļ lielās, piecvietīgās palātās, bet tie uzturēsies ērtās vienvietīgās, divvietīgās vai trīsvietīgās palātās. Jaunajā ēkā atradīsies traumpunkts, divas operāciju zāles, kā arī reanimācijas nodaļa. Tiks sniegti pakalpojumi arī hemodialīzes nodaļā, kur šobrīd pieaug pacientu skaits. Tāpat jaunajā slimnīcā būs plaša ambulatorās medicīnas nodaļa ar ģimenes ārstu un speciālistu kabinetiem, rehabilitācijas kabinetu un dienas stacionāru ar ķirurģisko, terapeitisko un ginekoloģisko palīdzību.

Esošā slimnīca V.Ruģēna ielā ir godam kalpojusi, taču ēkas nolietojums vairs neļauj tajā turpināt veselības aprūpi. Atbilstoši ekspertu slēdzienam, ēkas praktiski nav iespējams atjaunot. Piemēram, tās pamati ir nolietojušies par 80%. Jaunās slimnīcas būvniecībai Talsos izdevies piesaistīt gan Eiropas fondu finansējumu 4,3 miljonu latu apmērā, gan atbalstu no valsts budžeta.

2013.gada 28.novembrī