Tālrunis donoriemphone 636 32092

Balso par labākajiem mediķiem

Ir sācies sabiedrības balsojums par pērnā gada Latvijas labākajiem mediķiem. Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca aicina arī ventspilniekus būt aktīviem un balvām virzīt Ventspils mediķus.

Ikviens Latvijas iedzīvotājs līdz 19. janvārim mājaslapās www.arstubiedriba.lv, www.masuasociacija.lv un www.vm.gov.lv ir aicināts virzīt savu labākā mediķa kandidātu nominācijās “Gada ārsts”, “Gada ārsta palīgs”, “Gada māsa”, “Gada vecmāte”, “Gada farmaceits” un “Gada rehabilitācijas speciālists”.

Šogad jau ceturto reizi Latvijā norisināsies “Gada balva medicīnā”, kuras ietvaros tiks godināti mediķi par apzinīgu un pašaizliedzīgu darbu pacientu veselības labā, ko raksturo pasākumam izvēlētais moto “Dodot gaismu, sadegu”. “Pēdējos gados ne tikai Latvijā, bet visā pasaules medicīnā ir aktualizējies “izdegšanas sindroms”. Ārsti, māsas un visi ārstniecības iestādēs strādājošie ikdienā saskaras ar cilvēkiem, kuri ir nonākuši nelaimē, kuriem ir nepieciešama īpaša attieksme. Mediķi ir tie, kuri vairāk palīdz citiem, nekā paši sev. Viņiem otra cilvēka ciešanas ir būtiskākas par sevi, ko trāpīgi raksturo šā gada medicīnas balvai izvēlētais moto,” uzsver Latvijas Ārstu biedrības prezidents, dakteris Māris Pļaviņš.

Ikviens Latvijas iedzīvotājs var nobalsot par, viņaprāt, labāko veselības aprūpes speciālistu, atbildot uz pāris jautājumiem, kā arī minot pamatojumu, kāpēc tieši šis speciālists būtu pelnījis saņemt apbalvojumu. Sabiedrības balsojums pieejams mājaslapās www.arstubiedriba.lv, www.masuasociacija.lv un www.vm.gov.lv.

Gada balvas ietvaros tiks godināti Latvijas mediķi kopumā desmit dažādās nominācijās. Sabiedrības balsojumam tiek izvirzītas nominācijas, kurās nosaka Gada māsu, ārsta palīgu, vecmāti, farmaceitu, rehabilitācijas speciālistu un ārstu. Tikmēr nominācijās “Gada slimnīca”, “Gada notikums medicīnā”, “Par mūža ieguldījumu veselības aprūpes organizācijā” un “Gada cilvēks medicīnā” laureātus noteiks Veselības ministrijas, Latvijas Ārstu biedrības, Latvijas Māsu asociācijas un Rīgas Stradiņa universitātes kopēja žūrija. Ikviens nomināciju ieguvējs svinīgā ceremonijā 1. februārī saņems balvu – statueti veidotu kā dzīvības asnu, kas mākslinieka Armanda Jēkabsona rokām oriģināli izstrādāta tieši šim pasākumam 2007. gadā.

Jāatgādina, ka pagājušajā gadā “Gada balvai medicīnā 2012” tika izvirzīta gan Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca, gan slimnīcas vecmāte Aija Ziemele.

Katrā nominācijā tika izvirzīti trīs pretendenti. Slimnīca lepojas, ka starp trijām balvai izvirzītajām vecmātēm pērn bija arī Aija Ziemele, kura Ventspils slimnīcā par vecmāti strādā jau 33 gadus, piedaloties vismaz 2000 jaundzimušo nākšanā pasaulē.

Savukārt nominācijā “Labākā slimnīca 2012” starp trijām pretendentēm bija Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca. Nominācijas pieteikumā bija norādīts, ka Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca ir pilnībā pabeigta un nupat tajā ir izveidota jauna reanimācijas nodaļa. Slimnīcā ir ieviestas jaunas ārstniecības metodes, veiksmīgi pabeigta ES fondu finansējuma apguve, vienlaikus racionāli tiek izmantots valsts finansējumu, neiekļūstot parādos, regulāri īstenoti slimnīcas ārstniecības infrastruktūras projekti. “Slimnīca atstāj paraugārstniecības iestādes iespaidu, kurā uzmanības centrā ir pacienta ērtības un ārstniecības procesa kvalitāte. Iespaids atbilst patiesībai,” bija teikts pagājušā gada nominācijas pieteikuma sižetā.

2014.gada 2.janvārī