No 18. oktobra slimnīcas filiālē Talsos pacientiem būs pieejamas sertificēta neirologa Sergeja Puduļa konsultācijas.
Dr. Sergejs Pudulis pabeidzis Rīgas Stradiņa universitāti, un specialitātē praktizējis medicīnas iestādēs Vidzemē, un nu konsultēs arī Talsu filiālē 2 dienas mēnesī – vienu mēneša piektdienu un vienu sestdienu.
Ierodoties uz konsultāciju, Dr. Pudulis aicina ņemt līdzi iepriekš veiktos izmeklējumu – magnētiskās rezonanses, datortomogrāfijas, ehokardiogrāfijas, neirometrijas u. c. – aprakstus un slēdzienus, kā arī analīžu rezultātus, ja ir veikti izmeklējumi un analīzes.
Pie speciālista pieejams pierakstīties gan uz valsts apmaksātu, gan maksas konsultāciju. Pierakstīties iespējams, zvanot uz Talsu filiāles reģistratūru pa tālruni 632 59997.
Kurzemes Rehabilitācijas centrā Ventspilī pieejamas plašas un daudzveidīgas grupu vingrošanas nodarbības. Šobrīd vairākas brīvas vietas ir grupās bērniem un jauniešiem, fizioterapijas grupā, grūtnieču un jauno māmiņu grupās, kā arī funkcionālā treniņa un pilates nodarbībās. Nodarbības iespējams apmeklēt, iepriekš piesakoties pa tālruni 636 24727. Iespējams pieteikties arī individuālām nodarbībām.
Funkcionālie treniņi pieaugušajiem
Funkcionālais treniņš pieaugušajiem ir vidējas intensitātes nodarbība ikdienas kustību kvalitātes uzlabošanai un ķermeņa vispārējai fiziskajai attīstībai ar vienkāršu un kompleksu vingrinājumu palīdzību. Piemērotu laikapstākļu gadījumā nodarbības tiek organizētas ārtelpās. Nodarbības notiek sertificētu fitnesa treneru - Sintijas Tīrumas un Mika Laksberga vadībā.
Pilates
Pilates ir zemas intensitātes nodarbība galvenokārt dziļās muskulatūras stiprināšanai, ietverot lēnu un kontrolētu vingrinājumu izpildi, kā arī pareizu elpošanu vingrinājumu laikā. Nodarbība pareizai stājai un veselai mugurai. Iepriekšējā fiziskā sagatavotība nav nepieciešama. Bez vecuma ierobežojuma. Piemērotu laikapstākļu gadījumā nodarbības tiek organizētas ārtelpās. Nodarbības notiek sertificētas fitnesa treneres Sintijas Tīrumas vadībā.
Fiziskās sagatavotības nodarbības bērniem un jauniešiem
Bērniem un jauniešiem tiek organizētas fiziskās sagatavotības nodarbības dažādās vecuma grupās. Nodarbību galvenie mērķi ir attīstīt fiziskās īpašības (spēku, ātrumu, izturību, veiklību, lokanību, koordināciju), uzlabot motorās prasmes (iet, skriet, lēkt, mest, tvert, rāpties u. c.), kā arī radīt interesi par fiziskajām aktivitātēm un to nepieciešamību ikdienā. Nodarbības notiek sertificētu fitnesa treneru - Sintijas Tīrumas un Mika Laksberga vadībā.
Grūtnieču vingrošana
Grūtnieču vingrošana grupā, ko topošajām māmiņām ar uzraugošā ginekologa vai vecmātes izziņu iespējams apmeklēt no 12. grūtniecības nedēļas, sniedz ne tikai pozitīvas emocijas, bet tām ir arī būtiska loma māmiņas labsajūtas un veselības uzlabošanā. Kustību ietekmē uzlabojas asinsrite, pašsajūta, tiek kontrolēts ķermeņa svars, mazinās tūska, kā arī uzlabota elpošana, kam ir īpaša nozīme dzemdību procesā.Atkarībā no dalībnieču skaita nodarbība var notikt arī baseinā. Nodarbības vada fizioterapeite Ilze Brutāne.
