Facebook pixel

Ceturtdienas, 29. februāra, vakarā Ventspils slimnīcā sagaidīta meitenīte, kas savu dzimšanas dienu “īstajā” datumā svinēs reizi četros gados. Meitenīte nosaukta par Airisu.

Airisai pasaulē nākt palīdzēja ginekologs, dzemdību speciālists Dr. Juris Belevičs un vecmāte Krista Kristiāna Zēberga. Par jauno māmiņu un mazuli parūpējās arī neonatoloģe Dr. Sarma Blumberga un bērnu māsa Paula Lindenblate.

Ģimene dzīvo Ventspils novadā, un meitenīte vecākiem ir pirmais bērniņš. Uz jautājumu par to, kurā datumā tiks atzīmēta Airisas dzimšanas diena, vecāki atbild – laiks rādīs. Bet dzimšanas dienas svinības tikšot rīkotas tās nedēļas nogalē.

Meitenītes māmiņa saka, ka Ventspils slimnīcā ģimene jūtoties ērti un mierīgi. Jaunie vecāki uzteic personāla rūpes par ģimeni, īpašu pateicību veltot vecmātei Kristai.

Ventspils slimnīcas Dzemdību nodaļas kolektīvs sveic jaunos vecākus ar ģimenes pieaugumu un vēl jaunajai ģimenei stipru veselību!

Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes datiem, 29. februārī šūpuļsvētkus svin 1010 Latvijas iedzīvotāji. Ventspilī kopš 1968. gada dzimušas un dzīvojušas 13 personas, kam dzimšanas diena ir 29. februārī.

Ventspils slimnīcas Dzemdību nodaļu kā vietu, kur pirmoreiz satikt savu mazulīti, izvēlas ģimenes no visas Latvijas. Slimnīca piedāvā saulainas vienvietīgās palātas ikkatrai māmiņai, lai intīmā gaisotnē sagatavotos mazulīša nākšanai pasaulei un netraucēti baudītu pirmos mirkļus ar jaundzimušo.

Ik trešdienu topošie vecāki tiek gaidīti uz klātienes lekcijām Ventspils slimnīcā. Izglītojošas un praktiskas nodarbības pie mūsu speciālistiem sniegs iespēju labāk sagatavoties bērniņa nākšanai pasaulē.

Lekciju grafiks MARTĀ

6. marts, plkst. 17.00 – „Pozas un elpošana dzemdībās” – lekciju vada vecmāte Aija Ziemele

Lekcijā māmiņām tiks parādītas elpošanas tehnikas, kam ir liela nozīme dzemdību procesā, īpaši – dzemdību beigu fāzē. Tāpat lekcijā demonstrēs, kādas pozas iespējams pielietot dzemdību laikā, lai atvieglotu kontrakcijas un justos ērti.

Aija Ziemele
Aija Ziemele
vecmāte

13. marts, plkst. 17.00 – „Krūts barošana” – lekciju vada vecmāte Krista Kristiāna Zēberga

Lai zīdīšana noritētu veiksmīgi, lekcijā vecmāte Krista pastāstīs par zīdīšanas tehnikām, mātes piena veidošanos un psiholoģiskajiem aspektiem.

Krista Kristiāna Zēberga
Krista Kristiāna Zēberga
vecmāte

20. marts, plkst. 17.00 – „Dzemdības, pēcdzemdību periods” – lekciju vada vecākā vecmāte Baiba Mincenberga

Vecmāte Baiba dalīsies praktiskos padomos, kas palīdzēs izprast un sagatavoties dzemdībām un pēcdzemdību periodam – kad ir piemērotākais laiks doties uz dzemdību nodaļu, kā norit dzemdības, ko ņemt līdzi, dodoties uz dzemdībām. Tāpat vecmāte iepazīstinās topošās māmiņas ar dzemdību sāpju remdēšanas paņēmieniem, kā arī pastāstīs par pēcdzemdību periodu un drošu mājupceļu.

Baiba Mincenberga
Baiba Mincenberga
Vecākā vecmāte

27. marts, plkst. 17.00 – „Handlings - prasmīga zīdaiņa aprūpe ikdienā” – lekciju vada sertificēta fizioterapeite Arnita Birziņa.

Kā bērniņu pareizi turēt un pārvietot? Kā pareizi nomainīt autiņbiksītes? Kā pareizi mazuli apģērbt un noģērbt? Uz šiem un citiem jautājumiem atbildes palīdzēs rast fizioterapeite Arnita. Šī lekcija būs noderīga kā mammām, tā tētiem.

Arnita Birziņa
Arnita Birziņa
Fizioterapeite

Lai apmeklētu lekciju, nepieciešams iepriekš pieteikties, zvanot uz Ventspils slimnīcas Dzemdību nodaļu pa tālruni 636 24404. Maksa par lekciju vienai personai ir 8,00 EUR. Ierodoties uz lekciju pārī (ar dzīvesbiedru/vīru) maksa par lekciju ir 11,00 EUR.

Dzemdību nodaļa
Ventspils slimnīca
Ventspils slimnīca, Inženieru iela 60
+371 63624404 (Tālrunis)

Jau piektdien, 1. martā, sākas pieteikšanās “Junior Achievement Latvia” organizētajai karjeras izglītības programmai “Ēnu diena 2024”, kas norisināsies 4. aprīlī visā Latvijā. Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca aicina skolēnus pieteikties programmai, lai iepazītu Ventspils slimnīcas vai Talsu filiāles ikdienu un iepazītos ar dažādu jomu speciālistiem.

Kā pieteikties:

Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca šogad jauniešiem piedāvā ēnot šādu profesiju pārstāvjus:

Ventspils slimnīcā:

Talsu filiālē:

Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum. Šī ir programma, kas jau daudzus gadus sekmīgi iekļauj izglītības procesā karjeras jautājumus, rosinot jauniešus plānot savu nākotni jau skolas laikā. Veidojot sadarbību starp skolu, sabiedrību un darba vidi, Ēnu diena sekmē jauniešu integrāciju sabiedrībā un darba tirgū.

Pieteikšanās vakancēm norisinās līdz 25. martam. Plašāka informācija pieejama www.enudiena.lv.

Pasākuma laikā var tikt veikta foto, video vai audiovizuāla fiksācija saskaņā ar SIA "Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca" privātuma politiku.

Sākot ar janvāri, atbildes uz jautājumiem par uzturu pacienti var saņemt vienuviet – apvienotajā uztura un diabēta apmācību kabinetā.

Kabinets apvieno divus jau esošos kabinetus – pacientus par uzturu konsultēs sertificēta uztura speciāliste Elīza Madara Treija, savukārt uz jautājumiem par diabētu atbildēs diabēta māsa Violeta Pumpure. 

Diabēta apmācības ir valsts apmaksātas. Piecu nodarbību kursa ietvaros Violeta Pumpure pastāstīs:

Tāpat apmācību laikā ir iespēja uzdot sev interesējošus jautājumus par diabēta uzturu, konkrētu medikamentu termiņiem, lai ikdienas gaitas padarītu pēc iespējas komfortablākas.

Savukārt uztura speciālista pakalpojumu klāstā ir nozīmīgi papildinājumi. Pacientiem, kam ir nepietiekošs svars vai kritisks svara zudums un noteikta malnutrīcijas diagnoze, ir iespēja saņemt valsts kompensētu medicīnisko papilduzturu. Otrs papildinājums ir ķermeņa masas analizators, kas nosaka ķermeņa tauku un muskuļu masas attiecību, minerālu un ūdens daudzumu un dažādus citus organisma rādītājus, kas palīdz izvērtēt piemērotāko uzturu, fizisko slodzi un novērtēt vispārējo veselības stāvokli.

Uztura konsultācijas un diabēta apmācības notiek Ventspils slimnīcā – 1. stāva 7. kabinetā. Uztura speciālista piedāvātie pakalpojumi ir par maksu, savukārt valsts apmaksātām diabēta apmācībām nepieciešams ģimenes ārsta vai endokrinologa nosūtījums.

Pieteikties uz konsultācijām vai apmācībām un iegūt vairāk informācijas par pakalpojumu iespējams, zvanot uz Ventspils slimnīcas reģistratūru pa tālruni 636 24665.

Sociālajā tīklā "TikTok” izplatījies ieteikums un sava veida trends lietot vazelīnu , lai mazinātu acu asarošanu. Situāciju skaidro SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” Kurzemes Acu centra vadītājs, oftalmologs Dr. Kaspars Ozols.

Lai mazinātu acu asarošanu, Dr. Ozols noteikti aicina neizmantot vazelīnu, bet gan konkrētajam mērķim paredzētus oftalmoloģiskus produktus, kas pieejami aptiekās. Ir daudz acu smēru, kas padara asaras biezākas, paaugstina to osmolaritāti un attiecīgi veic šādu pašu funkciju bez iespējamām blaknēm un negatīvas ietekmes uz acs virsmu – kā tas ir vazelīna gadījumā.

Dr. Ozols norāda, ka nav pārsteigts par to, ka, lietojot vazelīnu, asarošana mazinās, jo vazelīna sastāvā ir gan lipīdi, gan citas balstvielas, kas asaru var padarīt biezāku, līdz ar to paaugstinot to osmolaritāti, kas savukārt nozīmē, ka asara varētu labāk turēties pie acs virsmas. Vienlaikus oftalmologs uzsver, ka šis ieguvums noteikti neatsver negatīvo ietekmi, ko uz acs virsmu var radīt vazelīna sastāvā esošie konservanti un citas balstvielas, kas paredzētas ādai.

Kurzemes Rehabilitācijas centrs piedāvā plašu pakalpojumu klāstu veselībai un labsajūtai – pērļu vannu, zemūdens masāžu, cirkulāro dušu un termoterapiju, kā arī sāls istabas apmeklējumu jeb sāls terapiju.

Sāls istabu var apmeklēt kā bērni, tā pieaugušie, un apmeklējums palīdzēs elpceļu slimību profilaksē, klepus mazināšanā, imūnsistēmas stiprināšanā, relaksācijā un citu slimību vai simptomu profilaksē.

Tuvojoties pavasarim, sāls terapija kļūst īpaši aktuāla tā saucamo pavasara alerģiju un mainīgo laikapstākļu dēļ. Sāls terapija atvieglos dažādus alerģijas simptomus un palīdzēs cīņā ar saaukstēšanās simptomiem. Tāpat sāls terapija ir iespēja atpūsties, uzkrāt spēkus un atbrīvoties no spriedzes, kā rezultātā arī uzlabosies miega kvalitāte.

Jāņem vērā, ka pirms apmeklējuma jāizvērtē savs veselības stāvoklis, jo sāls istaba nav piemērota tuberkulozes slimniekiem un tiem, kam ir kāda slimība akūtā formā vai stadijā. Šādā gadījumā nepieciešams konsultēties ar ārstu. Savukārt bērni līdz 12 gadu vecumam sāls istabu var apmeklēt tikai vecāka vai aizbildņa uzraudzībā.

Viens apmeklējums ilgst līdz 30 minūtēm. Pieteikties uz sāls terapiju iespējams, zvanot uz Kurzemes Rehabilitācijas centru pa tālruni 636 24727.

Kurzemes Rehabilitācijas centrs
Ventspils slimnīca
Pētera iela 33, Ventspils
+371 636 24727 (Tālrunis)

Talsu filiālē par mazo pacientu veselību un labsajūtu gādā pediatre Dr. Nataļja Tolstikova.

Dr. Tolstikova rūpējas par bērnu un jauniešu vispārējo veselības stāvokli. Pie pediatres var vērsties dažādos gadījumos, tostarp, ja bērnam ir slikta pašsajūta, ir netipiskas izmaiņas izmeklējumos, vai ir radušies jautājumi, kas saistīti ar bērna attīstību un uzvedību.

Dr. Tolstikova mazos pacientus pieņem katru otrdienu un ceturtdienu no plkst. 17.00 līdz plkst. 20.00, kā arī katru otro sestdienu no plkst. 10.00 līdz plkst. 15.00. Norādītajos laikos pediatre pieņem arī bez iepriekšēja pieraksta.

Konsultācijas pie Dr. Tolstikovas ir valsts apmaksātas. Vairāk informācijas par pieņemšanas laikiem, zvanot uz Talsu filiāles slimnīcas reģistratūru pa tālruni 632 59997.

Ventspils slimnīcas procedūru kabinetā šobrīd iespējams vakcinēties pret gripu un pret ērču encefalītu.

Gripas epidēmijai turpinoties, ir svarīgi sevi pasargāt no iespējamas saslimšanas un komplikācijām vakcinējoties. Tāpat jāievēro citi profilaktiski pasākumi, tai skaitā roku higiēna un telpu vēdināšana.

Gripas epidēmijas laikā, apmeklējot pacientus Ventspils slimnīcā un filiālē Talsos, nepieciešams lietot medicīniskās maskas un ievērot pacientu apmeklēšanas kārtību, ar ko iespējams iepazīties slimnīcas interneta vietnē.

Savukārt ērču encefalīts ir bīstama slimība, kas rada traucējumus centrālajā nervu sistēmā un prasa ilgu atveseļošanās periodu, neizslēdzot iespējamību, ka var tikt radīti neatgriezeniski centrālās nervu sistēmas bojājumi. Vakcinācija ir vienīgais veids, kā varam sevi pasargāt no iespējas inficēties ar ērču encefalītu.

Jāatceras, ka ērces ir sastopamas ne tikai mežos, bet arī pilsētā, parkos un piemājas dārzos. Ja no ērču encefalīta sevi iespējams pasargāt vakcinējoties, tad vienīgais veids, kā sevi pasargāt no saslimšanas ar Laima slimību, ir izvairīties no ērces piesūkšanās. Dodoties dabā, jāizvēlas piemērots apģērbs, lai ērcei apgrūtinātu piekļūšanu ķermenim. Papildu aizsardzībai iespējams izmantot arī pretinsektu līdzekļus, savukārt pēc atpūtas dabā noteikti nepieciešams rūpīgi apskatīt visu ķermeni un ieiet dušā. Lielāka ērču izplatība ir mežos un to tuvumā, tāpēc, atgriežoties no meža, nekavējoties jānomaina arī apģērbs.

Vakcinācija pret gripu ir par maksu. Vakcinācija pret ērču encefalītu pieaugušajiem un bērniem no 4 gadu vecuma ir par maksu, savukārt bērnus līdz 3 gadu vecumam (ieskaitot) iespējams vakcinēt bez maksas*.

Vakcinēties pret ērču encefalītu Ventspils slimnīcā iespējams procedūru kabinetā, kas atrodas 1. stāvā līdzās reģistratūrai, ieeja no Vasarnīcu ielas. Pieteikties vakcinācijai iespējams, zvanot uz Ventspils slimnīcas reģistratūru pa tālruni 636 24665.

*Īstenojot programmu “Ventspils – mazulim draudzīga pilsēta” – pašvaldība Ventspils pilsētā deklarētajiem bērniem vecumā līdz 3 gadiem (ieskaitot) vakcināciju pret ērču encefalītu nodrošina bez maksas. Lai šo iespēju izmantotu - jāuzrāda potēšanas pase, ģimenes ārsta nosūtījums (ne vecāks par 7 dienām), kā arī izziņa par bērna un viena no viņa vecākiem vai aizbildņa deklarēto dzīvesvietu Ventspils pilsētā.

Dienu pirms visu mīlētāju jeb Valentīna dienas kāda ventspilnieku ģimene kļuvusi par divām mīlētām māsiņām bagātāka – Ventspils slimnīcas Dzemdību nodaļā pasaulē nākušas šīgada pirmās dvīnītes.

Meitenītēm pasaulē nākt palīdzēja ginekologs, dzemdību speciālists Dr. Sergejs Tarasovs un vecmāte Diāna Zaļepska. Par māmiņu un mazulīti parūpējās arī pediatrs Dr. Armands Bricis un bērnu māsa Ilze Tomsone.

Smiltiņu ģimenē jau aug divus gadus vecs dēliņš, kurš nu kļuvis par lielo brāli un gaida māsiņas mājās. Arī brālītim pasaulē palīdzēja nākt vecmāte Diāna Zaļepska, kurai māmiņa veltīja īpašus paldies vārdus par palīdzību un rūpēm, sakot, ka Diāna patiešām ir cilvēks īstajā vietā.

Abi vecāki dzimuši Ventspilī, tāpat arī vecākais dēliņš, tāpēc izvēle par Ventspils Dzemdību nodaļu bijusi pašsaprotama. Māmiņa stāsta, ka slimnīcā jūtas ļoti labi un aprūpēta.

Pērn Ventspils slimnīcā piedzimuši seši dvīņu pāri. Ventspils Dzemdību nodaļā iespējamas gan tradicionālās, gan ūdens dzemdības kvalificētu ārstu un pieredzējušu, gādīgu vecmāšu aprūpē, mājīgā vidē ar mūsdienīgu aprīkojumu.

Par skoliozes operāciju Dr. Jāņa Osīša un Dr. Dmitrija Kirejeva vadībā lasiet žurnālā “Ievas veselība”, kas pieejams arī Ventspils slimnīcas Medicīnas bibliotēkā!

Bibliotēka Ventspils slimnīcas telpās darbojas jau 10 gadus un ir viens no Galvenās bibliotēkas apkalpošanas punktiem. Medicīnas bibliotēkā slimnīcas 1. stāvā ik dienas pieejamos resursus izmanto kā medicīnas darbinieki un topošie ārsti vai māsas, tā arī pacienti, kuri nonākuši slimnīcā.

Bibliotēkā pieejamas medicīnas nozares grāmatas un izdevumi, tai skaitā psiholoģijā, dietoloģijā, sporta medicīnā, kā arī pieejama literatūra topošajām un jaunajām māmiņām. Līdzās medicīnas literatūrai ir pieejami arī populārzinātniski izdevumi par veselīgu dzīvesveidu, daiļliteratūra un grāmatas bērniem.

Katru pēcpusdienu slimnīcas bibliotekāre Liene dodas apgaitā pa slimnīcas palātām, piedāvājot grāmatas un žurnālus arī pacientiem, kuriem nepieciešams kādu laiku pavadīt slimnīcā. Pacientiem, kuri ir neredzīgi, vājdzirdīgi vai ar citādām lasīšanas grūtībām, pieejamas arī audiogrāmatas.

Lai rūpētos par bibliotēkas apmeklētāju drošību, iegādāts arī grāmatu sterilizators, ar kuru tiek apstrādātas grāmatas, kas bijušas izsniegtas lasītājiem.

Medicīnas bibliotēka ir atvērta katru darba dienu no plkst. 8.30 līdz plkst. 17.00. Ja esi medicīnas students, ārsts, medicīnas māsa vai vienkārši vēlies uzzināt vairāk par medicīnas jomu – esi laipni aicināts!

phone-handsetmap-markercrossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram