Kontaktinformācija Ventspilī
Reģistratūra636 24665
Darba laiks
(darba dienās)
08:00 - 18:00
* Pierakstoties slimnīcas pakalpojumiem, esiet gatavi nosaukt vārdu uzvārdu, personas kodu un tālruņa numuru, lai varētu Jūs pierakstīt pakalpojumam un lai, nepieciešamības gadījumā, varētu ar Jums sazināties atkārtoti!
AMBULATORĀS SPECIĀLISTU KONSULTĀCIJAS UN DIAGNOSTISKIE IZMEKLĒJUMI
Saziņa ar Infekciju slimību nodaļu
par Covid - 19: 25783999
Laboratorijas
darba laiki 636 22077
Reģistratūra632 59997*
Darba laiks
(darba dienās)
08:00 - 16:30
*Ja neizdodas saziņa ar reģistratūru, nosūtiet kontaktinformāciju saziņai uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. un Jums atzvanīsim.
** Pierakstoties slimnīcas pakalpojumiem, esiet gatavi nosaukt vārdu uzvārdu, personas kodu un tālruņa numuru, lai varētu Jūs pierakstīt pakalpojumam un lai, nepieciešamības gadījumā, varētu ar Jums sazināties atkārtoti!
AMBULATORĀS SPECIĀLISTU KONSULTĀCIJAS UN DIAGNOSTISKIE IZMEKLĒJUMI
Laboratorijas
darba laiki 632 91856
Uzņemšanas nodaļa632 23350
Bez iepriekšēja saskaņojuma ar slimnīcas vadību SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” filmēt, fotografēt un veikt audio ierakstus slimnīcas telpās un teritorijā ir aizliegts. Slimnīcas ēkās un teritorijā Ventspilī un Talsos izvietotas atbilstošas aizlieguma zīmes. Ierobežojumi noteikti nolūkā aizsargāt pacientu, apmeklētāju un darbinieku sensitīvo informāciju.
Nodaļas Ventspilī

Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas uzņemšanas nodaļa Ventspilī ir apvienota ar ambulatorās palīdzības daļu. Tajā tiek sniegta neatliekamā medicīniskā palīdzība, organizēta pacientu uzņemšana stacionārā, kā arī plānveida ambulatorā palīdzība.
Uzņemšanas nodaļa nodrošina šādus pakalpojumus:
- Neatliekamo pacientu uzņemšana;
- Plānveida pacientu uzņemšana;
- Reģistratūra un kase;
- Ambulatorās palīdzības kabineti;
- Mājas aprūpe;
Nodaļas vadītāja: Anita Kalēja
Virsmāsa: Ieva Šķestere-Bugajenko
Tālrunis:
Uzņemšana akūtā: +371 636 24721
Ambulatoro pakalpojumu reģistratūra: +371 636 24665

Iekšķīgo slimību nodaļa atrodas slimnīcas 7.korpusa 3.stāvā. Nodaļā ir 36 gultas vietas, kas izvietotas vienvietīgās, divvietīgās un trīsvietīgās palātās. Ir viena komforta palāta.
Nodaļā veic plaša profila iekšķīgo slimību diagnosticēšanu un ārstēšanu, tai skaitā vaskulārās saslimšanas, plaušu slimības, nieru patoloģijas, gremošanas orgānu saslimšanas, kaulu locītavu patoloģijas, endokrīnās sistēmas saslimšanas (galvenokārt cukura diabēta un vairogdziedzera slimības), kā arī citas saslimšanas. Tāpat nodaļā veic onkoloģisko slimību diagnosticēšanu un dažādu neskaidro stāvokļu diferenciāldiagnostiku.
Personāls
Nodaļas vadītājs:
Virsmāsa: Ginta Pulmane
Kontaktinformācija
+371 636 20940 (ārstiem)
+371 636 20943 (māsām)

Diagnostikas nodaļā (atrodas 7.korpusā) tiek piedāvāts plašs izmeklējumu spektrs dažādu slimību diagnostikā.
Personāls
Nodaļas vadītājs: Andris Kārkliņš
Vecākā radiologa asistente: Jeļena Smolova
Tālrunis
+371 636 24665

Infekciju slimību nodaļā (atrodas slimnīcas korpusā Pētera ielā 33) ir 20 gultas vietas - 10 bērniem un 10 pieaugušajiem. Nodaļa apkalpo ne tika Ventspils pilsētas un rajona pacientus, bet visu Ziemeļkurzemi. 2007.gada septembrī nodaļa iekārtojusies rekonstruētajās telpās, kur ir mūsdienīgi izremontētas palātas. Katrā palātā ir sanitārie mezgli, kā arī katram pacientam ir pieejama medicīniskā personāla izsaukšanas poga. Nodaļās ir izveidotas arī vienvietīgas paaugstināta komforta palātas.
Nodaļā ārstē pacientus ar zarnu infekcijām, ērču encefalītu, vīrusu hepatīts, gripu, bērnu infekcijas slimības un citas.
Nodaļā ir pieejamas ambulatorās konsultācijas. Ar ģimenes ārsta nosūtījumu vai par maksu infektologi pacientus pieņem darba dienās no plkst. 9:00 –15:00, vēlams iepriekš pieteikties pa tālruni +371 636 24396.
Personāls
Nodaļas vadītāja: Gunta Andersone
Virsmāsa: Alla Rudenko

Intensīvās terapijas nodaļā (atrodas 3.korpusā) ir 6 gultas vietas. Katra gultas vieta ir aprīkota ar visu nepieciešamo dzīvībai svarīgo funkciju uzturošo aparatūru un monitoru. Nodaļa nodrošina akūto un plānveida anestezioloģisko aprūpi gan pieaugušajiem, gan bērniem. Tāpat ir nodrošināta smago pacientu ārstēšana un neatliekamā uzņemšana. Ar katru gadu nodaļā palielinās sniegto anestēziju skaits saistībā ar plānveida operāciju skaita pieaugumu. Visi nodaļas ārsti ir sertificēti anesteziologi- reanimatologi, un visas 17 māsas ir sertificētas anestēzijas-intensīvās terapijas māsas.
Personāls
Nodaļas vadītājs: Olafs Ķeņģis
Virsmāsa: Iveta Siliņa

Ķirurģijas nodaļā (atrodas 6.korpusā) ir 35 gultas vietas. Ir viena vienvietīga un viena divvietīga komforta palāta, taču arī pārējās palātas ir ērtas ar tualetēm, pārsvarā divvietīgas.
Nodaļā tiek nodrošināta gan neatliekamā palīdzība, gan plānveida ķirurģija. Plaši izmanto modernu ķirurģisko metodi - laparaskopisko ķirurģiju, tostarp laparaskopisko trūces operāciju veikšanā Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca ir viena no līderēm Latvijas slimnīcu vidū. Nodaļā veic vēnu, brukas, žultspūšļu, urīnpūšļu, uroloģiskās un cita veida operācijas.
Tālrunis

Traumatoloģijas nodaļas (6.korpuss) stacionārā tiek uzņemti pacienti, kuriem nepieciešama ķirurģiskā iejaukšanās – lūzumu reponēšana ar dažāda veida fiksatoriem, metāla stieņiem un metāla plāksnēm. Tiek nodrošinātas arī ārējās fiksācijas. Nodaļā ir izveidota atsevišķa operāciju zāle, tiek izmantota rentgendiagnostika, kā arī kompjūtertomogrāfijas diagnostika.
Nodaļā ārstē gūžas locītavas, deformējošo artrozi, tiek veikta gūžas locītavas endoprotēze (mākslīga gūžas locītava), ceļu locītavas endoprotizēšana (mākslīga ceļu locītava). Operācijās tiek pielietota ceļu locītavu artroskopija - kuras laikā tiek inspicētas mīksto audu pataloģijas ceļu locītavā un pēc vajadzības notiek ķirurģiskā korekcija.
Nodaļā ārstē neirotraumas – galvaskausa, smadzeņu traumas, mugurkaula traumas, kā arī krūšu kurvja traumas, pēc vajadzības veicot ķirurģiskās operācijas kopā ar katastrofu medicīnas ķirurgiem.
Par ceļu un gūžas locītavu ENDOPROTEZĒŠANAS operācijām lasiet ŠEIT
Nodaļas vadītājs: Igors Kolosovs
Virsmāsa: Natālija Šmuilova
Tālrunis

2007.gadā neiroloģija nodaļa iekārtota jaunā - 7.korpusa 4.stāvā. Nodaļā ir 34 gultas vietas divvietīgās un trīsvietīgās palātās ar sanitārajiem mezgliem. Nodaļā sniedz palīdzību pacientiem ar visa veida neiroloģiskajām saslimšanām – diagnosticē, stacionē un ārstē. Pacientiem pieejamas visas diagnostikas metodes. Tiek ārstētas mugurkaula saslimšanas, perifērās nervu sistēmas un citas funkcionālās nervu sistēmas saslimšanas.
Nodaļā ir izveidota atsevišķa insulta vienība, kas ir vienīgā Ziemeļkurzemē un pieņem pacientus no Kuldīgas, Talsu un Ventspils pilsētām un rajoniem. Insulta vienība Ventspils slimnīcā darbojas kopš 1999.gada. Insulta vienībā pieejamas 6 gultas vietas. Tajā insulta pacienti saņem kvalitatīvu palīdzību, visa veida diagnostiku, ārstēšanu un rehabilitāciju, kas ir svarīgi, lai pacients atgrieztos pilnvērtīgā dzīvē. Ir rehabilitācijas telpa ar atbilstošu aprīkojumu.
Personāls
Nodaļas vadītāja: Ilona Urtāne
Vecākā māsa: Gita Filoņenko

Slimnīcā ir plaša profila bērnu nodaļa (atrodas 3.korpusā, ieeja no Inženieru ielas puses), kas nodrošina neatliekamo un plānveida medicīnisko palīdzību bērniem no 10 dienu vecuma līdz 18 gadiem. Nepieciešamības gadījumā bērniem tiek nodrošināti visi diagnostikas nodaļā pieejamie izmeklējumi. Visi mediķi ir sertificēti pediatri un/vai sertificēti neonatologi.
Nodaļā ir atsevišķa intensīvās terapijas palāta, jaundzimušo palātas, palātas bēniem no 1 līdz 3 gadu vecumam un palātas bērniem no 3 līdz 18 gadu vecumam. Pie savas saslimušās atvases var palikt arī bērna vecāki.
Nodaļā izveidota arī atpūtas istaba, kur bērni var pavadīt laiku rotaļājoties vai skatoties bērnu animācijas un mākslas filmas.
Personāls
Pediatrijas dienesta vadītāja: Ieva Ozola
Virsmāsa: Ludmila Leite
Tālrunis

