Biežāk uzdotie jautājumi par valsts veselības apdrošināšanas iemaksām!

Uzņemšanas nodaļa (SMPP)                                       phone632 23350

Jaunā Talsu slimnīca darbu sāks vasarā

Tiesa ļauj turpināt Talsu jaunās slimnīcas būvniecību

Jauno slimnīcas ēku Talsos ekspluatācijā plānots nodot 30. maijā, bet pirmajiem pacientiem slimnīca durvis vērs jūlijā.

Jaunās slimnīcas ēkas iekštelpās jau pabeigti elektroinstalācijas darbi un sienām tiek likts apmetums. Paralēli darbiem ēkas ārpusē un iekštelpās notiek mēbeļu un aprīkojuma iegāde. Lielākā daļa medicīniskā aprīkojuma jau ir saņemta. Atvesta arī jaunā sterilizācijas iekārta, kas uzlabos slimnīcas darbu, jo krietni samazināsies sterilizācijas cikla ilgums. Tāpat ir iegādāts dīzeļģenerators, jauna anestēzijas iekārta un mākslīgā plaušu ventilēšanas iekārta.

2014.gadā Talsu filiāle dienas stacionārā plāno ārstēt 1200 pacientus, ambulatori paredzēts nodrošināt 13 800 pacientu ārstēšanu, plānotais operāciju skaits - 355.

Jaunā slimnīcas ēka uzbūvēta Talsos, Stendes ielā 1. Jaunajā slimnīcā būs 40 gultas vietas, turklāt pacientiem vairs nebūs jāguļ lielās piecvietīgās palātās, bet tie uzturēsies ērtās vienvietīgās, divvietīgās vai trīsvietīgās palātās. Jaunajā ēkā atradīsies traumu punkts, divas operāciju zāles, kā arī reanimācijas nodaļa. Tiks sniegti pakalpojumi arī hemodialīzes nodaļā, kur pašlaik pieaug pacientu skaits.

Tāpat jaunajā slimnīcas ēkā būs plaša ambulatorās medicīnas nodaļa ar ģimenes ārstu un speciālistu kabinetiem, rehabilitācijas kabinetu un dienas stacionāru, kas sniegs ķirurģisko, terapeitisko un ginekoloģisko palīdzību. Piesaistot papildu speciālistus, jaunajā slimnīcā plānots attīstīt ambulatoro nodaļu.

Slimnīcas celtniecības darbus veic SIA "Ostas celtnieks" pēc SIA "Ozola&Bula, arhitektu birojs" izstrādātā projekta.

Pašreizējo slimnīcas ēku Voldemāra Ruģēna ielā nolietojums vairs neļauj tajās turpināt veselības aprūpi. Atbilstoši ekspertu slēdzienam ēkas nav iespējams atjaunot. Piemēram, pamati ir nolietojušies par 80%.

2010.gada 30.aprīlī tika izveidota SIA "Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca", apvienojot Ventspils slimnīcu un Talsu slimnīcu. Kapitālsabiedrības dibinātāji ir Ventspils pilsētas dome, kā arī Talsu, Dundagas un Rojas novada domes. Parakstot slimnīcu apvienošanās līgumu, talseniekiem tika solīts uzbūvēt jaunu slimnīcu, un šis solījums tiek pildīts.

Kopējās slimnīcas būvniecības izmaksas ir 7,3 miljoni eiro, tostarp 6,1 miljoni eiro ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums.

2014.gada 10.martā