Vingrošana māmiņai kopā ar mazuli
Jauno māmiņu nodarbības paredzētas pēcdzemdību periodā (sākot ar 8. nedēļu pēc dzemdībām līdz bērniņa pusotra gada vecumam). Pēc dzemdībām, kad ķermenis piedzīvojis straujas pārmaiņas, fizioterapijas nodarbības māmiņai var palīdzēt ātrāk atjaunot un uzlabot fizisko veselību un pašsajūtu. Lai māmiņām būtu ērtāk ieplānot laiku nodarbībām, uz Kurzemes Rehabilitācijas centra pēcdzemdību nodarbībām iespējams nākt kopā ar mazuli. Nodarbības vada fizioterapeite Ilze Brutāne.
Nodarbības pēc dzemdībām atkarībā no māmiņas veselības stāvokļa nostiprina muskuļus un saites, kas izstiepušās grūtniecības laikā, veicina fiziskās formas atgūšanu, uzlabo pašsajūtu, stabilizē sirds un asinsvadu sistēmu, uzlabo gremošanas sistēmas darbību, normalizē liekā šķidruma izvadi, mazinot tūsku, atvieglo muguras sāpes un saspringumu, stiprina iegurņa pamatnes muskulatūru, kā arī koriģē stāju.
Fizioterapijas nodarbības baseinā
Fizioterapijas nodarbības baseinā uzlabo vispārējo veselības stāvokli, paaugstina slodzes izturību, uzlabo miega kvalitāti un mentālo veselību. Atkarībā no pacienta veselības stāvokļa nodarbības baseinā īpaši rekomendējamas pacientiem ar hroniskām muguras sāpēm, locītavu un muskuļu sāpēm, palielinātu ķermeņa svaru vai veģetatīva rakstura saslimšanām. Nodarbības notiek fizioterapeitu – Baibas Šķirus, Paulas Milleres, Natālijas Nikolajenko un Igora Gončarova vadībā.
Fizioterapijas nodarbības zālē pieaugušajiem
Nodarbības fizioterapeita vadībā rekomendējamas vispārējā veselības stāvokļa uzlabošanai, fizisko īpašību uzlabošanai, fiziskās sagatavotības paaugstināšanai un stājas korekcijai. Nodarbības notiek fizioterapeitu – Baibas Šķirus, Paulas Milleres un Igora Gončarova vadībā.
Atkarībā no pacienta veselības stāvokļa, fizioterapijas nodarbības var tikt rekomendētas arī sirds un asinsvadu saslimšanu gadījumos, pacientiem ar paaugstinātu/pazeminātu asinsspiedienu, elpošanas saslimšanām, endokrīnajām saslimšanām, veģetatīva rakstura saslimšanām, svara problēmām vai miega traucējumiem. Fizioterapijas nodarbības pieredzējušu speciālistu uzraudzībā var atvieglot hroniskas muguras un muskuļu sāpes, kā arī mazināt saspringumu, galvassāpes un reiboņus. Fizioterapijas nodarbības nereti tiek rekomendētas arī pacientiem ar locītavu saslimšanām un deģeneratīvām izmaiņām organismā, pacientiem ar muskuļu vājumu, tai skaitā mazā iegurņa muskuļu vājumu.
Maksa par dalību grupu nodarbībā ir 8-10 eiro saskaņā ar cenrādi.
Par Kurzemes Rehabilitācijas centru
Kurzemes Rehabilitācijas centrs atklāts 2022. gada septembrī. Tajā izbūvēta plaša fizioterapijas zāle ar specializētiem rehabilitācijas trenažieriem.
Centrā radītas daudzveidīgas hidroterapijas iespējas – ūdens un fizikālās procedūras, sāls istaba, siltumterapija, kā arī Latvijā unikāls baseins ar paceļamo grīdu un caurredzamu stikla sienu, nodrošinot, ka baseina dziļums tiek pielāgots pacientam un vingrojuma specifikai, savukārt speciālists var uzraudzīt vingrojumu izpildi, arī neatrodoties baseinā.
Ķirurgs Dr. Jānis Šmits visu mediķa karjeru aizvadījis Talsu slimnīcā. Šogad Dr. Šmitam apritēja 50 gadi kopš darba gaitu uzsākšanas Talsu slimnīcā.
Talsu filiāles jubilejas pasākumā Dr. Šmitam tika pasniegta pateicība par mūža ieguldījumu veselības nozarē, par ilggadēju, profesionālu un atbildīgu darbu slimnīcā ķirurģijas jomā.
Mazā iegurņa disfunkcijas jautājumos fizioterapeite Linda Kurzemes Rehabilitācijas centrā konsultē nepilnu pusgadu. Šajā laikā interese par to, kā uzlabot mazā iegurņa veselību, ir augusi – konsultācijām tiek nodrošināta atsevišķa plūsma.
Fizioterapeite Linda piebilst, ka katrai trešajai sievietei pēc dzemdībām ir urīna nesaturēšana, līdz ar to šādas sūdzības nav retums. “Par šiem simptomiem nevajadzētu kautrēties runāt ar speciālistu, citādi speciālists nevar palīdzēt simptomus atvieglot – labākajā gadījumā sūdzības paliek tādas pašas, kādas tās ir, sliktākajā – šie simptomi var pasliktināties, kas savukārt veicina dzīves kvalitātes pasliktināšanos,” atzīst speciāliste.
“Mazā iegurņa disfunkcijai iemesli var būt dažādi, un arī sūdzības, ar kurām sievietes vēršas pie speciālista, ir dažādas – galvenokārt tā ir urīna nesaturēšana, bet tāpat tā var būt arī gāzu vai fēču nesaturēšana, aizcietējumi, sāpes, dzīvojot dzimumdzīvi vai ievadot tamponu,” stāsta fizioterapeite, “visbiežāk tas notiek tāpēc, ka muskuļi mazajā iegurnī kļūst vājāki, zūd izturība vai tieši otrādi – ir muskuļu sasprindzinājums, līdz ar ko veidojas šie simptomi. Dažkārt simptomi rodas sievietēm pēc operācijām, piemēram, kad tiek veikta histerektomija – dzemdes izņemšana –, kā rezultātā orgāni noslīd zemāk iegurnī un rada šīs sūdzības.”
Fizioterapeite Linda piebilst, ka katrs gadījums gan jāvērtē individuāli, lai lemtu par piemērotāku veidu, kā mazināt simptomus, jo dažkārt pēc fizioterapijas nodarbībām tomēr nepieciešama jau nopietnāka ārstēšana.
Visbiežāk sūdzības par diskomfortu mazajā iegurnī rodas pēc dzemdībām un, sākoties menopauzei, šajos gadījumos speciāliste iesaka būt vērīgākām pret savu ķermeni.
Speciāliste iesaka atkarībā no simptomātikas pirms fizioterapeita vizītes apmeklēt ginekologu, urologu vai proktologu, kas pēc konsultācijas novirza pie fizioterapeita, kas savukārt iesaka piemērotākos vingrinājumus, ņemot vērā ārsta izvērtējumu. Konsultācija pie fizioterapeita ir ieteicama, jo vingrinājumi tiek pielāgoti katram pacientam individuāli – pacientam izvēloties veikt vingrinājumus, kas atrodami internetā, diskomforts var tikt veicināts.
Fizioterapeita konsultācijas laikā tiek ievākta anamnēze, uzklausītas sūdzības, tiek uzdoti jautājumi par pacienta dzīvesveidu un noteikti cēloņi, piemeklējot to, ko varētu pamainīt ikdienā, lai uzlabotu pašsajūtu. Ja nav nekādu kontrindikāciju un sieviete to vēlas, tiek veikts arī padziļināts izmeklējums intravagināli vai intrarektāli, tā nosakot gan muskuļu spēku, gan izturību, gan citas pazīmes. Izmeklējuma veikšanai ir tādas kontrindikācijas kā hroniskas infekcijas, izmaiņas ādas stāvoklī, kā arī izmeklējumu nedrīkst veikt 6 nedēļas pēc dzemdībām, iegurņa orgānu operācijām vai citām manipulācijām.
Pieteikties konsultācijai pie fizioterapeites Lindas Krilovskas un iegūt vairāk informācijas par konsultācijas norisi iespējams, zvanot uz Kurzemes Rehabilitācijas centra reģistratūru pa tālruni 636 24727.
Septembra izskaņā Rīgas Stradiņa universitātē un Latvijas Universitātē norisinājās rezidentūras programmas izlaidums. Rezidentūru absolvēja un darbu specialitātē uzsāks arī seši Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas rezidenti.
“Jaunie speciālisti saikni ar slimnīcām veido, uzsākot rezidentūras gaitas, vai pat ātrāk – jau studiju laikā, pakāpeniski kļūstot no rezidentiem par pilntiesīgiem slimnīcas speciālistiem. Slimnīca augstu vērtē jauno speciālistu pienesumu – rezidentūras absolventi uzsāk darba gaitas slimnīcā ar svaigām zināšanām, apgūtām jaunām darba metodēm. Turklāt rezidenti ir pamats medicīnas darba pēctecībai, ļaujot ilggadējiem speciālistiem nodot savas zināšanas un doties pelnītā atpūtā,” par rezidentu nozīmi veselības aprūpē teic Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājs Juris Lācis.
Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca, rūpējoties par jauno speciālistu piesaisti, ik gadu piedāvā ne tikai valsts apmaksātas rezidentūras vietas, bet arī maksas, tā dodot iespēju arī tiem interesentiem, kas konkursa kārtībā valsts apmaksātu vietu nav ieguvuši.
“Jaunajiem speciālistiem slimnīca sniedz dažādas izaugsmes un pilnveides iespējas, tai skaitā jaunie speciālisti ieņem arī vadošus amatus. Piemērs tam ir Kurzemes Rehabilitācijas centra vadītāja, fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārste Ulla Bambīte un Neiroloģijas nodaļas vadītāja, neiroloģe Baiba Leimane,” stāsta valdes priekšsēdētājs.
Šogad rezidentūras studijas beiguši 167 Rīgas Stradiņa universitātes rezidenti un 76 Latvijas Universitātes rezidenti.
Pirmdien, 30. septembrī, Ventspilī pieredzes apmaiņas vizītē viesojas SIA “Daugavpils Reģionālā slimnīca” valdes loceklis Edgars Labsvīrs un operāciju māsas, lai iepazītos ar oftalmoloģijas attīstību Ventspilī un Kurzemē – Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā.
Slimnīcas valdes priekšsēdētājs Juris Lācis un Kurzemes Acu centra vadītājs, oftalmologs Kaspars Ozols viesus iepazīstināja ar Kurzemes Acu centra izveidi un attīstību, tai skaitā ar ambulatoro pakalpojumu klāstu, veiktajām operācijām un iespējām, kā arī ar citām Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas attīstības aktualitātēm.
Kurzemes Acu centrs atklāts 2014. gadā. Kopš 2015. gada tas ir būtiski paplašinājies, attīstot darbību gan Ventspilī, gan Talsos, Kuldīgā un Liepājā, piesaistot speciālistus un pilnveidojot aprīkojumu. Šo gadu laikā trīskāršojies ambulatoro konsultāciju skaits, pērn pārsniedzot 23,5 tūkst. konsultāciju, kā arī, salīdzinot ar 2015. gadu, tiek veikts divreiz vairāk operāciju – pērn 2254.
“Mūsu dakterīte” – ar tādu virsrakstu Dr.Elga Nemme pieteikta 1965. gada Talsu rajona laikraksta “Padomju Karogs” numurā.
“Lai tikšanās ar Elgu Nemmi būtu kāda un kur būdama, spriedums ir viens: Ļoti laba ārste, iejūtīga un atsaucīga!”
“Tagad darba ir pāri galvai, kā mēdz teikt tautā, bet jaunā ārste prot darba steigā būt vienmēr laipna, bieži viņa nerēķinās ar savu brīvo laiku.”
“Ārsta darbs ir viņas mūža aicinājums un cilvēki par grūtajā brīdī sniegto palīdzību, atgūto veselību un ārstes laipnību ir ļoti pateicīgi.” - šie un citi citāti laikrakstā veltīti dakterei Elgai Nemmei.
Dr. Nemme šobrīd devusies pelnītā atpūtā, bet labprāt dalījās atmiņās par darba mūžu Talsu slimnīcā.
Ik trešdienu topošie vecāki tiek gaidīti uz klātienes lekcijām Ventspils slimnīcā. Izglītojošas un praktiskas nodarbības pie mūsu speciālistiem sniegs iespēju labāk sagatavoties bērniņa nākšanai pasaulē.
Lekciju grafiks OKTOBRĪ
9. oktobris, plkst. 17.00 – „Dzemdības, pēcdzemdību periods” – lekciju vada vecākā vecmāte Baiba Mincenberga
Vecmāte Baiba dalīsies praktiskos padomos, kas palīdzēs izprast un sagatavoties dzemdībām un pēcdzemdību periodam – kad ir piemērotākais laiks doties uz dzemdību nodaļu, kā norit dzemdības, ko ņemt līdzi, dodoties uz dzemdībām. Tāpat vecmāte iepazīstinās topošās māmiņas ar dzemdību sāpju remdēšanas paņēmieniem, kā arī pastāstīs par pēcdzemdību periodu un drošu mājupceļu.
16. oktobris, plkst. 17.00 – „Pozas un elpošana dzemdībās” – lekciju vada vecmāte Aija Ziemele
Lekcijā māmiņām tiks parādītas elpošanas tehnikas, kam ir liela nozīme dzemdību procesā, īpaši – dzemdību beigu fāzē. Tāpat lekcijā demonstrēs, kādas pozas iespējams pielietot dzemdību laikā, lai atvieglotu kontrakcijas un justos ērti.
23. oktobris, plkst. 17.00 – „Krūts barošana” – lekciju vada vecmāte Krista Kristiāna Zēberga
Lai zīdīšana noritētu veiksmīgi, lekcijā vecmāte Krista pastāstīs par zīdīšanas tehnikām, mātes piena veidošanos un psiholoģiskajiem aspektiem.
30. oktobris, plkst. 17.00 – „Handlings - prasmīga zīdaiņa aprūpe ikdienā” – lekciju vada sertificēta fizioterapeite Arnita Birziņa.
Kā bērniņu pareizi turēt un pārvietot? Kā pareizi nomainīt autiņbiksītes? Kā pareizi mazuli apģērbt un noģērbt? Uz šiem un citiem jautājumiem atbildes palīdzēs rast fizioterapeite Arnita. Šī lekcija būs noderīga kā mammām, tā tētiem.
Lai apmeklētu lekciju, nepieciešams iepriekš pieteikties, zvanot uz Ventspils slimnīcas Dzemdību nodaļu pa tālruni 636 24404. Maksa par lekciju vienai personai ir 8,00 EUR. Ierodoties uz lekciju pārī (ar dzīvesbiedru/vīru) maksa par lekciju ir 11,00 EUR.
Ceturtdien, 26. septembrī, pulcējot slimnīcas darbiniekus, īpašniekus no Ventspils valstspilsētas un Talsu novada pašvaldības domēm, kā arī pārstāvi no Veselības ministrijas un citus viesus, tika atzīmēta 130 gadu jubileja slimnīcai Talsos un desmitgade, kopš slimnīca pacientiem atvērta jaunajā ēkā – Stendes ielā 1, