phoneKontaktinformācija Ventspilīshadow

Reģistratūraphone636 24665
Darba laiks
                                    (darba dienās)
08:00 - 18:00

* Pierakstoties slimnīcas pakalpojumiem, esiet gatavi nosaukt vārdu uzvārdu, personas kodu un tālruņa numuru, lai varētu Jūs pierakstīt pakalpojumam un lai, nepieciešamības gadījumā, varētu ar Jums sazināties atkārtoti!

 

AMBULATORĀS SPECIĀLISTU KONSULTĀCIJAS UN DIAGNOSTISKIE IZMEKLĒJUMI

 

Saziņa ar Infekciju slimību nodaļu
     par Covid - 19: 25783999

 

 

Laboratorijas
darba laiki   phone636 22077

Darba dienās:07:30 - 15:30

 

Traumpunktsphone636 24721

 

Dzemdību nodaļaphone636 24404

 

Uzticības tālrunisphone636 20945

 

Tālrunis donoriemphone 636 32092 

phoneKONTAKTINFORMĀCIJA TALSOSshadow

Reģistratūraphone632 59997*
Darba laiks 
(darba dienās)
08:00 - 16:30

*Ja neizdodas saziņa ar reģistratūru, nosūtiet kontaktinformāciju saziņai uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  un Jums atzvanīsim.

 

 ** Pierakstoties slimnīcas pakalpojumiem, esiet gatavi nosaukt vārdu uzvārdu, personas kodu un tālruņa numuru, lai varētu Jūs pierakstīt pakalpojumam un lai, nepieciešamības gadījumā, varētu ar Jums sazināties atkārtoti!

 

AMBULATORĀS SPECIĀLISTU KONSULTĀCIJAS UN DIAGNOSTISKIE IZMEKLĒJUMI

 

Laboratorijas
darba laiki   phone632 91856

Darba dienās:07:30 - 15:30

      

Uzņemšanas nodaļaphone632 23350

Uzticības tālrunisphone636 20945
  

Bez iepriekšēja saskaņojuma ar slimnīcas vadību SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca”  filmēt, fotografēt un veikt audio ierakstus slimnīcas telpās un teritorijā  ir aizliegts. Slimnīcas ēkās un teritorijā Ventspilī un Talsos izvietotas atbilstošas aizlieguma zīmes. Ierobežojumi noteikti nolūkā aizsargāt pacientu, apmeklētāju un darbinieku sensitīvo informāciju. 

Slimnīca turpina attīstīties

Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca turpina attīstīties

Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca pagājušajā gadā ieviesusi vairākus jaunumus, piesaistījusi jaunus speciālistus un iegādājusies modernas iekārtas, lai Ziemeļkurzemes iedzīvotāji saņemtu pilnvērtīgu veselības aprūpi.

«Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca pērn galvenokārt strādājusi, lai pilnveidotu sniegtos pakalpojumus un radītu patīkamāku ārstēšanās vidi mūsu pacientiem. Viens no galvenajiem akcentiem bija Talsu jaunās slimnīcas būvniecība,» uzsver Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētāja Egija Širova.

Pagājušajā gadā  Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas stacionārā, tai skaitā Ventspilī un Talsu filiālē, kopumā ārstēti 9768 pacienti. Savukārt ambulatoro palīdzību (ieskaitot maksas pakalpojumus), kā arī traumpunkta palīdzību pacienti kopumā saņēmuši 53 312 reizes. Tāpat 2013. gadā slimnīcas mediķi veikuši 2166 operācijas stacionārā un 1675 operācijas dienas stacionārā, kas ir ambulators pakalpojums. Kopumā dienas stacionāra apmeklējumi pērn bijuši 6557.

Ventspils slimnīcas dzemdību nodaļā pērn piedzimis rekordliels skaits mazuļu – 596, t.i., gandrīz par 9% vairāk nekā iepriekšējā gadā. Tas liecina, ka slimnīcas īstenotie mātēm un bērniem draudzīgas vides pasākumi ir devuši pozitīvus rezultātus.

Pilnveido dzemdību nodaļas darbu

Dzemdību un ginekoloģijas bloka vadītāja amatā pērn piesaistīts jauns speciālists – Sergejs Gurjanovs, kam ir 19 gadu darba pieredze. Viņš vēlas pilnveidot dzemdību palīdzību atbilstoši mūsdienu standartiem un pasaules tendencēm.

Pagājušā gada oktobrī Ventspils dzemdību nodaļas paspārnē, kā arī Talsu slimnīcā tika izveidoti grūtnieču aprūpes kabineti, kuros topošās māmiņas uzskaitē ņem vecmātes. Dzemdības ir ļoti atbildīgs process, jo tas saistās ar zināmiem riskiem, tādēļ ir ļoti vērtīgi, ka topošā māmiņa nonāk vecmātes aprūpē jau grūtniecības laikā, kad var laicīgi konstatēt iespējamos riskus.

Jau vairāki desmiti daudzbērnu ģimeņu izmantojušas piedāvājumu sagaidīt mazuli Ventspils slimnīcas komforta palātā bez maksas. Nozares asociācija aicina ieviest šādu praksi arī citās Latvijas slimnīcās.

Mazos iepriecina dr. Klauns

Vairāki jaunumi ir slimnīcas bērnu nodaļā. Tostarp septembrī darbu sāka dr. Klauns, ko iemieso Rebeka Arhipova. Dr. Klauna galvenais uzdevums ir uzlabot bērna fizisko un emocionālo stāvokli un palīdzēt pārvarēt stresu nepatīkamo medicīnisko procedūru laikā. Reizēm bērnam garas stundas jāguļ pie sistēmas, kamēr izpil visas zāles. Taču sistēmu var atdzīvināt, ar to padejojot vai darot vēl ko jocīgu. Un dr. Klauns to arī dara. Mazie pacienti un viņu vecāki ir sajūsmā par dr. Klaunu, bet nodaļas medicīniskais personāls viņu uztver kā pilnvērtīgu kolēģi. Ventspils slimnīca ir vienīgā ārstniecības iestāde ārpus Rīgas, kurā strādā dr. Klauns.

Pediatri pieņem ambulatori

Ņemot vērā pieprasījumu, Ventspils slimnīcas pediatri sākuši pieņemt mazos pacientus arī ambulatori. Iepriekš nebija iespējas tikt uz ambulatoro konsultāciju pie slimnīcā strādājošā pediatra. Vecāki tagad var pieteikt savus bērnus uz konsultatīvajām pieņemšanām pie Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas pediatrijas dienesta vadītājas Ievas Ozolas, bērnu nodaļas vadītājas Tatjanas Cinītes vai pediatres Ilzes Bukas.

Izveido observācijas palātu

Rekonstruējot Ventspils slimnīcas reanimācijas nodaļu, pērn izveidota pacientu novērošanas palāta ar medicīnas māsas posteni. Atsevišķos gadījumos, lai noteiktu saslimušā stacionēšanas nepieciešamību, vajadzīga pacienta novērošana. Slimnieku ievieto šim nolūkam izveidotajā observācijas palātā, kurā, ja nepieciešams, veic analīzes un dažādus izmeklējumus – rentgenu, ultrasonogrāfiju, datortomogrāfiju un citus. Pacients palātā atrodas ne ilgāk par 24 stundām, maksājot kā par ambulatoro pakalpojumu. Ja ārsts konstatē, ka pacientu nav nepieciešams ievietot slimnīcā, viņu laiž mājās, bet ārstēšanu turpina ambulatori, pretējā gadījumā – stacionē. Observācijas palātu izmanto arī tādos gadījumos, kad naktī pacientu slimnīcā nogādājis Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests un viņam nav iespējams nokļūt mājās.

Pērk jaunas iekārtas

Kā ik gadu, arī pērn Ventspils dome piešķīra Ziemeļkurzemes reģionālajai slimnīcai 109 tūkstošus latu jaunu medicīnisko tehnoloģiju iegādei, lai uzlabotu veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanas iespējas pilsētas iedzīvotājiem. Tai skaitā nopirkts jauns stacionārais rentgens un pārvietojamais rentgens, bet ar jaunu dzemdību galdu modernizēta vēl viena dzemdību zāle. Tāpat par pašvaldības piešķirto finansējumu uzsākta un šogad tiks pabeigta otra acu ārsta ambulatorā kabineta iekārtošana, kuram tiks iegādāts arī mūsdienīgs digitālais foropters redzes funkciju pārbaudei. Pieprasījums pēc acu ārsta ir ļoti liels, tādēļ vēl viena acu ārsta kabineta izveide ir nepieciešamība. Tas ļaus samazināt gaidīšanas rindas.

Savukārt, pateicoties piesaistītajam Eiropas Savienības finansējumam, slimnīca pērn iegādājusies ultrasonogrāfu, anestēzijas iekārtu, dzemdību galdu, kā arī iekārtu laparoskopisko operāciju veikšanai, kas patlaban ir vienīgā šāda līmeņa un modeļa iekārta Latvijā. Par iekārtām kopumā samaksātS 108 tūkstoši latu, no kuriem 85% sedzis piesaistītais ES struktūrfondu finansējums.

Pacientu ērtībām pērn iegādātas arī jaunasfunkcionālās gultas.

Pacientus ēdina daudzveidīgāk

Kopš pagājušā gada sākuma slimnīcas pacientus ēdina labāk. Valstī stājušies spēkā jauni noteikumi, kas paredz daudzveidīgāku ēdienkarti, kā arī vairāk ēdienreižu. Tagad pacientu ēdināšana izmaksā vairāk, taču palielinātos izdevumus sedz pati slimnīca no saviem līdzekļiem un pacientiem par uzturēšanos slimnīcā nav jāpiemaksā.

Talsu slimnīcas ēka top

Slimnīca turpina īstenot attīstības projektu Talsos. Pagājušajā gadā Talsu jaunās slimnīcas ēkas Stendes ielā 1 mūros tika ievietota kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm, bet 9. oktobrī atzīmēja ēkas spāru svētkus. Tas nozīmē, ka lielākie būvdarbi jau ir pabeigti. Neskatoties uz sarežģījumiem saistībā ar tiesvedību un tai sekojušo dīkstāvi, ēkas celtniecība virzās uz priekšu raiti, un viss liecina, ka jau pavasarī visi būvdarbi būs pabeigti, lai līdz vasarai varētu veikt slimnīcas iekārtošanu un aprīkošanu.

Pozitīvi, ka ar Administratīvās rajona tiesas Liepājas tiesu nama lēmumu ir noraidīta abu organizāciju –Latvijas Zaļā kustība un Par sakoptu Latviju – prasība, kurā bija apstrīdēta būvatļaujas izsniegšana Talsu jaunās slimnīcas būvniecībai. Tādējādi ir pieņemts Talsu slimnīcas būvniecībai labvēlīgs lēmums.

Talsu slimnīcā pērn sāka strādāt jauna virsārste Brigita Aišpure, kurai ir liela pieredze mediķa un slimnīcas administratīvajā darbā.

 


2013.gada 24.janvārī