Tālrunis donoriemphone 636 32092

Arnita Birziņa saņem Gada balvu medicīnā

Ir notikusi “Gada balva medicīnā 2013” svinīgās apbalvošanas ceremonija, kurā titulu „Gada rehabilitācijas speciālists” saņēma Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas fizioterapeite Arnita Birziņa, bet speciālbalvu – slimnīcas Talsu filiāles virsārste Brigita Aišpure.

Titula „Gada rehabilitācijas speciālists” saņēmēju, Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas fizioterapeiti Arnitu Birziņu var uzskatīt par Ventspils fizioterapijas pionieri un sava darba patrioti. „Pacienti viņu raksturo kā speciālisti ar dvēseli, kura spēj aizraut, motivēt, un, kura nežēlo savu laiku, lai pacients atkal tiktu uz pekām,” bija teikts nominācijas pieteikuma sižetā par Arnitu Birziņu. Pati Arnita atzīst, ka lielākais gandarījums pēc ilgstoša darba ar sākotnēji bezcerīgu pacientu ir redzēt viņu pilsētā pastaigājamies.

Fizioterapeite Arnita Birziņa

Tikmēr Talsu slimnīcas virsārste Brigita Aišpure pasākumā saņēma Zāļu valsts aģentūras speciālbalvu par „Visaugstākajiem profesionālās ētikas standartiem atbilstošu rīcību un nozīmīgu ieguldījumu zāļu blakusparādību ziņošanā”. Brigitu Aišpuri pasākumā sveica arī Talsu novada domes priekšsēdētājs, ārsts Aivars Lācarus. „Viņa ir īpašs cilvēks, visa viņas dzīve ir medicīna - tā ir viņas mīlestība, paļāvība, uzticība un arī spēja ietekmēt medicīnu,” sacīja Aivars Lācarus.

Dr.Brigita Aišpure

Jau otro gadu pēc kārtas starp trim pretendentēm uz titulu Gada slimnīca bija arī Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca, kas rūpējas par piecu novadu iedzīvotāju veselību. Nominācijas pieteikumā slimnīcas valdes priekšsēdētāja Egija Širova sacīja: «Mūsu slimnīcas prioritāte ir pacientu intereses – kā viņi jūtas pie mums.» Slimnīca piesaista labākos speciālistus, papildina jaunāko medicīnisko tehnoloģiju klāstu, pilnveido nodaļu darbu un veic to renovāciju. Mūsu slimnīca nesaņēma balvu, kaut arī būtu to pelnījusi. «Pagājušajā gadā bijām vienīgā slimnīca, kas uzlabojusi savu infrastruktūru līdz 21. gadsimta līmenim. Pilnībā sakārtotas gan nodaļas, gan arī slimnīcas ārpuse, tādējādi mūsu pacienti tiek ārstēti vismūsdienīgākajos apstākļos,» lepojas slimnīcas vadītāja. Bez tam, lai nodrošinātu kvalitatīvus medicīnas pakalpojumus pēc iespējas tuvāk pacientu dzīvesvietai, šogad plānots pabeigt arī Talsu slimnīcas celtniecību.

Balvu pasniegšana norisinājās jau ceturto reizi ar mērķi godināt un pateikties mediķiem par apzinīgu un pašaizliedzīgu darbu veselības aprūpes nozarē. Apbalvojumi piešķirti  nominācijās “Gada ārsts”, “Gada ārsta palīgs”, “Gada māsa”, “Gada vecmāte”, “Gada farmaceits” un “Gada rehabilitācijas speciālists”, kā arī nominācijā „Gada slimnīca”.

Varam lepoties, ka lielu balsu skaitu ieguva vēl vairāki Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas mediķi – medicīnas māsa Marika Tanakova, kā arī vecmātes Aija Ziemele, Baiba Minceberga un Diāna Zaļepska.

2014.gada 1.februārī