Facebook pixel

Hemodialīzes nodaļa

Talsu filiāle
Hemodialīzes nodaļa

2022. gadā izbūvētajā Hemodialīzes nodaļā pacientiem pieejamas divas zāles - viena ar 6 pacientu vietām un otra ar 2 pacientu vietām - infekciozajiem pacientiem. Izvietojot Hemodialīzes nodaļu 1.stāva ambulatorajā zonā, tiek nodalītas stacionāro un ambulatoro pacientu plūsmas, kas ir būtiski no epidemioloģiskās drošības viedokļa. Nodaļā izveidota arī jauna hemodialīzes ūdens sagatavošanas telpa ar jaunām iekārtām, piegādātas hemodialīzes iekārtas un aprīkojums, kā arī ierīkota ērta pacientu apskates un manipulāciju vieta.

Kontaktinformacija

+371 632 23350 (Tālrunis)
Stendes iela 1, Talsi

Hemodialīze ir nieru aizstājterapijas metode, ko veic gadījumos, kad slimās nieres vairs nav spējīgas pašas veikt organisma attīrīšanas funkciju. Hemodialīzes seansa laikā no organisma tiek izvadīti kaitīgie vielmaiņas produkti un liekais šķidrums, izmantojot dialīzes aparātu, ko sauc par mākslīgo nieri.

Procedūra pacientiem notiek trīs reizes nedēļā pa četrām stundām. Kurzemes Nieru aizstājterapijas centrs atklāts 2016. gadā, un tas darbojas gan Ventspils slimnīcā, gan tās filiālē Talsos. Gadā slimnīcā vidēji tiek veikti 5.6 tūkst. hemodialīzes seansu, t.sk. 1.4 tūkst. – Talsos.

Talsos Hemodialīzes nodaļa darbojas kopš 2005. gada, savukārt kopš 2014. gada tā atrodas jaunatklātajās un mūsdienīgajās Talsu filiāles telpās, kur pacientiem līdz šim bija pieejami pieci hemodialīzes aparāti. Ņemot vērā cilvēku dzīvildzes palielināšanos un citus faktorus, diemžēl nieru slimības pacientiem tiek diagnosticētas aizvien biežāk, līdz ar to rodoties arī nepieciešamībai nodaļu paplašināt.


Speciālisti

Uģis Zviedrītis
Uģis Zviedrītis
Hemodialīzes atbildīgais ārsts
Inga Vitmane
Hemodialīzes nodaļas atbildīgā medicīnas māsa
Ieva Leinberga-Lemberga
hemodialīzes un nieru transplantācijas māsa

Saistītās publikācijas

Kurzemes Nieru aizstājterapijas centra iekārtas – arvien efektīvākas un tuvākas dabisko nieru funkcijai

Vairāk

Slimnīcas Talsu filiālē atklāta paplašinātā Hemodialīzes nodaļa

Vairāk

Noslēgumam tuvojas Hemodialīzes nodaļas atjaunošana slimnīcas Talsu filiālē

Vairāk
viens
no trīs

Virsraksts – lorem ipsum dolor sit

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit per pretium porttitor, justo massa lobortis class dictumst himenaeos augue odio cras, bibendum nec nascetur dis varius venenatis congue sed auctor. Ridiculus eget dictum primis lacus pulvinar accumsan sodales volutpat.
#hashtag1
Vairāk
01 
 / 03
phone-handsetmap-markercrossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram