Facebook pixel

No 2021.gada novembra Dr. Lisnere reizi mēnesī Ventspils slimnīcā pieņem pacientes, kā arī veic diennakts dežūras Ginekoloģijas un dzemdību nodaļā. Daktere specializējusies augļa medicīnā, Londonā iegūstot pasaulē atzītu diplomu pie viena no mūsdienu grūtnieču aprūpēs pamatlicējiem. Īpašs ieguvums dakteres darba gaitu uzsākšanai Ventspilī ir tieši topošajām māmiņām.

Vai par Ventspils slimnīcas Ginekoloģijas un dzemdību nodaļu bijāt dzirdējusi jau iepriekš?

Jā, patiesībā par Ventspili interesējos tieši pēc kolēģu ieteikumiem, kuri jau šeit strādā, ierodas uz dežūrām. Bija ļoti labas atsauksmes – par nodaļu un lieliskajām vecmātēm. Ginekologam ir ļoti svarīgi, lai būtu pieredzējušas un uzticamas vecmātes – tas ir stimuls un atbalsts ikdienas darbā. Atbraucot – stāstītais tikai apstiprinājās – ir brīnišķīga nodaļa un vecmātes, kā arī labi apstākļi un aprīkojums – kā pasaules līmeņa klīnikās.  Piemēram, Ventspils slimnīcā ir eksperta līmeņa ultrasonogrāfijas iekārta, ar kādu strādāju arī Londonā.

Ļoti pozitīvi un patīkami pārsteidza arī slimnīcas vadības – valdes priekšsēdētāja J.Lāča un galvenā ārsta Dr. E.Ilziņa atsaucība – tā pilnīgi noteikti ir papildu motivācija. Ja redzi, ka vadība ir ieinteresēta, tad arī ārstam ir motivācija vairāk iesaistīties un darboties.

Kāda ir Jūsu līdzšinējā pieredze?

Esmu pabeigusi Rīgas Stradiņa universitāti, iegūstot ārsta grādu, savukārt Latvijas Universitātē pabeidzu rezidentūru, kuras laikā, galvenokārt, mācījos P. Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā, kur apguvu sarežģīto grūtniecību vadīšanu, līdz ar to – jau rezidentūras laikā bija ļoti liela pieredze darbā ar grūtniecēm.

Jau pieminējāt Londonu. Kas mudināja doties pilnveidot zināšanas ārpus Latvijas?

Pirms diviem gadiem nolēmu, ka vēlos savā zināšanu līmenī iegūt ko vairāk, ne tikai standarta pieredzi, kas ir visiem ginekologiem. Izturēju konkursu un devos uz King's College Hospital Londonā. Tur ir profesors Kypros Nicolaides, pie kura man bija iespēja divus gadus mācīties un strādāt. Viņš ir pamatlicējs lielai daļai pieeju, ko mēs mūsdienās saprotam ar kvalitatīvu grūtnieču aprūpi un grūtniecības uzraudzību, īpaši tam, kas saistīts ar ultrasonogrāfijas skrīningiem. Viņš ir arī tas, kurš izveidoja pirmā trimestra skrīningu tādu, kā mēs viņu saprotam šodien.

Režīms Londonas slimnīcā bija ļoti intensīvs – mācījos un strādāju no agra rīta līdz vēlai naktij. Tas bija grūti, dažbrīd pat līdz asarām, bet tie divi gadi bija neatsveramas pieredzes bagāti un noteikti ieguldītā darba vērti. Rezultātā ieguvu pasaulē atzītu, prestižu, profesora Kypros Nicolaides parakstītu diplomu augļa medicīnā (Fetal medicine).

Kāpēc tomēr izvēle par atgriešanos Latvijā?

Man vienmēr bija sajūta, ka jāatgriežas, - jau laikā, kad devos prom. Tiklīdz pabeidzu programmu, atgriezos Latvijā. Pamatdarbs man šobrīd ir Rīgā, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Medicīniskās ģenētikas un prenatālās diagnostikas klīnikā, kur mēs palīdzam mammām, kurām ir augsta riska grūtniecība, kur bērniņiem ir veselības problēmas vai attīstības anomālijas. Palīdzam virzīt šo sarežģīto grūtniecību atkarībā no māmiņas vēlmēm un medicīniskajām iespējām.

