Facebook pixel

Pirmssvētku nedēļā slimnīcas Bērnu nodaļā viesojās Ventspils 6.vidusskolas skolēni, kuri par skolas labdarības ballē saziedotajiem līdzekļiem bija sagādājuši praktiskas un izzinošas dāvanas slimnīcas mazajiem pacientiem. Pateicamies par jauniešu sirsnīgo iniciatīvu, atveseļošanās laiku, kas jāpavada slimnīcā, padarot patīkamāku! Mūsu mazie pacienti to novērtē!

Skaties TV9 Pakalni sižetu par otrolaringoloģijas iespējām Talsu filiālē. Mūsdienīgs aprīkojums, konsultācijas ar pacienta apskati, izmantojot multifunckionālo darba staciju, kā arī LOR operāciju atsākšana Talsos. Sižetā par iespējām stāsta Dr. Linda Muldere.

Lai gan visbiežāk, domājot par uzturu, cilvēkus satrauc liekais svars, kas saistīts ar neveselīgiem ēšanas paradumiem un nepietiekamām zināšanām par pareizu uzturu, tomēr negatīva ietekme ir arī nepietiekamam uzturam. Vairāk par nepietiekamu uzturu jeb malnutrīciju lasiet sarunā ar sertificētu uztura speciālisti Elīzu Madaru Treiju, kura nesen uzsākusi darbu Ventspils slimnīcā.

«Dietoloģija ir zinātne par pareizu uzturu. Nepiemērots uzturs, nepietiekamas fiziskās aktivitātes un kaitīgie ieradumi var veicināt dažādu slimību attīstību, tostarp arī radīt lieko svaru vai veicināt malnutrīciju. Organismam ir nepieciešams līdzsvars starp to, cik daudz uzturvielu uzņemam, un to, kā organisms tās izmanto,» pārliecināta uztura speciāliste Elīza Madara Treija. Savu profesiju apguvusi Rīgas Stradiņa universitātē, ikdienā sniedz konsultācijas gan medicīnas, gan veselības veicināšanas jomā.

«Esmu gandarīta, ka saņēmu uzaicinājumu no Ventspils slimnīcas uzsākt šeit darbu – man ļoti patīk tas, ko es daru, esmu gatava un vēlos šeit ieguldīt savas zināšanas,»

uzsver uztura speciāliste Treija.

Vaicāta, kādēļ izvēlējusies tieši šādu specialitāti, jaunā speciāliste bilst, ka tā ir bijusi pietiekami apzināta izvēle – pati aktīvi sportojusi un ne reizi vien bija nepieciešamas padziļinātas zināšanas par uzturu. Sākotnēji bijusi doma darboties sporta uztura lauciņā, tomēr uzsākot studijas Rīgas Stradiņa universitātes rehabilitācijas fakultātē, piesaistījusi arī medicīna. «Ar pareizu uzturu varam palīdzēt cilvēkiem gan profilaktiski, gan atveseļošanās procesā. Līdztekus medikamentu lietošanai ļoti svarīga ir arī sabalansēta uztura uzņemšana,» uzsver speciāliste.

Pasaules Malnutrīcijas dienā – 10. novembrī – īpaša uzmanība tiek pievērsta nepietiekamam uzturam. Malnutrīcijai var būt dažādas smaguma pakāpes. Līdz ar svara zudumu, izteikti samazinās tieši muskuļu masa, slikti dzīst brūces, āda un mati kļūst sausi un zaudē krāsu, būtiski tiek ietekmēta imūnsistēmas darbība.

Malnutrīcija var rasties, ja tiek uzņemts nepietiekams uztura daudzums, kā arī gadījumos, kad tiek uzņemts pietiekams kaloriju daudzums, bet ir traucēta uzsūkšanās vai organisms pārmērīgi intesīvi patērē uzturvielas, radot deficītus.

«Mana galvenā funkcija, strādājot ar slimnīcas pacientiem, pareizi sabalansējot uzturu, palīdzēt maksimāli ātri atjaunoties. Tie, galvenokārt, ir ķirurģijas, traumatoloģijas nodaļas, pirms un pēc operācijas perioda, kā arī rehabilitācijas pacienti. Pielāgojot medicīnisko uzturu, pacienta atveseļošanās norit ātrāk,»

turpina speciāliste Treija, piebilstot, ka tikpat liela nozīme tiek pievērsta arī kopējai pacientu ēdināšanai slimnīcā.

«10. novembrī visā pasaulē slimnīcās tiek veikti malnutrīcijas skrīningi – pacientu izvērtējums, nosakot svaru, ķermeņa masas indeksu, uztura uzņemšanas īpatnības –, lai pēc šiem kritērijiem novērtētu malnutrīcijas riskus,» stāsta Treija.

Jau no 16. novembra uztura speciāliste Kurzemes Rehabilitācijas centrā par maksu pieņems pacientus arī ambulatori. Pieteikties iespējams, zvanot pa tālruni 63624727.  Pie speciālistes var vērsties ikviens, kurš vēlas uzlabot savu ikdienas uzturu kvalitatīvas dzīves nodrošināšanai, tai skaitā sportisti, kā arī speciāliste sniedz konsultācijas par uzturu pie dažādām saslimšanām (pārtikas alerģijas, nepanesības, kuņģa-zarnu trakta saslimšanas, svara korekcija, vielmaiņas traucējumi, podagra, artrīts, onkoloģija).

Uztura profilaktiskā puse saistāma ar ambulatoro jomu, izzinot pareiza un veselīga šķīvja principu. Speciāliste norāda, ka pašai ļoti patīk izmēģināt dažādus produktus, vienlaikus ikdienā saglabājot veselīga šķīvja principu, kur sabalansētā daudzumā ir augļi, dārzeņi, olbaltumvielas, ogļhidrāti, taukvielas. «Man patīk dzīvot saskaņā ar dabu, līdz ar to man patīk savā ēdienkartē izvēlēties kaut ko vienkāršu – priekšroku dodu pašaudzētai produkcijai. Rūpnieciski sagatavotā pārtikā cukura un sāls daudzums vienmēr būs lielāks, netrūks arī dažādu neveselīgu piedevu,» uzsver Treija. Speciāliste aicina dzīvot aktīvi, uzturēties svaigā gaisā, doties garākās pastaigās un izvēlēties sabalansētu uzturu. Elīza Madara Treija, arvien biežāk uzturoties Ventspilī, ļoti novērtē šīs pilsētas priekšrocības, tai skaitā pastaigas gar jūru.

Vai Covid pārslimošana var atstāt ietekmi uz psihoemocionālo veselību? Kas ir klīniskais psihologs? Intervija ar Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas klīnisko psihologu Marinu Sokolu - Nazarenko.

Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Talsu filiālē darbojas mūsdienīga laboratorija, kas atšķirībā no citām novadā esošajām laboratorijām – paraugu testēšanu veic uz vietas, nodrošinot operatīvu materiāla pārbaudi un līdz ar to arī ātrāku rezultātu saņemšanu. Laboratorijā veic klīniskās, bioķīmiskās, imunohematoloģiskās un seroloģiskās analīzes.

Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Talsu filiāles Laboratorijā, Stendes ielā 1, analīzes var nodot darba dienās no plkst. 7.30 līdz 15.30. Rezultātus pacienti saņem analīžu nodošanas dienā, savukārt, ja speciālists pacientu nosūtījis uz steidzamu analīžu veikšanu jeb CITO analīzēm, tad rezultāti pieejami jau stundas laikā.

Uz laboratoriskajiem izmeklējumiem pacientu parasti nosūta ģimenes ārsts vai cits speciālists, tomēr izmeklējumus par maksu var veikt arī bez ārsta nosūtījuma. Neatkarīgi no tā, kurā ārstniecības iestādē ģimenes ārsts ir norādījis nosūtījumu analīžu veikšanai, analīzes iespējams nodot sev izdevīgā vietā – arī slimnīcas filiālē Talsos.

Slimnīca sadarbojas ar visām lielākajām apdrošināšanas kompānijām Latvijā. Līdz ar to, ja apdrošināšanas kompānijai ir līgumattiecības ar Ziemeļkurzemes reģionālo slimnīcu, tad, uzrādot polisi, veselības aprūpes pakalpojuma maksa tiek segta apdrošināšanas kompānijas noteiktajā apjomā un kārtībā. Par kārtību pakalpojumu maksas segšanai, tai skaitā par speciālista nosūtījuma nepieciešamību, aicinām sazināties ar Jūsu apdrošināšanas kompāniju.

Oktobrī Ventspils slimnīcas Traumatoloģijas nodaļā darbu sācis tikko rezidentūru beigušais traumatologs – ortopēds Dr. Valts Boginskis. Dr. Boginskis ir absolvējis Rīgas Stradiņa Universitāti ar specializāciju traumatoloģijā – ortopēdijā,pasniedz traumatoloģiju ortopēdiju medicīnas fakultātes studentiem Latvijas Universitātē.

Sākot ar otro novembra nedēļu Ventspils slimnīcā pacientiem būs pieejamas gan valsts apmaksātas, gan maksas konsultācijas pie Dr.Boginska. Speciālists konsultē pieaugušos:

Uzsākot pilnas slodzes darbu Ventspilī, Dr. Boginskis atzinīgi vērtē slimnīcas Traumatoloģijas nodaļas komandu Dr. Igora Kolosova vadībā, kā arī akcentē vēlmi uzlabot un attīstīt tieši ortopēdijas virzienu Ventspilī.

Pieteikties konsultācijai pie traumatologa – ortopēda Dr. Valta Boginska iespējams zvanot uz Ventspils slimnīcas reģistratūru pa tālruni 636 24665. Atgādinām, ka slimnīca sadarbojas ar apdrošināšanas kompānijām, tāpēc piesakoties konsultācijai, aicinām informēt, ja Jums ir pieejama veselības apdrošināšanas polise.

Svinot Dakteru Klaunu programmas 10 gadu jubileju, norisinājās labdarības velomaratons, kurā Dakteris Klauns Jānis Taukulis jeb dakteris Jaukulis, ar velosipēdu apceļojot 10 pilsētas visā Latvijā, paviesojās arī Ventspilī.

Dzirnavu laukumā uz sarkano degunu zibakciju kuplā skaitā – teju 400 – pulcējās bērni no Ventspils pirmsskolas izglītības iestādēm, arī pirmklasnieki. Kopā ar dakteri Jaukuli tapa sarkano degunu kopbilde. Jānis Taukulis, kurš Latviju ar velosipēdu apceļoja jau otro gadu, mūsu pilsētā ieradās jau pēc krietni liela pieveikta ceļa posma, velomaratona 17. dienā. «Maršruts ir izveidots kā bezgalības zīme. Sāku no Rīgas, devos uz Latgali, tad uz Vidzemi, Zemgali, Kurzemi, un tālāk ceļš ved atpakaļ uz Rīgu, apceļojot pilsētas, kurās strādā Dakteri Klauni. Šis maratons ir sevis izaicināšana, jo pirmās dienas bija plus 33 grādi, līdzi mugursoma, bija jādzer ļoti daudz ūdens un jāpieveic mūsu Latvijas pauguri, kas, braucot ar velosipēdu, patiesībā šķiet kā kalni. Bija grūti, un vēl četras dienas priekšā,» viesojoties Ventspilī, pastāstīja Jānis.

Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā Dakteri Klauni aktīvi darbojās līdz 2019. gadam, taču, sākoties Covid-19 pandēmijai, uz laiku Dr. Klaunu darbība tika apturēta. Pandēmijai mazinoties, tika izsludināta pieteikšanās jaunajā Dakteru Klaunu Reģionālajā skolā, akcentējot dalību tieši darbam reģionālajās slimnīcās Kurzemē un Latgalē. Šajā skolā šobrīd mācās arī divi potenciālie mūsu Dr. Klauni – ventspilnieces Anna Krauze un Baiba Brauna, lai jau tuvākajā laikā pēc veiksmīgas skolas pabeigšanas uzsāktu regulāru, patstāvīgu darbu Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā – Bērnu nodaļā.

Smaidam ir liela nozīme

– Es ar patiesu prieku skatos, ka mūsu slimnīcā atgriežas Dakteri Klauni. Ārstniecības procesā ļoti liela nozīme ir pozitīvām emocijām, smaidam un situācijas uztverei. Tāpēc ļoti priecājos, ka Dakteri Klauni pacientiem uzlabos garastāvokli un pašsajūtu, izraisīs mūsos smaidu.

Edijs Ilziņš, Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas valdes loceklis, Galvenais ārsts

Ventspils slimnīcas Bērnu nodaļa nodrošina neatliekamo un plānveida medicīnisko palīdzību bērniem no 10 dienu līdz 18 gadu vecumam. Nepieciešamības gadījumā bērniem tiek nodrošināti visi Diagnostikas nodaļā pieejamie izmeklējumi, kā arī bērniņus un viņu vecākus sagaida profesionāls personāls un mājīgas palātas. Nodaļā izveidota arī atpūtas istaba, kur bērni var pavadīt laiku rotaļājoties vai skatoties bērnu animācijas un mākslas filmas.

«Bērni slimnīcā arī veic sava veida maratonu, kad ir jāpacīnās ar sevi un jāiziet cauri kādiem procesiem, lai izveseļotos. Ir ļoti svarīgi, ka arī bērni var atbalstīt dakteri klaunu. Mēs atdodam bērnam kontroli pār situāciju, un viņš pēkšņi kaut kādā veidā var palīdzēt Dakterim Klaunam, pēkšņi viņam ir spēks.»

Dr. Klauns dibinātāja un vadītāja Marianna Milovska velk paralēles ar izaicinājumiem, ar kādiem saskaras bērni, nonākot ārstniecības iestādē

Lai kļūtu par Dakteri Klaunu, sākumā jāiziet četru posmu atlase, aizpildot anketu, piedaloties individuālā intervijā un aktiermeistarības treniņā, ka arī psiholoģiskajā pārbaudījumā. Izturot atlasi, topošie Dakteri Klauni uzsāk pusgadu ilgas apmācības, tad kopā ar mentoru iziet praksi Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā, bet pēc tam – savā slimnīcā, noslēgumā kļūstot par sertificētiem Dakteriem Klauniem.

«Man ir liels lepnums un gods, ka esmu bijusi dakteru klaunu projektā no pašiem pirmsākumiem. Man bija uzdevums ievadīt šo projektu mūsu slimnīcas Bērnu nodaļā kopā ar Bērnu nodaļas vadītāju dakteri Ievu Ozolu, kura bija ļoti atsaucīga un atvērta projektam. Tas bija liels izaicinājums veikt šo neparasto uzdevumu – kā dakterim klaunam grūtos brīžos būt kopā ar ģimenēm un personālu. Pateicoties atsaucīgajai slimnīcas vadībai, [Ventspils domes priekšsēdētāja 1. vietniekam – red.] Guntim Blumbergam un personālam, bez raizēm iedzīvojos slimnīcas vidē. Par projektu man ir vispatīkamākās atmiņas. Ļoti priecājos un novēlu veiksmi jaunajām meitenēm turpināt projektu Ventspils slimnīcas Bērnu nodaļā!»

Prieku par jauno Dakteru Klaunu apmācību pauž Dr. Klauna darbības Ventspils slimnīcā aizsācēja Rebeka Busule

Avots: Ventas Balss

Ventspils Dzemdību nodaļā šī gada pirmais dvīnīšu pāris tika sagaidīts 17.jūlijā. Tieši pēc mēneša, 17.augustā sagaidīts otrais dvīņu pāris - meitenītes Odrija un Adrija!👶👶 Vēlam labu veselību Kļavinsku ģimenei no Liepājas!

phone-handsetmap-markercrossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram