Tālrunis donoriemphone 636 32092

Par pašvaldības naudu nopērk iekārtas

Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca par pašvaldības piešķirto finansējumu iegādājusies jaunas medicīniskās iekārtas, kas uzlabos veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanas iespējas pilsētas iedzīvotājiem.

Katru gaduVentspils dome slimnīcai piešķir finansējumu medicīnisko tehnoloģiju iegādei, un šogad piešķirtie 109 tūkstoši latu izlietoti vairāku iekārtu iegādei. Tai skaitā nopirkts jauns stacionārais rentgens un pārvietojamais rentgens, bet ar jaunu dzemdību galdu modernizēta vēl viena dzemdību zāle.

Tāpat par pašvaldības piešķirto finansējumu šogad tiks uzsākta un nākamgad pabeigta otra acu ārsta ambulatorā kabineta iekārtošana, kuram tiks iegādāts arī mūsdienīgs digitālais foropters redzes funkciju pārbaudei. Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētāja Egija Širova skaidro, ka pieprasījums pēc acu ārsta ir ļoti liels, tādēļ vēl viena acu ārsta kabineta izveide ir nepieciešamība. Tas ļaus samazināt gaidīšanas rindas.

Egija Širova uzsver, ka par pašvaldības nozīmīgo ikgadējo ieguldījumu ir liels gandarījums, jo slimnīca cenšas, lai visi nepieciešamie veselības aprūpes pakalpojumi un izmeklējumi būtu pieejami tepat uz vietas Ventspilī un cilvēkiem pēc iespējas mazāk būtu jādodas uz citām pilsētām. Un pašvaldība šajā ziņā ir liels palīgs.

Pārvietojamais rentgens iegādāts reanimācijas nodaļai, lai ar to varētu piebraukt pie pacienta gultas un smagais pacients nebūtu kaut kur jāved rentgena uzņēmuma veikšanai.

Ar mūsdienīgo rentgena iekārtu nomainīts viens no slimnīcas vecajiem stacionārajiem rentgena aparātiem, kas savu laiku bija nokalpojis.

Tagad visas dzemdību zāles ir modernizētas ar jauniem dzemdību galdiem, kurus ar pults palīdzību var transformēt un pielāgot dažādiem dzemdību apstākļiem. Tādējādi ērtības tiek nodrošinātas gan topošajai māmiņai, gan arī mediķiem.

Par pašvaldības piešķirto finansējumu Ventspils slimnīca ik gadu atjauno gan esošās medicīniskās tehnoloģijas, gan arī iegādājas iekārtas jaunu pakalpojumu sniegšanai. Piemēram, pagājušajā gadā iegādāts vērtīgais elektroencefalogrāfs, kas ļauj diagnosticēt neiroloģiskās saslimšanas, pamatā epilepsiju pieaugušajiem un bērniem. Iepriekš tāds pakalpojums Ventspilī nebija pieejams un ventspilniekiem nācās doties uz Rīgu. Pērn par pašvaldības naudu iegādātas iekārtas arī operāciju blokam un hemodialīzes nodaļai. Nopirktas arī funkcionālās gultas un krēsli, pacientu pārvadāšanas rati.

2013.gada 18.decembrī