Savukārt Ventspils slimnīcā sākotnēji būšu reizi mēnesī. Kā prioritāte noteikti būs grūtnieču, tai skaitā augsta riska grūtnieču uzraudzība – ultrasonogrāfija, skrīningi, riska pārrēķini - lai savas zināšanas un specializāciju varu nodot arī reģiona topošajām māmiņām, kurām bieži vien aizbraukt uz Rīgu ir gana sarežģīti. Mana pārliecība ir, ka arī sievietes, kuras dzīvo ārpus Rīgas, ir pelnījušas laba līmeņa medicīnisko aprūpi. Un tas saskan ar Ventspils slimnīcas vadības redzējumu.

Uzraudzīt un aprūpēt topošās māmiņas noteikti ir arī emocionāli ļoti piesātināts darbs.

Noteikti. Darbs un atbildība ir par diviem cilvēkiem vienlaikus, tātad – dubultā. Darbu uztveru ar milzu atbildību. Strādāju ar pārliecību – darīšu visu savu pacienšu dēļ. Darbam ir ļoti liela nozīme manā dzīvē, tas sniedz gandarījumu.

Gadījumos, kad tiešām redzam problēmas, varam izrunāt visas iespējas un palīdzēt māmiņai virzīties uz viņas pieņemto lēmumu. Bet ļoti bieži ir situācijas, kad grūtniecība pēc vairākiem faktoriem skaitās augsta riska, tomēr jau grūtniecības laikā ar diagnostikas iespēju palīdzību un savu pieredzi topošās māmiņas varam nomierināt, redzot un pasakot, ka viss ir kārtībā. Par laimi - absolūti lielākā daļa bērniņu dzimst veseli.

Dr. Klinta Lisnere Ventspils slimnīcā pieņem1 reizi mēnesī. Grūtniecēm ar ģimenes ārsta vai ginekologa nosūtījumu pieejamas valsts apmaksātas konsultācijas un ultrasonogrāfijas izmeklējumi.

Ceturtdien, 1.decembrī, attīstot un uzlabojot veselības aprūpes infrastruktūru Ventspilī, Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā atklāta jaunizbūvētā operāciju zāle, kas aprīkota plānveida ķirurģisko operāciju veikšanai, tai skaitā ginekoloģiskā un otrolaringoloģiskā profila operācijām.

Pirmssvētku nedēļā slimnīcas Bērnu nodaļā viesojās Ventspils 6.vidusskolas skolēni, kuri par skolas labdarības ballē saziedotajiem līdzekļiem bija sagādājuši praktiskas un izzinošas dāvanas slimnīcas mazajiem pacientiem. Pateicamies par jauniešu sirsnīgo iniciatīvu, atveseļošanās laiku, kas jāpavada slimnīcā, padarot patīkamāku! Mūsu mazie pacienti to novērtē!

Skaties TV9 Pakalni sižetu par otrolaringoloģijas iespējām Talsu filiālē. Mūsdienīgs aprīkojums, konsultācijas ar pacienta apskati, izmantojot multifunckionālo darba staciju, kā arī LOR operāciju atsākšana Talsos. Sižetā par iespējām stāsta Dr. Linda Muldere.

Lai gan visbiežāk, domājot par uzturu, cilvēkus satrauc liekais svars, kas saistīts ar neveselīgiem ēšanas paradumiem un nepietiekamām zināšanām par pareizu uzturu, tomēr negatīva ietekme ir arī nepietiekamam uzturam. Vairāk par nepietiekamu uzturu jeb malnutrīciju lasiet sarunā ar sertificētu uztura speciālisti Elīzu Madaru Treiju, kura nesen uzsākusi darbu Ventspils slimnīcā.

«Dietoloģija ir zinātne par pareizu uzturu. Nepiemērots uzturs, nepietiekamas fiziskās aktivitātes un kaitīgie ieradumi var veicināt dažādu slimību attīstību, tostarp arī radīt lieko svaru vai veicināt malnutrīciju. Organismam ir nepieciešams līdzsvars starp to, cik daudz uzturvielu uzņemam, un to, kā organisms tās izmanto,» pārliecināta uztura speciāliste Elīza Madara Treija. Savu profesiju apguvusi Rīgas Stradiņa universitātē, ikdienā sniedz konsultācijas gan medicīnas, gan veselības veicināšanas jomā.

«Esmu gandarīta, ka saņēmu uzaicinājumu no Ventspils slimnīcas uzsākt šeit darbu – man ļoti patīk tas, ko es daru, esmu gatava un vēlos šeit ieguldīt savas zināšanas,»

uzsver uztura speciāliste Treija.

Vaicāta, kādēļ izvēlējusies tieši šādu specialitāti, jaunā speciāliste bilst, ka tā ir bijusi pietiekami apzināta izvēle – pati aktīvi sportojusi un ne reizi vien bija nepieciešamas padziļinātas zināšanas par uzturu. Sākotnēji bijusi doma darboties sporta uztura lauciņā, tomēr uzsākot studijas Rīgas Stradiņa universitātes rehabilitācijas fakultātē, piesaistījusi arī medicīna. «Ar pareizu uzturu varam palīdzēt cilvēkiem gan profilaktiski, gan atveseļošanās procesā. Līdztekus medikamentu lietošanai ļoti svarīga ir arī sabalansēta uztura uzņemšana,» uzsver speciāliste.

Pasaules Malnutrīcijas dienā – 10. novembrī – īpaša uzmanība tiek pievērsta nepietiekamam uzturam. Malnutrīcijai var būt dažādas smaguma pakāpes. Līdz ar svara zudumu, izteikti samazinās tieši muskuļu masa, slikti dzīst brūces, āda un mati kļūst sausi un zaudē krāsu, būtiski tiek ietekmēta imūnsistēmas darbība.

Malnutrīcija var rasties, ja tiek uzņemts nepietiekams uztura daudzums, kā arī gadījumos, kad tiek uzņemts pietiekams kaloriju daudzums, bet ir traucēta uzsūkšanās vai organisms pārmērīgi intesīvi patērē uzturvielas, radot deficītus.

«Mana galvenā funkcija, strādājot ar slimnīcas pacientiem, pareizi sabalansējot uzturu, palīdzēt maksimāli ātri atjaunoties. Tie, galvenokārt, ir ķirurģijas, traumatoloģijas nodaļas, pirms un pēc operācijas perioda, kā arī rehabilitācijas pacienti. Pielāgojot medicīnisko uzturu, pacienta atveseļošanās norit ātrāk,»

turpina speciāliste Treija, piebilstot, ka tikpat liela nozīme tiek pievērsta arī kopējai pacientu ēdināšanai slimnīcā.

«10. novembrī visā pasaulē slimnīcās tiek veikti malnutrīcijas skrīningi – pacientu izvērtējums, nosakot svaru, ķermeņa masas indeksu, uztura uzņemšanas īpatnības –, lai pēc šiem kritērijiem novērtētu malnutrīcijas riskus,» stāsta Treija.

Jau no 16. novembra uztura speciāliste Kurzemes Rehabilitācijas centrā par maksu pieņems pacientus arī ambulatori. Pieteikties iespējams, zvanot pa tālruni 63624727.  Pie speciālistes var vērsties ikviens, kurš vēlas uzlabot savu ikdienas uzturu kvalitatīvas dzīves nodrošināšanai, tai skaitā sportisti, kā arī speciāliste sniedz konsultācijas par uzturu pie dažādām saslimšanām (pārtikas alerģijas, nepanesības, kuņģa-zarnu trakta saslimšanas, svara korekcija, vielmaiņas traucējumi, podagra, artrīts, onkoloģija).

Uztura profilaktiskā puse saistāma ar ambulatoro jomu, izzinot pareiza un veselīga šķīvja principu. Speciāliste norāda, ka pašai ļoti patīk izmēģināt dažādus produktus, vienlaikus ikdienā saglabājot veselīga šķīvja principu, kur sabalansētā daudzumā ir augļi, dārzeņi, olbaltumvielas, ogļhidrāti, taukvielas. «Man patīk dzīvot saskaņā ar dabu, līdz ar to man patīk savā ēdienkartē izvēlēties kaut ko vienkāršu – priekšroku dodu pašaudzētai produkcijai. Rūpnieciski sagatavotā pārtikā cukura un sāls daudzums vienmēr būs lielāks, netrūks arī dažādu neveselīgu piedevu,» uzsver Treija. Speciāliste aicina dzīvot aktīvi, uzturēties svaigā gaisā, doties garākās pastaigās un izvēlēties sabalansētu uzturu. Elīza Madara Treija, arvien biežāk uzturoties Ventspilī, ļoti novērtē šīs pilsētas priekšrocības, tai skaitā pastaigas gar jūru.

Vai Covid pārslimošana var atstāt ietekmi uz psihoemocionālo veselību? Kas ir klīniskais psihologs? Intervija ar Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas klīnisko psihologu Marinu Sokolu - Nazarenko.

Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Talsu filiālē darbojas mūsdienīga laboratorija, kas atšķirībā no citām novadā esošajām laboratorijām – paraugu testēšanu veic uz vietas, nodrošinot operatīvu materiāla pārbaudi un līdz ar to arī ātrāku rezultātu saņemšanu. Laboratorijā veic klīniskās, bioķīmiskās, imunohematoloģiskās un seroloģiskās analīzes.

Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Talsu filiāles Laboratorijā, Stendes ielā 1, analīzes var nodot darba dienās no plkst. 7.30 līdz 15.30. Rezultātus pacienti saņem analīžu nodošanas dienā, savukārt, ja speciālists pacientu nosūtījis uz steidzamu analīžu veikšanu jeb CITO analīzēm, tad rezultāti pieejami jau stundas laikā.

Uz laboratoriskajiem izmeklējumiem pacientu parasti nosūta ģimenes ārsts vai cits speciālists, tomēr izmeklējumus par maksu var veikt arī bez ārsta nosūtījuma. Neatkarīgi no tā, kurā ārstniecības iestādē ģimenes ārsts ir norādījis nosūtījumu analīžu veikšanai, analīzes iespējams nodot sev izdevīgā vietā – arī slimnīcas filiālē Talsos.

Slimnīca sadarbojas ar visām lielākajām apdrošināšanas kompānijām Latvijā. Līdz ar to, ja apdrošināšanas kompānijai ir līgumattiecības ar Ziemeļkurzemes reģionālo slimnīcu, tad, uzrādot polisi, veselības aprūpes pakalpojuma maksa tiek segta apdrošināšanas kompānijas noteiktajā apjomā un kārtībā. Par kārtību pakalpojumu maksas segšanai, tai skaitā par speciālista nosūtījuma nepieciešamību, aicinām sazināties ar Jūsu apdrošināšanas kompāniju.

Oktobrī Ventspils slimnīcas Traumatoloģijas nodaļā darbu sācis tikko rezidentūru beigušais traumatologs – ortopēds Dr. Valts Boginskis. Dr. Boginskis ir absolvējis Rīgas Stradiņa Universitāti ar specializāciju traumatoloģijā – ortopēdijā,pasniedz traumatoloģiju ortopēdiju medicīnas fakultātes studentiem Latvijas Universitātē.

Sākot ar otro novembra nedēļu Ventspils slimnīcā pacientiem būs pieejamas gan valsts apmaksātas, gan maksas konsultācijas pie Dr.Boginska. Speciālists konsultē pieaugušos:

Uzsākot pilnas slodzes darbu Ventspilī, Dr. Boginskis atzinīgi vērtē slimnīcas Traumatoloģijas nodaļas komandu Dr. Igora Kolosova vadībā, kā arī akcentē vēlmi uzlabot un attīstīt tieši ortopēdijas virzienu Ventspilī.

Pieteikties konsultācijai pie traumatologa – ortopēda Dr. Valta Boginska iespējams zvanot uz Ventspils slimnīcas reģistratūru pa tālruni 636 24665. Atgādinām, ka slimnīca sadarbojas ar apdrošināšanas kompānijām, tāpēc piesakoties konsultācijai, aicinām informēt, ja Jums ir pieejama veselības apdrošināšanas polise.

phone-handsetmap-markercrossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram