Facebook pixel

Svētku nedēļā Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā Ventspilī un Talsos ir izmaiņas darba laikā. Ventspils slimnīcas Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas nodaļa un Talsu filiāles Uzņemšanas nodaļa strādās kā ierasts.

Ventspils slimnīcas darba laiks svētkos:

Talsu filiāles darba laiks svētkos:

Svētku laikā vienkāršu saslimšanu gadījumos aicinām iedzīvotājus izmantot valsts nodrošināto Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001. Brīvdienās un svētku dienās, zvanot uz konsultatīvo tālruni, visu diennakti iespējams saņemt pieredzējušu mediķu konsultācijas un padomus.

Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca vēl drošus un priecīgus Jāņus!

Attīstot reģionālo sadarbību un darba vidē balstītu mācību pieeju, RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledža (RSU SKMK) aicina pieteikties arodizglītības programmā “Māszinības” ar iegūstamo kvalifikāciju Māsas palīgs, klīnisko/kvalifikācijas praksi īstenojot Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā Ventspilī. Profesijas Māsas palīgs arodizglītības programma ir apgūstama viena mācību gada laikā. Mācības tiek finansētas no valsts budžeta līdzekļiem.

Plānots, ka mācību process topošajiem māsu palīgiem tiks koncentrēts klātienē Ventspilī, bet praktiskās nodarbības notiks Rīgā RSU SKMK klīniskajās mācību laboratorijās ne retāk kā reizi divās nedēļās. Arī klīnisko praksi studenti varēs īstenot tuvāk dzīvesvietai – Ventspilī. Sadarbība uzsākta, lai cilvēkiem, kas vēlas saistīt savu dzīvi ar  pacientu veselības aprūpi, bet dažādu iemeslu dēļ nav iespēju profesiju apgūt Rīgā, būtu iespēja to izdarīt tuvāk dzīvesvietai, izglītoties apgūstot profesiju, kā arī nodrošinot nepieciešamo veselības aprūpes profesionāļu sagatavošanu reģionā.

Uzņemšana māsas palīga kvalifikācijā sadarbībā ar Ziemeļkurzemes reģionālo slimnīcu plānota 2024.gada vasarā no 03.06. – 26.07. Lai pieteiktos mācību grupai, aizpildi sākotnējo pieteikuma anketu:

Pēc pieteikuma saņemšanas ar katru reflektantu tiks veikta individuāla saziņa.

Ko piedāvā arodizglītības programma “Māszinības”?

Mācību procesa rezultātā kļūt par māsas palīgu, kas ir profesionāls veselības aprūpes darbinieks - spēj strādāt veselības aprūpes iestādē pacientu aprūpes komandā profesionālu ārstniecības personu vadībā un savas kompetences ietvaros veic pacientu aprūpi visos aprūpes līmeņos, turpinot pilnveidot profesionālās zināšanas un prasmes.

Kādi dokumentus ir jāiesniedz, lai varu pieteikties mācībām?

  1. pases vai ID kopija, uzrādot oriģinālu;
  2. vidējo vai pamata izglītību apliecinoša dokumenta (atestāta) un sekmju izraksta kopija, uzrādot oriģinālu;
  3. ja izglītības dokumentos nesakrīt personas dati ar datiem pasē/personas apliecībā, iesniedz datu maiņu apliecinošu dokumentu kopiju, uzrādot oriģinālu;
  4. ja izglītība nav iegūta valsts valodā, iesniedz valsts valodas prasmes apliecības kopiju, uzrādot oriģinālu.

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar:

RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžas Tālākizglītības un profesionālās izglītības nodaļas vadītājas vietnieci Ilzi Gaili, ilze.gaile@rcmc.lv; tālr. 67630915.

SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” galveno māsu Jūliju Piņkovu, julija.pinkova@ventspils.lv.

Mazuļu salidojuma “Esmu dzimis Ventspilī” apmeklētājiem bija iespēja kopā ar ģimeni, draugiem un Dzemdību nodaļas speciālistiem nofotografēties īpaši izveidotā fotostūrītī.
Ieskaties fotogalerijā un atrodi sevi bildēs!
Vairāk bilžu no pasākuma iespējams lejupielādēt šeit: https://ej.uz/esmu_dzimis_Ventspili

Foto: Margarita Zvejniece

#esmudzimisVentspili

Fotogalerija: fotostūrītis "Esmu dzimis Ventspilī"

Zaporižjas pilsētas domes izpildkomiteja pasniegusi Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Ventspilī kolektīvam goda apliecību par aktīvu sociālo nostāju, atbalstu Zaporižjai un brīvprātīgo darbu, nodrošinot savlaicīgu nepieciešamo humanitāro palīdzību.

Sveicam visus veselības aprūpes speciālistus Medicīnas darbinieku dienā! Īpaši sveicieni mūsējiem - Ventspilī, Talsos, Kuldīgā un Liepājā!

Pateicamies par Jūsu neizsīkstošajām darba spējām, rūpēm un pašaizliedzību, kas katru dienu palīdz uzlabot mūsu veselību. Jūsu profesionalitāte un cilvēkmīlestība ir nenovērtējama!

Lai Jums veselība un spēks turpināt šo svarīgo misiju!

Svētdien, 16. jūnijā, Ventspils Bērnu pilsētiņā Ventspilī dzimušie mazulīši, viņu vecāki un Ventspils slimnīcas Dzemdību nodaļas speciālisti jau 11. reizi tikās mazuļu salidojumā “Esmu dzimis Ventspilī”, kur apmeklētājus priecēja gan muzikālā programma, gan Pekausīša slimnīca, kas bērniņu mīļmantiņas aprūpēja jau trešo gadu.

Pekausīša slimnīca – par drošu vasaru un drosmi apmeklēt ārstu!

Pekausīša slimnīcā bērniņiem bija iespēja apmeklēt “Traumpunktu”, kurā darbojās Bērnu nodaļas vadītāja, pediatre Dr. Ieva Ozola, biomedicīnas laborante Zaiga Rūtenberga un Traumatoloģijas nodaļas virsmāsa Iveta Bindere, un pastāstīt, kas mīļlietiņai sāp, turpat saņemot īpašu receptīti un “nosūtījumu” uz citām teltīm - “Rehabilitācijas centru”, kur bērniņus izvingrināja un mīļmantiņas izmasēja fizioterapeite Ilze Brutāne, masiere Arta Celma un pacientu reģistratore Aleksandra Ciganova, “Acu kabinetu”, kur mazulīšu un mīļmantiņu redzi pārbaudīja Kurzemes acu centra virsmāsa Kristīne Orenīte-Pūliņa un māsa Laura Tenberga, un “Laboratoriju un aptieku”, kur mikroskopā aicināja ielūkoties laboratorijas ārste Dr. Evija Skrode un sausā ledus dzērienus pasniedza farmaceita asistente Anna Harkina.

Visbiežāk mazie pacienti vērsās rotaļlietu “Traumpunktā” ar mīļmantiņām, kam traumēta rociņa, kājiņa, astīte, kas atgādina baudīt vasaru, neaizmirstot par drošību!

Fotostūrītis “Esmu dzimis Ventspilī”

Pasākumā darbojās arī fotostūrītis “Esmu dzimis Ventspilī”, kurā sirsnīgas kopābūšanas mirkļus iemūžināja fotogrāfe Margarita Zvejniece. Fotostūrītī ģimenes izmantoja arī iespēju nobildēties ar vecmātēm, kas palīdzējušas nākt pasaulē viņu mazulīšiem.

Dziesmas lieliem un maziem - Katrīna Bindere un vokālā studija “TONIS”

Pasākumu muzikāli papildināja mazie dziedātāji no Talsu un Kandavas vokālās studijas "TONIS" ar koncertu “Bērnības soma”, izpildot Kristīnes Brokas un Lailas Ilzes Purmalietes bērnu oriģināldziesmas no jaunā mūzikas albuma "Bērnības soma 2". Savukārt par siltu pasākuma noskaņu rūpējās Elvis Binders-Čoders, kā arī Katrīna Bindere, kas priecēja kā lielus, tā mazus ar daudzpusīgu koncertprogrammu.

540 zeķīšu pāru Ventspilī dzimušo mazuļu pēdiņām
Tāpat ar sveicienu Dzemdību nodaļai tika sagaidīti Ventspils slimnīcas draugi - pensionāru biedrības “Ventspils liedags”  adītāju un tamborētāju pulciņa “Kamolītis” čaklās rokdarbnieces, kas ik gadu dāvina Ventspils slimnīcas Dzemdību nodaļai no sirds darinātas zeķītes un zābaciņus jaundzimušajiem. Šoreiz rokdarbnieces sagādājušas jau 540 zeķīšu un zābaciņu pārus.

Pasākums “Esmu dzimis Ventspilī” ik gadu pulcē kuplu skaitu mazo ventspilnieku un viņu vecāku, kā arī citus interesentus.

Atveseļošanās fonda projekta ietvaros Ventspils slimnīcas operāciju zāle aprīkota ar mūsdienīgu laparaskopu ginekoloģisko operāciju veikšanai, nomainot esošo iekārtu uz jaunāku un mūsdienu prasībām atbilstošu.

Jaunu iekārtu iegāde oftalmoloģijas un mugurkaulāja profilu stiprināšanai bija iespējama, jo projekta ietvaros veikto iepirkumu rezultāta radās būtisks finanšu resursu ietaupījums, kas novirzāms papildu aprīkojuma iegādei:

Iekārta ir būtiska neatliekamās palīdzības sniegšanai, pacientu darbspēju atjaunošanai un redzes invaliditātes novēršanai, reto slimību diagnostikai, t.sk. izmantošanai bērniem ar retām un redzi apdraudošām saslimšanām, strukturālas patoloģijas izslēgšanai pacientiem ar iedzimtu vājredzību.

Jāatzīmē, ka Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā gan Ventspilī, gan Talsos regulāri tiek pilnveidota infrastruktūra, nodrošinot iespēju pacientiem saņemt mūsdienīgus pakalpojumus. Infrastruktūras pilnveide tiek veikta gan, piesaistot Eiropas Savienības līdzfinansējumu, gan ar Ventspils valstspilsētas pašvaldības un Talsu novada pašvaldības finansējumu, gan ieguldot slimnīcas finanšu līdzekļus.

Kurzemes Rehabilitācijas centrā pieaugušajiem un bērniem iespējams apmeklēt dažādas nodarbības grupās. Šobrīd brīvas vietas ir grupās bērniem, kā arī funkcionālā treniņa grupās.

Bērniem tiek organizētas fiziskās sagatavotības nodarbības dažādās vecumgrupās – brīvas vietas ir grupās pirmdienās un trešdienās plkst. 17.00 (bērniem no pusotra līdz 2 gadiem), ceturtdienās plkst. 16.00 (bērniem no 10 līdz 13 gadiem) un ceturtdienās plkst. 17.00 (bērniem no 14 līdz 18 gadiem).

Nodarbību galvenie mērķi ir attīstīt fiziskās īpašības (spēku, ātrumu, izturību, veiklību, lokanību, koordināciju), uzlabot motorās prasmes (iet, skriet, lēkt, mest, tvert, rāpties u. c.), kā arī radīt interesi par fiziskajām aktivitātēm un to nepieciešamību ikdienā.

Funkcionālais treniņš pieaugušajiem notiek trīsreiz nedēļā – brīvas vietas ir ceturtdienās plkst. 19.00, piektdienās plkst. 18.00 un sestdienās plkst. 11.00. Funkcionālais treniņš ir vidējas intensitātes nodarbība ikdienas kustību kvalitātes uzlabošanai un ķermeņa vispārējai fiziskajai attīstībai ar vienkāršu un kompleksu vingrinājumu palīdzību.

Maksa par dalību bērnu un jauniešu nodarbībā – 8,00 eiro, abonements 10 nodarbībām – 60 eiro (6,00 eiro par nodarbību). Maksa par dalību funkcionālajā treniņā – 10 eiro, abonements 10 nodarbībām 75 eiro (7,50 eiro par nodarbību). Pieteikties iespējams, zvanot uz Kurzemes Rehabilitācijas centru pa tālruni 636 24727.

Svētdien, 16. jūnijā, no plkst. 11.00 līdz 13.00 Ventspils Bērnu pilsētiņā darbosies Pekausīša slimnīca un tradicionālajā mazuļu salidojumā tiksies Ventspilī dzimušie bērniņi, viņu vecāki un dzemdību speciālisti. Svētku koncertprogramma plkst. 15.00 turpināsies arī Pārventas bērnu parkā "Fantāzija"!

Pasākums, kā ierasts, solās būt emocijām bagāts! Bērnu līdzpaņemtās mīļmantiņas apčubinās speciālisti Pekausīša slimnīcā, par svētku fotostūrīti parūpēsies sirsnīgo emociju ķērāja – fotogrāfe Margarita Zvejniece, tiks godināti dzemdību speciālisti un ar saadīto zeķīšu sveicienu tiks sagaidīti Dzemdību nodaļas draugi - pensionāru biedrība “Ventspils liedags”.

Pasākumu ar muzikālu priekšnesumu bagātinās ventspilniece Katrīna Bindere, kā arī Talsu un Kandavas vokālās studijas "TONIS" jauno dziedātāju koncerts “Bērnības soma” ar Kristīnes Brokas un Lailas Ilzes Purmalietes bērnu oriģināldziesmām no jaunā mūzikas albuma "Bērnības soma 2".

Mazuļu salidojums “Esmu dzimis Ventspilī” šogad notiks jau 11. reizi. Pirmais salidojums speciālistus, mazulīšus un viņu vecākus kopā pulcēja 2009. gadā. Savukārt tradīcija bērniņus ar mīļmantiņām aicināt uz Pekausīša slimnīcu aizsākta pirms diviem gadiem.

Mazuļu salidojums

Mazuļu salidojums “Esmu dzimis Ventspilī” kļuvis par brīnišķīgu tradīciju, kad kopā pulcējas Ventspilī dzimušie bērniņi, viņu vecāki un speciālisti, kas ik dienu palīdz nākt pasaulē bērniņiem un labi justies māmiņām.

Līdz 9. jūnijam slimnīcas mājas lapā iespējams iesūtīt Ventspilī dzimušo mazulīšu foto, ko salidojuma laikā būs iespējams vērot arī ekrānā uz skatuves. No iesūtītajiem foto pasākuma laikā tiks izlozēti pieci, kas saņems pārsteiguma balvas – attīstošās rotaļlietas.

Fotostūrītis

Bērnu pilsētiņā darbosies “Esmu dzimis Ventspilī” fotostūrītis, kur skaistos mirkļus iemūžinās profesionāla fotogrāfe, sirsnīgo emociju ķērāja – Margarita Zvejniece. Fotogrāfijas būs pieejamas pēc pasākuma.

Pekausīša slimnīca

Bērnu pilsētiņā uz pasākuma laiku tiks radīta improvizēta slimnīca, kur darbosies Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas speciālisti, pie kuriem uz apskati bērniņi varēs atvest savu rotaļlietu. Pēc speciālistu apmeklējuma drosmīgie mīļmantiņu pavadoņi ar īpašu recepti varēs doties uz aptieciņu.

Ideju Ventspilī ierosināja ieviest Bērnu nodaļas vadītāja, pediatre Ieva Ozola. Pekausīša slimnīcas mērķis ir mazināt bailes no dakteriem un aicināt uz sadarbību reizēs, kad tas nepieciešams.

Tikšanās ar slimnīcas draugiem – pensionāru biedrību “Ventspils liedags”

Ik gadu uz mazuļu salidojumu tiek aicināti arī Ventspils dzemdību nodaļas draugi –  pensionāru biedrības “Ventspils liedags” adītāju-tamborētāju pulciņa „Kamolītis” dāmas, kas sarūpējušas no sirds darinātas zeķītes un zābaciņus pašiem mazākajiem – ikvienam pie mums dzimušajam bērniņam!

Pasākumu organizē SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” un Ventspils Kultūras centrs.

Pasākuma laikā var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija saskaņā ar organizatoru privātuma politiku.

Ventspils slimnīcā pieejami pieraksta laiki pie bērnu neirologa Dr. Gunta Rozentāla. Pierakstīties uz konsultāciju iespējams jau uz 14. Jūniju.

Dr. Rozentāls ir viens no Latvijas vadošajiem bērnu neirologiem, kā arī Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Bērnu neiroloģijas virsārsts, kurš regulāri mazos pacientus konsultē arī Ventspils slimnīcā.

Konsultācijas pieejamas par maksu. Pieteikties iespējams, zvanot uz Ventspils slimnīcas reģistratūru pa tālruni 636 24665 vai tīmekļvietnē piearsta.lv.

phone-handsetmap-markercrossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram