Tālrunis donoriemphone 636 32092

Slimnīcas ārstus ēnoja 17 skolēni

Ikgadējā karjeras izglītības akcijā Ēnu diena iekarojusi savu popularitāti skolēnu un darba devēju vidū. Ventspils slimnīcā šogad pieteicās rekordliels ēnot gribētāju skaits

Kopumā slimnīcas mediķus ēnoja 17 skolēni. Piemēram, Ventspils Tehnikuma otrā kursa audzēknis Valts Stupņickis un Ventspils ģimnāzijas 8.klases skolniece Elīna Stepanova savu profesionālo dzīvi vēlas saistīt ar medicīnu, turklāt tieši pediatrijas jomā. Tādēļ viņi izvēlējās ēnot Ventspils slimnīcas bērnu infektologu Ilzi Buku. Elīna stāsta, ka viņa jau sen ir nolēmusi, ka kļūs par ārstu, bet tikai pēdējā laikā viņa sākusi nosvērties par labu pediatrijas specialitātei, jo meitenei ļoti patīk bērni. Savukārt Valtam interesē ne tikai pediatrija, bet arī ķirurģija.

Tikmēr ķirurgam Ģirtam Štekerhofam sekoja ēna no Kuldīgas - Monta Umbraška, kura mācās Kuldīgas centra vidusskolas 9. klasē. Viņa tieši Ventspils slimnīcu izvēlējusies, jo tā ir lielāka mēroga veselības aprūpes iestāde salīdzinot ar Kuldīgas slimnīcu. Monta jau gadiem ilgi interesējas par mediķa profesiju, tādēļ vēlējusies redzēt ārsta ikdienu, lai saprastu vai šī profesija viņai ir piemērota. Meitene atzina, ka viss redzētais bijis interesants, lai arī operācijas laikā viņai kļuvis slikti. Tomēr tas viņu neattur no domas kļūt par ārsti.

Savukārt slimnīcas galvenā ārsta vietniekam, anesteziologam reanimatologam Olafam Ķeņģim sekoja Ventspils ģimnāzijas 12.klases skolniece Edīte Beķere un 9.klases skolēns Artis Reinholds. Edīte jau ir nolēmusi šogad stāties Stradiņu Universitātes medicīnas fakultātē, tādēļ vēlējusies ar ēnu dienas palīdzību pavērot operācijas, lai pārbaudītu savu emocionālo noturību. Jauniete konstatēja, ka tā ir visai noturīga. Arī Artis savu dzīvi iecerējis saistīt ar medicīnu. Ēnojot slimnīcā viņš guvis spilgtas emocijas un šī doma par medicīnu ir nostabilizējusies. Abiem jauniešiem bija iespēja klātienē pavērot divas operācijas.

Uzrunātie jaunieši uzsver, ka nokļūšana darba vidē bijusi ļoti vērtīga pieredze, kas viņiem ļāvusi pārbaudīt, vai noskatītā profesija patiešām ir tāda, kā jaunietis iedomājies.

2014.gada 12.februārī