Biežāk uzdotie jautājumi par valsts veselības apdrošināšanas iemaksām!

Uzņemšanas nodaļa (SMPP)                                       phone632 23350

Bērniņa dzimšanai ir jāgatavojas

Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Dzemdību nodaļas kolektīvs aicina topošās māmiņas apmeklēt izglītojošu lekciju ciklu, lai savlaicīgi sagatavotos bērniņa piedzimšanai.

Topošajām māmiņām tiek piedāvātas dažādas lekcijas, kurās tiek sniegtas praktiskas zināšanas par dzemdību procesu un zīdainīša aprūpi ikdienā, kā arī māmiņas psiholoģiski sagatavo dzemdībām un mazuļa ienākšanai ģimenē. Lekciju laikā tiek sniegtas atbildes uz topošo māmiņu jautājumiem, kā arī sniegti padomi dažādām ikdienas situācijām. Lekcijas iespējams apmeklēt arī kopā ar vīru/dzīvesbiedru vai citu tuvinieku, tādejādi sagatavojot ne tikai māmiņas, bet arī tētus un tuviniekus par gaidāmo.

Grūtniecēm tiek piedāvātas dažādu tēmu lekcijas – „Dzemdību un pēcdzemdību periods” un “Krūts barošana”, „Pozas un elpošana dzemdībās”, kā arī “Handlings – prasmīga zīdaiņa aprūpe ikdienā”.

Lekcijā „Dzemdību un pēcdzemdību periods”  iespējams uzzināt par dzemdību procesu, par to kā dzemdības sākas un kad ir vislabākais laiks, lai brauktu uz nodaļu. Bieži vien jaunās māmiņas uz nodaļu atbrauc par ātru – dzemdību priekšvēstnešu laikā, kas parasti pāriet un grūtniecei nereti jādodas atpakaļ uz mājām. Tāpat šajā lekcijā tiek runāts par to, kādas sajūtas var būt pēcdzemdību periodā. Lekcijā “Krūts barošana” iespējams uzzināt, kā barot mazuli, cik daudz piena sākuma periodā mazulim vajag un tamlīdzīgi. Tāpat māmiņām stāsta, kā un ko ģērbt mazulim, kā viņu vannot un daudz ko citu.

Lekcijā „Pozas un elpošana dzemdībās” grūtniecēm tiek mācīta pareiza elpošana, kas īpaši svarīga ir dzemdību beigu fāzē, lai ar pareizu elpošanu bērniņam palīdzētu piedzimt, nevis viņam kaitētu. Tāpat tiek rādītas, kādas pozas vislabāk pielietot. Pozas ir jāmaina, it īpaši, ja dzemdības ir garas. Ļoti labi palīdz bumba, tādēļ arī lekcijā grūtnieces izmēģina pozas uz bumbas. Lekciju vada vecmāte Aija Ziemele.

Tikmēr lekciju Handlings – prasmīga zīdaiņa aprūpe ikdienā” vada fizioterapeite Arnita Birziņa. Viņa ierāda, kā pareizi bērniņu turēt uz rokām, kā viņu ģērbt, kā pamperīti likt, lai mazulis tiktu kustināts pareizi un viņam nebūtu paaugstināts tonuss. Šī lekcija lieti noderētu arī tētiem, jo arī tētis bērniņam mainīs pamperi un auklēs viņu.

Vienā no lekcijām, topošās māmiņas tiks izvadātas pa dzemdību nodaļu, kur viņas apskatīsies dzemdību nodaļu un palātas.

«Savā ikdienas darbā mēs ļoti redzam atšķirību, kura māmiņa ir bijusi uz lekcijām un kura nav. Tās, kuras lekcijas ir apmeklējušas, ir daudz mierīgākas. Viņas lieki nesatraucas, jo izprot dzemdību procesu,» stāsta vecmāte Aija Ziemele.

Jaunās māmiņas tiek aicinātas lekcijām pieteikties savlaicīgi sākot no 30. grūtniecības nedēļas, līdz ar dekrēta atvaļinājumu.

Lekcijas notiek trešdienās pulksten 17:00 Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas jaunā korpusa pirmā stāva konferenču zālē (ieeja no Vasarnīcu ielas). Par vienas lekcijas apmeklējumu jāmaksā 5,70 eiro, ja topošā māmiņa uz lekciju nāk kopā ar vīru vai citu tuvinieku, tad maksa ir 8,60 eiro.

Uzziņas un pieteikšanās lekcijām pa tālruni 63624404 vai personīgi ierodoties dzemdību nodaļā pie vecmātēm.