Facebook pixel
15.03.2022.

Ventspils slimnīcas Dzemdību nodaļa pievienojas 3+ Daudzbērnu ģimeņu kustībai

 
Ventspils slimnīca

Pirmdien, 14.martā, Ventspils Dzemdību nodaļa, klātesot slimnīcas valdes priekšsēdētājam Jurim Lācim, nodaļas vecākajai vecmātei Baibai Mincenbergai un Latvijas Daudzbērnu ģimeņu apvienības valdes loceklei Elīnai Treijai, pievienojās 3+ kustībai, kas nodrošina daudzbērnu ģimeņu informēšanu par pieejamo valsts un pašvaldības atbalstu, kā arī iepriecina daudzbērnu māmiņas, kas mūsu nodaļā laiž pasaulē 3.mazuli ar atbalstītāju sagatavotām dāvaniņām.

Latvijas Daudzbērnu ģimeņu apvienība uzsākusi īpašu kampaņu, lai vienkāršā un saprotamā veidā informētu jaunās daudzbērnu ģimenes, kāds atbalsts pieejams no valsts un pašvaldības puses un kādas ir iespējas plašāk aizstāvēt daudzbērnu ģimeņu intereses reģionālā un nacionālā mērogā. Savukārt Ziemeļkurzemes reģionālajai slimnīcai ir gods būt daļai no šīs kampaņas!

Šodien Ventspilī pirmo apsveikumu saņēma Delveru ģimene, kas visus trīs bērniņus sagaidījusi tieši Ventspils Dzemdību nodaļā. Trešā bērniņa, puisīša Daira mamma Edīte ar saviļņojumu atzīst, ka sapnis par lielu ģimeni ar vismaz trīs bērniņiem ģimenei ir īstenojies!

Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca jau vairāku gadu garumā jaunajām ģimenēm, kuras Ventspils Dzemdību nodaļā sagaida trešo un katru nākamo bērniņu, dāvina iespēju paaugstināta komforta palātu izmantot bez maksas. Turklāt šobrīd, atbalstot ģimenes dzemdības, Covid-19 testus tētiem slimnīca nodrošina bez maksas.

Būtiska loma jauno vecāku izvēlei – veidot ģimeni Ventspilī, ir arī Ventspils valstspilsētas pašvaldībai, kas piedāvā plašu atbalsta sistēmu daudzbērnu ģimenēm. Visām ventspilnieku daudzbērnu ģimenēm, neatkarīgi no ģimenes ienākumu līmeņa, pieejami braukšanas maksas atvieglojumi pilsētas sabiedriskajā transportā un nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumi. Lai sniegtu lielāku finansiālo atbalstu Ventspilī dzīvojošajām ģimenēm ar jaundzimušo, Ventspils pilsētas pašvaldība ir pieņēmusi lēmumu no 10.marta paaugstināt bērna piedzimšanas pabalstu.

Aktīvi tiek īstenota arī programma “Ventspils – mazulim draudzīga pilsēta”, kuras ietvaros pēc iedzīvotāju ierosinājumiem, tiek veikti uzlabojumi visās jomas, kas ietekmē mazuļu un vecāku labsajūtu - jauni speciālisti bērnu veselības aprūpei, papildu grupiņas bērnudārzos, jauni bērnu rotaļu laukumi, pazeminātas ielu apmales, pārtinamie galdi visā pilsētā un daudzas citas pašvaldības atbalstītas vecāku iniciatīvas.

Kā stāsta Daudzbērnu ģimeņu apvienības valdes locekle Elīna Treija, vēlme uzsākt jauno daudzbērnu ģimeņu sveikšanu radusies tāpēc, ka Latvijā arvien sarūk vidējais bērnu skaits ģimenē. Šobrīd summārais dzimstības koeficients Latvijā ir 1,6, kas stipri atpaliek no minimālā nepieciešamā dzimstības līmeņa 2,1 bērns uz vienu sievieti, lai nodrošinātu paaudžu nomaiņu. Tādēļ katra māmiņa, kas uzdrošinās laist pasaulē trešo vai ceturto mazuli, ir īpaši atbalstāma.

Latvijas Daudzbērnu ģimeņu apvienība ar šiem apsveikumiem un informēšanas kampaņu vēlas iedrošināt ģimenes pievienoties 3+ kustībai – iesaistīties esošās vai veidot jaunas lokālās biedrības, jo tikai organizēti ir iespēja virzīt kopīgas iniciatīvas un panākt paliekošus uzlabojumus ģimenēm.

Lai kampaņu varētu paplašināt visos Latvijas reģionos, Apvienība aicina uzņēmējus pievienoties apsveicēju lokam!  Labais vairo labo!

Saistītās personas
phone-handsetmap-markercrossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram