phoneKontaktinformācija Ventspilīshadow

Reģistratūraphone636 24665
Darba laiks
                                    (darba dienās)
08:00 - 18:00

* Pierakstoties slimnīcas pakalpojumiem, esiet gatavi nosaukt vārdu uzvārdu, personas kodu un tālruņa numuru, lai varētu Jūs pierakstīt pakalpojumam un lai, nepieciešamības gadījumā, varētu ar Jums sazināties atkārtoti!

 

AMBULATORĀS SPECIĀLISTU KONSULTĀCIJAS UN DIAGNOSTISKIE IZMEKLĒJUMI

 

Saziņa ar Infekciju slimību nodaļu
     par Covid - 19: 25783999

 

 

Laboratorijas
darba laiki   phone636 22077

Darba dienās:07:30 - 15:30

 

Traumpunktsphone636 24721

 

Dzemdību nodaļaphone636 24404

 

Uzticības tālrunisphone636 20945

 

Tālrunis donoriemphone 636 32092 

phoneKONTAKTINFORMĀCIJA TALSOSshadow

Reģistratūraphone632 59997*
Darba laiks 
(darba dienās)
08:00 - 16:30

*Ja neizdodas saziņa ar reģistratūru, nosūtiet kontaktinformāciju saziņai uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  un Jums atzvanīsim.

 

 ** Pierakstoties slimnīcas pakalpojumiem, esiet gatavi nosaukt vārdu uzvārdu, personas kodu un tālruņa numuru, lai varētu Jūs pierakstīt pakalpojumam un lai, nepieciešamības gadījumā, varētu ar Jums sazināties atkārtoti!

 

AMBULATORĀS SPECIĀLISTU KONSULTĀCIJAS UN DIAGNOSTISKIE IZMEKLĒJUMI

 

Laboratorijas
darba laiki   phone632 91856

Darba dienās:07:30 - 15:30

      

Uzņemšanas nodaļaphone632 23350

Uzticības tālrunisphone636 20945
  

Bez iepriekšēja saskaņojuma ar slimnīcas vadību SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca”  filmēt, fotografēt un veikt audio ierakstus slimnīcas telpās un teritorijā  ir aizliegts. Slimnīcas ēkās un teritorijā Ventspilī un Talsos izvietotas atbilstošas aizlieguma zīmes. Ierobežojumi noteikti nolūkā aizsargāt pacientu, apmeklētāju un darbinieku sensitīvo informāciju. 

Ārstēšana atbilst Eiropas līmenim

Ārstēšana atbilst Eiropas līmenim

Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca iesaistījusies divās Eiropas Kardiologu biedrības pētniecības programmās, kuru mērķis ir uzlabot sirds un asinsvadu saslimšanas ārstēšanu vietējā, nacionālā un starptautiskā līmenī.

Vienas programmas mērķis ir novērtēt, kāda veida pārbaudes un ārstēšanu dažādās valstīs saņem pacienti, kuriem ir hroniska išēmiskā sirds un asinsvadu saslimšana. Savukārt otra programma paredzēta ilgtermiņa reģistra izveidei sirds mazspējas pacientiem. Abi pētījumi ir mērķēti uz praktisko ieteikumu izveidošanu, lai uzlabotu šo saslimšanu ārstēšanu vietējā, nacionālā un starptautiskā līmenī.

Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas kardioloģe Gita Rancāne uzsver, ka visā pasaulē pieaug saslimstība ar kardiovaskulārajām slimībām. Šīs saslimšanas joprojām ir visizplatītākais nāves cēlonis, tādēļ ļoti svarīgi apzināt situāciju un pilnveidot ārstēšanas metodes.

Dr. Rancāne stāsta, ka, balstoties uz pētījumu rezultātiem, ik gadu notiekošajos Eiropas kardiologu kongresos tiek paziņots, kādi sasniegumi ir dažādās valstīs, kur ir labāka aprūpe, labāka profilakse, kur ir mazāka sirds un asinsvadu saslimstība. Tas ļauj tīri zinātniski salīdzināt rezultātus un izdarīt secinājumus. Dr. Rancāne ir gandarīta, ka iepriekšējo gadu rezultāti liecina – Latvijas slimnīcās, tai skaitā Ventspilī, sirds un asinsvadu pacientu ārstēšana ir tāda pati kā citur Eiropā. Vismaz slimnīcās mūsu pacientu aprūpe neatšķiras no aprūpes citās valstīs. Iespējams, sliktāka situācija ir ambulatorās aprūpes jomā, piemēram, valsts pacientiem mazākā apjomā kompensē medikamentus. Savukārt slimnīcas strādā atbilstoši Eiropas kardiologu noteiktajām vadlīnijām, gan pielietojot rekomendētos medikamentus, gan ārstniecības taktikas. «Mēs esam salīdzinoši labā līmenī,» saka dr. Rancāne.

Kardioloģe atgādina, ka nekad nav par vēlu parūpēties par savu veselību un veikt profilaktiskus pasākumus, lai izvairītos no sirds un asinsvadu slimībām. Neapstrīdami pierādīts, ka vesela sirds un asinsrites sistēma ir tikai tad, ja vienlaicīgi pastāv šādi veselību veicinoši faktori:

  • nesmēķēšana;
  • normāla ķermeņa masa;
  • pietiekama fiziskā aktivitāte (vismaz 150 min. nedēļā vidējas intensitātes slodze vai vismaz 75 min. nedēļā intensīva slodze);
  • pareizs uzturs;
  • arteriālais asinsspiediens <140/<90 mm Hg st.;
  • kopējais holesterīns <5mmol/l;
  • nav cukura diabēta.

 


2013.gada 29.janvārī