Ginekoloģijas nodaļā (atrodas 3.korpusā) ir 12 gultas vietas, ir viena vienvietīga komforta palāta ar sanitārajiem mezgliem, TV un ledusskapi. Tuvākajos gados plānota nodaļas rekonstrukcija, kas uzlabos esošos apstākļus.
Ginekoloģijas nodaļā tiek veiktas visa veida ginekoloģiskās operācijas, tai skaitā mazinvazīvās laparoskopiskās operācijas, kas nodrošina mazākas pēcoperācijas sāpes, ātrāku pacienta izveseļošanos un atgriešanos darbā.
Nodaļā veic operācijas pie:
- dzemdes miomām,
- endometriozēm,
- olnīcu cistām,
- neauglības, saaugumiem mazajā iegurnī,
- maksts noslīdējumiem un izkrišanas,
- dzemdes polipiem un citām ginekoloģiskajām saslimšanām,
- kā arī tiek veiktas mazinvazīvās operācijas pie urīna nesaturēšanas.
Nodaļā tiek veiktas dzemdes dobuma apskates jeb histeroskopijas un nepieciešamības gadījumā notiek dzemdes dobuma veidojumu izņemšana.
Tiek veikta ultrasonogrāfiskā izmeklēšana gan ginekoloģisko, gan grūtniecības pataloģiju gadījumos. Par jebkuras pataloģijas ārstēšanas taktiku, nepieciešamību operēt un operācijas metodes izvēli var lemt tikai pēc ginekologa apmeklējuma.
Personāls
Dzemdību un ginekoloģijas bloka vadītājs: Sergejs Gurjanovs
Ārsti: Natālija Lapa, Maija Porniece
Virsmāsa: Aida Ķire
Tālrunis

2014.gadā Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā Ventspilī tika atvērts Kurzemes acu centrs. Kopš atklāšanas brīža, Kurzemes acu centrs ir ievērojami attīstījies, ir iegādātas modernas diagnostiskās iekārtas, kā arī mērķtiecīgi strādāts, lai piesaistītu kvalificētus speciālistus.
Kurzemes acu centrs Ventspilī piedāvā:
- Ambulatorās konsultācijas;
- Profilaktiskās redzes pārbaudes bērniem;
- Acu traumpunktu – akūtos gadījumos acu ārsti konsultē darba dienas paralēli ambulatorajām konsultācijām, savukārt brīvdienās no 8:00-9:00;
- Optometrista pakalpojumus;
- Optiskās koherences tomogrāfijas (OCT) izmeklējumus;
- Valsts apmaksātas kataraktas operācija ar gaidīšanas laiku nedaudz vairāk par gadu;
- Glaukomas operācijas un mazās operācijas (krusas grauds, plakstiņa veidojumu likvidēšana;
- Intravitreālas injekcijas.
Personāls:
- Kaspars Ozols, ārsts oftalmologs, Kurzemes acu centra vadītājs - specializējas glaukomas ārstēšanā un operēšanā, ambulatori pieņem pacientus no 5 gadu vecuma un veic intrevitreālās injekcijas.
- Mārtiņš Ābelītis, ārsts oftalmologs – specializējies kataraktas operēšanā, ambulatori pieņem pacientus no 18 gadu vecuma un veic intravitreālās injekcijas.
- Gunta Vintere, ārsts oftalmologs - Ambulatori pieņem jebkura vecuma pacientus.
- Juris Vanags, ārsts oftalmologs – veic kataraktas operācijas.
- Dāvis Raščevsis, ārsts oftalmologs – veic kataraktas operācijas.
- Artūrs Zemītis, ārsts oftalmologs – veic kataraktas operācijas.
- Laura Fārenhorste, optometriste.
Konsultācijām pie Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas oftalmologiem Kurzemes acu centrā iespējams pieteikties reģistratūrā klātienē, kā arī zvanot pa tālruni 636 24665.

Ausu, kakla un deguna slimību nodaļā (LOR, atrodas 3.korpusā) ir 10 gultas vietas. Nodaļā vispārējā narkozē veic aizdegunes, aukslēju mandeļu operācijas, ausu operācijas, deguna operācijas, tai skaitā deguna starpsienas korekcijas, polipu un funkcionālās deguna blakusdobuma operācijas un citas. Nodaļā ir iegādāta moderna aparatūra, lai veiktu endoskopiskās deguna operācijas. Sarežģītākās situācijās notiek konsultācijas ar specializētajām klīnikām Rīgā un nepieciešamības gadījumā pacienti tiek uz tām nosūtīti. 2010.gada beigās nodaļā veikta rekonstrukcija.
Personāls
Otolaringologs: Kalvis Straupmanis, Anete Eimane
Tālrunis

Kardioloģijas nodaļa kopš 2007.gada maija atrodas slimnīcas jaunuzbūvētā -7.korpusa 2.stāvā. Nodaļā ir 24 gultas vietas, kā arī intensīvās terapijas palātas ar četrām gultas vietām. Ir viena paaugstināta komforta palāta.
Nodaļā ārstē visas akūtās sirds pataloģijas – miokarda infarktu un to komplikācijas, stenokardiju, sirdsdarbības ritma traucējumus, akūtu sirds mazspēju, plaušu artērijas trombemboliju, miokardītu, perikardītu un citas akūtās sirds patoloģijas. Tāpat nodaļā ārstē koronāras sirds slimības pasliktināšanos, bet neskaidras izcelsmes simptomu gadījumos veic diferenciāldiagnostiku.
Personāls
Nodaļas vadītāja: Nataļja Novikova
Virsmāsa: Sinita Asare
Tālrunis:
+371 636 20942 (nodaļas vadītāja, ārsti)
+371 636 20941 (nodaļas dežūrmāsa)

Fizikālās terapijas un rehabilitācijas nodaļā sniedz dažādus medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumus, lai nodrošinātu indivīda ar funkcionēšanas traucējumem atgriešanos vidē pēc dažādām iegūtām vai iedzimtām traumām/saslimšanām.
Pieejami šādi rehabilitācijas pakalpojumi:
- Stacionārā rehabilitācija;
- Rehabilitācija dienas stacionārā;
- Ambulatorie rehabilitācijas pakalpojumi;
- Medicīniskā rehabilitācija mājās (pēc indikācijām insulta pacientiem).
Fizikālās un rehabilitācijas medicīnas nodaļā tiek sniegtas:
- Fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsta konsultācijas;
- Fizikālās terapijas procedūras;
- Ārstniecisko masāžu;
- Fizioterapeita konsultācijas un individuālās nodarbības;
- Ergoterapeita konsultācijas un individuālās nodarbības;
- Audiologopēda konsultācijas un individuālās nodarbības;
- Uztura speciālista konsultācijas.
REHABILITĀCIJAS PAKALPOJUMU SAŅEMŠANAS KĀRTĪBA
Personāls:
Nodaļas vadītāja, fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārste- Ulla Bambīte
Fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārste- Agita Kukaine
Virsmāsa, fizikālās medicīnas māsa- Rita Ziediņa
Fizikālās medicīnas māsa- Zane Āboliņa, Nataļja Pimenova
Fizioterapeiti- Arnita Birziņa, Jekaterina Ļisovska, Natalja Nikolajenko, Alise Fetlere, Kristiāna Daugela, Ilze Brutāne
Ergoterapeiti- Anastasija Bajeva- Minalko ,Vita Vanaga, Anete Zariņa
Audiologopēde- Andžela Gintere
Klīniskais psihologs- Marina Sokola- Nazarenko
Masieri- Nataļja Pimenova, Kristīne Šķibele, Ina Trama
Tālrunis:
+371 636 20939

Paliatīvās aprūpes nodaļa Ventspilī darbojas kopš 2006.gada aprīļa. 2007.gada septembrī nodaļa izvietota mūsdienīgi rekonstruētās telpās slimnīcas korpusā Pētera ielā 33. Nodaļā ir 20 gultas vietas, ir iespēja izmantot paaugstināta komforta vienvietīgas palātas. Pārējās palātas ir trīsvietīgas. Nodaļā paliatīvo aprūpi veic tādos gadījumos, kad radikāla terapija vairs nav iespējama. Nodaļā, tāpat kā visā slimnīcā, ir nodrošinātas arī fizioprocedūras, masāžas un ārstnieciskā fizkultūra.
Pacientu ievietošanai nodaļā ir nepieciešams ģimenes ārsta vai onkologa nosūtījums atbilstoši Veselības norēķinu centra noteiktajām diagnozēm. Vietu iepriekš jāsaskaņo ar nodaļas vadītāju pa tālruni 636 20937.
Sadarbībā ar kristīgajām draudzēm, ir izveidota kapela, kur garīgo mierinājumu var rast pacienti un viņu tuvinieki. Kapelāna dienestu vada kapelāns Sandis Kažmirs. Vairāk informācijas par kapelāndienesta darbību skatīt ŠEIT.
Personāls
Nodaļas vadītājs: Andris Borošs
Virsmāsa: Jana Cimermane
Sociālais darbinieks: Gunta Piusa
Kapelāne: Sandis Kažmirs
Tālrunis:
+371 636 20937

Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Kurzemes Nieru aizstājējterapijas centrs Ventspilī (atrodas 3.korpusā) apkalpo Ventspils un Kuldīgas pilsētu un rajonu pacientus.
Nodaļā tiek ārstēti pacienti, kuriem dažādu slimību dēļ daļēji vai pilnībā iztrūkst nieru, kā organisma attīroša orgānu funkcija, nespēja izvadīt vielmaiņas gala produktus un šķidrumu.
Ārstēšana notiek pie 10 hemodialīzes aparātiem. Hemodialīzes procedūras tiek veiktas ar aparatūru, kas atbilst augstākajiem dialīzes standartiem. Procedūra pacientiem notiek trīs reizes nedēļā pa 4 stundām. Kurzemes nieru aizstājējterapijas centrs sniedz arī peritoneālās dialīzes pakalpojumus un nodrošina akūtu nieru aizstājterapiju intensīvās terapijas nodaļā.
Buklets "Pareiza uztura pamatprincipi hroniskas nieru slimības pacientiem"
Personāls
Virsmāsa: Valentīna Afinogenova
Tālrunis:
+371 636 20944

Asins sagatavošanas nodaļas (atrodas 1.korpusā) galvenais uzdevums ir nodrošināt Ziemeļkurzemes reģionālo slimnīcu ar nepieciešamajiem asins komponentiem un preparātiem.
Asins komponentus nepieciešamības gadījumā pārlej jaundzimušajiem, dzemdētājām, hematoloģiskiem slimniekiem, pacientiem ar traumām, apdegumiem un akūtām asiņošanām, pēc operācijām.
Kas jāzina donoriem:
Personāls
Asins sagatavošanas nodaļas vadītāja: Baiba Griķe
Asins kabineta vadītāja: Māra Bumbiere
Virsmāsa: Jolanta Jaunozola
+371 636 32092
Informācija donoriem: Asinis var nodot: pirmdienās, piektdienās no plkst. 8:00- 10:00

ZKRS Klīniski diagnostiskā laboratorija (turpmāk tekstā – Laboratorija) darbojas saskaņā ar standarta LVS EN ISO 15189:2013"Medicīnas laboratorijas. Īpašās prasības kvalitātei un kompetencei " nosacījumiem. Laboratorijas akreditācija apliecina, ka tās sniegtie pakalpojumi ir droši un uzticami. Akreditācijas apliecība ir starptautiski atzīts apliecinājums gan uzņēmuma vadībai, gan arī tā klientiem un sabiedrībai par to, ka laboratorija spēj pastāvīgi nodrošināt augstas kvalitātes pakalpojumus, nepārtraukti pilnveidojas un ir uzticams partneris gan esošajiem, gan potenciālajiem klientiem.
Akreditācijas periods ir līdz 2022.gada 19.februārim.
Laboratorijā (atrodas 4.korpusā) veic no cilvēka iegūta materiāla bioķīmiskos, hematoloģiskos, imūnhematoloģiskos, mikrobioloģiskos, imunoloģiskos izmeklējumus.
Nodaļā visu diennakti strādā dežurējošais laboratorijas personāls. Vidēji diennaktī laboratorija apkalpo 100-200 pacientus, dienā veicot vairāk nekā tūkstotis testu.
Paraugu ņemšanai tiek izmantotas vienreizējas lietošanas sistēmas. Izmeklēšanas rezultātus slimnīcas personāls saņem laboratorijā un nogādā nodaļās, bet ambulatorie pacienti rezultātus var saņemt personīgi vai e-pastā, ja ir snieguši savu piekrišanu. Pēc testu veikšanas pacienta paraugus uzglabā tik ilgi, cik iespējams tajos veikt atkārtotus vai papildus izmeklējumus. Rezultāti tiek izsniegti 24 stundu laikā, CITO” rezultāti tiek izsniegti maksimālais 1 stundas laikā. Laboratorijas izmeklējumu aprites un izsniegšanas laiku skatīt ŠEIT!
Katru dienu laboratorijā tiek veikti iekšējās kvalitātes kontroles pasākumi, laboratorija piedalās starptautiskās kvalitātes kontroles programmā “Labquality” Somijā, RFB-DGKL (Vācija), RAKUS, Nacionālā mikrobioloģijas references laboratorija.
Informācija pacientiem:
Personāls
Laboratorijas vadītāja: Kristīne Primaka
Vecākā laborante: Marina Taļerčika
+371 636 22077
Laboratorijas darba laiks: 7:30 – 15:30

Patoloģiskās anatomijas nodaļa ir ārstniecības iestādes struktūrvienība. Nodaļas struktūrā ietilpst -citoloģiskā un histoloģiskā laboratorija un morgs.
Citoloģiskā laboratorija veic mikroskopisko izmeklēšanu sekojošam materiālam – ginekoloģiskajam materiālam (uztriepes, izdalījumi, aspirāts), urīnam, krēpām, šķidrumiem no dobumiem un citam materiālam.
Histoloģiskā laboratorija veic biopsiju, operācijas un autopsijas materiāla mikroskopisko izmeklēšanu.
Morgs veic slimību un patoloģiskā procesa diagnostiku sekciju (autopsiju) materiālā pamatojoties uz makro- un mikroskopisko izmeklēšanu.
Personāls
Nodaļas vadītāja: Natālija Krupnova
+371 636 24307
Adrese: Inženieru iela 60
Darba laiks: darba dienās no plkst. 8:00 – 16:00

Dzemdību nodaļā tiek piedāvātas divu veidu dzemdības:
- Tradicionālās dzemdības (bezmaksas);
- Ūdens dzemdības – obligāts nosacījums ir līgums ar vecmāti (200 EUR).
Līgums ar vecmāti ir brīva izvēle tradicionālajās dzemdībās, bet ir obligāts nosacījums jaunajām māmiņām ūdens dzemdībās, jo tajās ir nepieciešama pastiprināta novērošana māmiņai un mazulim.
Iepazīsti dzemdību nodaļas vecmātes šeit.
Dzemdību nodaļas telpās darbojas arī grūtnieču aprūpes kabinets, kur māmiņas var griezties pie vecmātēm, lai veiktu regulāras pārbaudes novērošanai, kā arī lai noskaidrotu sev svarīgu informāciju par grūtniecības periodu.
Nodaļā jaunās māmiņas par noteiktu samaksu var izvēlēties sev tīkamu ginekologu, vecmāti vai jaundzimušo ārstu - neonatologu, ar kuriem noslēdz līgumu par pirmsdzemdību aprūpi.
Vairāk lasiet ŠEIT
Dzemdību nodaļā pieejamas:
- Ģimenes palātas – divguļamā gulta palātā;
- Paaugstināta komforta palātas – divguļamā gulta palātā ar papildus TV un ledusskapi.
Savukārt ģimenēm, kurās jau aug vismaz divi bērniņi, ir iespēja nākamo bērniņu sagaidīt paaugstināta komforta palātā bez maksas.
Nodaļa ir mūsdienīgi rekonstruēta, un visas palātas ir aprīkotas ar dušu, tualeti, kā arī interneta pieslēgumu.
Papildus piedāvājumi:
Nodaļā tiek piedāvāta dzemdību atsāpināšana epidurālajā anestēzijā.
(Uz laiku atcelta Covid-19 vīrusa izplatības dēļ) Katru mēnesi ir iespējams apmeklēt 4 lekciju ciklu topošajiem vecākiem, lai iegūtu zināšanas par pirmsdzemdību un pēcdzemdību posmu.
4 lekciju cikls ietver:
- “Dzemdības un pēcdzemdību periods”;
- “Elpošana un pozu pielietošana dzemdībās”;
- „Krūts barošana”
- “Handlings” (prasmīga zīdaiņa aprūpe ikdienā).
Nodarbības vada sertificēti speciālisti. Pieteikšanās uz lekcijām pa tālruni 636 24404.
Vairāk lasiet ŠEIT
Videosižetu par dzemdību nodaļu skatīt ŠEIT
Kas jāzina topošajai māmiņai un kas jāņem līdzi uz dzemdību nodaļu lasiet ŠEIT
Personāls
Dzemdību un ginekoloģijas bloka vadītājs: Sergejs Gurjanovs
Ginekologi: Natālija Lapa
Neonatologs: Sarma Blumberga
Vecākā vecmāte: Gunta Cērpa
Vecmātes: Baiba Mincenberga, Aija Ziemele, Daila Tauriņa, Diāna Zaļepska, Madara Grosbaha, Olga Beregovaja
Bērnu māsas: Ilze Švarce, Monika Ļukšina, Ilze Tomsone, Laura Sūngaile, Rita Raševica, Signe Briede, Lelde Kronberga
Tālrunis

Kurzemes Mugurkaula ķirurģijas centrā pieejamas ambulatorās konsultācijas, kā arī tiek uzņemti un ārstēti pacienti stacionārā.
Ceļš uz operāciju - sākotnēji pacients vēršas pie speciālista uz konsultāciju un veic nozīmētos izmeklējumus. Ja pacienta veselības stāvoklis ir stabils, ar ārsta speciālista atļauju tiek nozīmēts operācijas laiks. Operācijas dienā pacientu konsultē ārsti par operācijas norisi, savukārt pēc operācijas tiek nozīmēts turpmākais ārstēšanās scenārijs pirms pacienta izrakstīšanas no stacionāra – lietojamie medikamenti, ierobežojumi, nosacījumi brūču apkopei, atkārtotās konsultācijas.
Traumatologs – ortopēds, sertificēts mugurkaulāja ķirurgs Jānis Osītis
Neiroķirurgs Aivars Olmanis
Nodaļas Talsos

Ambulatorā - neatliekamā (akūto traumu - saslimšanu, hronisko saslimšanu paasinājumu gadījumos) palīdzība. Nodaļā tiek organizēta valsts apmaksāta neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšana 24 stundas diennaktī tiem pacientiem, kuriem nepieciešama tūlītēja, neatliekama palīdzība saistībā ar akūtu saslimšanu vai traumu.
Akūtie slimnieki:
- Tiek atvesti ar NMP brigādes nosūtījumu;
- Ierodas ar ģimenes ārsta nosūtījumu neatliekamās palīdzības saņemšanai;
- Ierodas paši saistībā ar akūtu saslimšanu vai traumu.
Uzņemšanas nodaļas dežūrējošais medicīniskais personāls pēc pacienta vispārējā stāvokļa novērtēšanas organizē nepieciešamā ārsta speciālista konsultāciju vai nosūta pacientu uz Ventspils slimnīcu. Noformē medicīnisko dokumentāciju un piedalās medicīniskās palīdzības sniegšanā.
Ja pacientam konstatēti dzīvībai svarīgo funkciju traucējumi (bezsamaņa, elpošanas traucējumi, masīva asiņošana, sirdslēkme, izteiktas sāpes u.c.) neatliekamā medicīniskā palīdzība tiek sniegta nekavējoši. Visos citos gadījumos, kad nav apdraudēta pacienta dzīvība, medicīniskā palīdzība tiek sniegta atbilstoši noteiktajai prioritizēšanas kārtībai, skatīt shēmu.
Talsu slimnīcā 24 stundas diennaktī pieejami šādi ārsti speciālisti:
- ķirurgs;
- internists;
- anesteziologs - reanimatologs
Visu diennakti slimnīcā iespējams veikt:
- staru diagnostikas, tajā skaitā, datortomogrāfiskos izmeklējumus;
- Materiāls - sagatavojies datortomogrāfijas izmeklējumiem;
- diagnostiski nozīmīgākākās laboratoriskās analīzes.
Pēc vispārējā stāvokļa izvērtēšanas, izmeklējumu veikšanas un neatliekamās palīdzības sniegšanas, pacients tiek ievietots:
- Novērošanas palātā vai;
- Dienas stacionārā vai;
- Diennakts stacionāra nodaļā vai;
- Tiek pārvests uz citu stacionāru vai;
- Nosūtīts turpmākai ārstēšanai pie ģimenes ārsta vai speciālista.
Neatliekamā medicīniskā palīdzība bērniem līdz 18 gadu vecumam tiek sniegta tikai ar vecāku vai aizbildņu (rakstisku) atļauju, izņemot gadījumus, kas ir dzīvībai bīstami stāvokļi. Bērna likumiskajam pārstāvim jāpierāda tā juridiskais statuss attiecībā pret nepilngadīgu bērnu. Vecākiem šim mērķim der atbilstošs ieraksts tēva vai mātes pasē vai bērna dzimšanas apliecībā ar norādītiem vecāku vārdiem. Citām personām, tai skaitā vecvecākiem, brāļiem, māsām, citiem tuviniekiem u.c. ir nepieciešams sagatavot notariāli apstiprinātu pilnvaru pārstāvēt bērna likumiskās tiesības.
Uzņemšanas nodaļas vadītāja: Stefans Rjabcevs
Virsmāsa: Dace Damberga
Tālrunis: 632 23350

Intensīvās terapijas nodaļā ir 3 reanimācijas gultas vietas. Katra gultas vieta ir aprīkota ar visu nepieciešamo dzīvībai svarīgo funkciju uzturošo aparatūru un monitoru.
Nodaļa nodrošina akūto un plānveida anestezioloģisko aprūpi pacientiem. Tāpat ir nodrošināta smago pacientu ārstēšana un neatliekamā uzņemšana. Ar katru gadu nodaļā palielinās sniegto anestēziju skaits saistībā ar plānveida operāciju skaita pieaugumu.
Nodaļā strādā 10 anesteziologi-reanimatologi, no kuriem 6 sertificēti.
Personāls
Nodaļas vadītāja : Raitis Bardavskis
Virsmāsas vietas izpildītāja: Inga Zimele
Kontaktinformācija
Tālrunis: 632 23350

Stacionārā medicīniskā palīdzība:
- akūtu iekšķīgo slimību gadījumos
- hronisku slimību paasinājuma gadījumos
Stacionārā medicīniskā palīdzība hronisku slimību gadījumos, ar ģimenes ārsta nosūtījumu, pacienti tiek ievietoti aprūpes gultās.
Diennakts stacionārs atrodas slimnīcas 3.stāvā. Nodaļā ir 24 iekšķīgo slimību gultas t.sk. 23 iekšķīgo slimību un viena aprūpes gulta, kas izvietotas divvietīgās un trīsvietīgās palātās ar sanitāro mezglu un dušas kabīni katrā palātā. Nodaļā ir divas vienvietīgās palātas ar sanitāro mezglu:
- palāta ar paaugstinātu komfortu (televizors, ledusskapis), kurā tiek ievietoti pacienti par papildus samaksu;
- palāta pielāgota invalīdiem un cilvēkiem ar kustību traucējumiem.
Iekšķīgo slimību profilā veic plaša profila iekšķīgo slimību diagnosticēšanu un ārstēšanu, tai skaitā vaskulārās saslimšanas, plaušu slimības, nieru patoloģijas, gremošanas orgānu saslimšanas, kaulu locītavu patoloģijas, endokrīnās sistēmas saslimšanas (galvenokārt cukura diabēta un vairogdziedzera slimības), kā arī citas saslimšanas. Tāpat nodaļā veic onkoloģisko slimību diagnosticēšanu un dažādu neskaidro stāvokļu diferenciāldiagnostiku.
Personāls
Nodaļas vadītāja: ārste Daiga Rēdmane
Virsmāsa: Baiba Dārzniece
Tālrunis: 632 23358 (ārstiem, māsām)

Dienas stacionārs ir ambulatorās veselības aprūpes pakalpojumu veids gadījumos, ja:
- nepieciešams lietot ārstniecības līdzekļus, kuru saņemšanas laikā nepieciešama ārsta uzraudzība;
- pacienta izmeklēšanai nepieciešama vispārējā vai reģionālā anestēzija;
- nepieciešams veikt ķirurģisku operāciju;
Pacients dienas stacionārā atrodas ne mazāk kā četras stundas dienā. Ārstēšanās kursa ilgums vienā reizē var būt līdz 30 dienām skaitot no pirmās dienas. Nodaļā atrodas 3 gultas, savukārt dienas stacionārā 9.
Kas nepieciešams dodoties uz ārstēšanos dienas stacionārā?
- ģimenes ārsta vai ārsta nosūtījums uz slimnīcas dienas stacionāru (veidlapa Nr. 027/u), kuram pievienoti iepriekšējo izmeklējumu rezultāti (derīgi vienu mēnesi);
- izraksti vai cita noderīga informācija par iepriekšējām saslimšanām, veselības stāvokli, ja tādi ir;
- pastāvīgi lietotie medikamenti, ja tādi ir, piemēram, insulīns cukura diabēta slimniekiem.
Ja nepieciešams vairāku dienu ilgs ārstēšanās kurss dienas stacionārā un pacientam vēlas palikt stacionārā, slimnīcas Talsu filiāle piedāvā viesnīcas pakalpojumus ar cenu 6.40€ par katru nakti. Valstī noteiktās trūcīgās personas, uzrādot izziņu, atbrīvotas no izmitināšanas izdevumiem, tos pilnībā sedz no valsts veselības aprūpes līdzekļiem.
Papildus informāciju var iegūt apmeklējot Veselības norēķinu centra mājas lapas www.vnc.gov.lv sadaļu „Iedzīvotājiem" vai zvanot pa bezmaksas informatīvo tālruni iedzīvotājiem 80001234.
Personāls
Nodaļas ārsts: ķirurgs Kaspars Kreislers
Virsmāsa: Dace Damberga

Talsu slimnīcas Hemodialīzes nodaļa apkalpo Talsu, Dundagas, Rojas un Mērsraga novada pacientus.
Nodaļā tiek ārstēti pacienti, kuriem dažādu slimību dēļ daļēji vai pilnībā iztrūkst nieru, kā organisma attīroša orgānu funkcija, nespēj izvadīt vielmaiņas gala produktus un šķidrumu.
Ārstēšana notiek pie pieciem hemodialīzes aparātiem. Hemodialīzes procedūras tiek veiktas ar aparatūru, kas atbilst augstākajiem dialīzes standartiem. Procedūra pacientiem notiek trīs reizes nedēļā pa četrām stundām.
Personāls
Atbildīgā medicīnas māsa: Inga Vitmane
Kontaktinformācija
Tālrunis: 632 23350

Ar endokrinologa nosūtījumu valsts noteiktās pacientu iemaksas, maksas pakalpojums pēc maksas cenrāža.
Personāls
Podologs: Inese Sideļska
Podologs: Diāna Sterķe
Podologs: Laila Zommere
Medicīnas māsa: Marita Kļaviņa

Fizioterapeiti :
Evika Rosoha – tālrunis 29388131;
Reinis Kalniņš – tālrunis 29331930; Veic rehabilitāciju pie pacientiem mājās ar šādām diagnozēm:
- Subarahnoidāls asinsizplūdums (I60)
- Intracerebrāls asinsizplūdums (I61)
- Smadzeņu infarkts (I63)
- Insults, neprecizējot, vai tas ir asins izplūdums vai infarkts (I64)
- Cerebrovaskulāru slimību sekas (I69)
Lai saņemtu šos pakalpojumus, ir nepieciešams nosūtījums no ģimenes ārsta un izraksts – epikrīze no stacionāra. Šos rehabilitācijas speciālistu pakalpojumus apmaksā valsts.
Fizikālā terapija: Rita Hausmane, pieteikšanās pa tālruni 27869917
Ergoterapeite: Māra Džeriņa - Tarlapa

Laboratorijā veic klīniskās, bioķīmiskās, imunohematoloģiskās un seroloģiskās analīzes. Nodaļā visu diennakti strādā dežūrējošais laborants. Vidēji diennaktī laboratorija apkalpo 100-130 pacientus, dienā veicot vairāk nekā 800 testu.
Paraugu ņemšanai tiek izmantotas vienreizējas lietošanas instrumenti (piederumi). Izmeklēšanas rezultātus slimnīcas personāls saņem laboratorijā un nogādā nodaļās, bet ambulatorie pacienti rezultātus var saņemt arī personīgi. Analīžu rezultāti tiek glabāti 3 gadus, lai nepieciešamības gadījumā varētu sniegt informāciju par veikto izmeklējumu.
Izmeklējamais materiāls tiek sasaldēts un glabājas laboratorijā 7 dienas, lai vajadzības gadījumā varētu to atkārtot. Rezultāti tiek izsniegti 24 stundu laikā, CITO" rezultāti tiek izsniegti maksimālais 1 stundas laikā.
Katru dienu laboratorijā tiek veikti iekšējās kvalitātes kontroles pasākumi.
Informācija pacientiem:
Personāls
Atbildīgā persona laboratorijā: kvalitātes vadības speciālists Dainis Osis
Atbildīgā persona: biomedicīnas laborants Līga Blumfelde
Kontaktinformācija
Tālrunis: 632 91856
Pieņemšanas laiki
Laboratorijas darba laiks: P., O., T., C., P. 7.30 - 15.30

Talsu slimnīca sniedz pakalpojumu - medicīniskā aprūpe mājās (aprūpe pacienta dzīvesvietā).
Šo bezmaksas medicīnisko aprūpi mājās var saņemt šādi pacienti:
- Guloši pacienti ar ļaundabīgiem audzējiem;
- Pacienti ar psihiskiem traucējumiem;
- Pacienti ar izgulējumiem;
- Pacienti ar cerebrālo trieku un citiem paralītiskajiem sindromiem
- Pacienti, kuriem nepieciešama respiratora terapija;
- Tuberkulozes, HIV/AIDS pacienti,
- Pacienti ar pārvietošanās traucējumiem, kuriem ir šāda diagnoze:
- sirds mazspēja,
- stāvoklis pēc operācijas un tml.,
- Pacienti, kas izrakstīti no slimnīcas pēc operācijas.
Lai saņemtu medicīnisko aprūpi mājās, ir vajadzīgs ģimenes ārsta vai ārsta speciālista nosūtījums.
Kontaktinformācija
Pieteikt medicīnisko mājas aprūpi var pa tālruni 22033525
Koordinatore - medicīnas māsa Ina Kārkliņa

Veic asins komponentu transportēšanu no „Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” Asins sagatavošanas nodaļas Ventspilī vai Valsts asins donoru centra, veic asins komponentu saņemšanu un uzglabāšanu, prasībām atbilstošu asins komponentu izsniegšana pārliešanai pacientiem Talsu slimnīcas nodaļās.
Atbildīgā ārste: Brigita Aišpure
Atbildīgā māsa: Dace Grosberga.
Informācija donoriem:
Asins nodošana tiek veikta tikai Asins sagatavošanas nodaļās – tuvākā atrodas „Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīcā” Ventspilī (Inženieru iela 60). Asinis var nodot pirmdienās un piektdienās no plkst.8.00 – 10.00. Uzziņas pa tālr. 636 32092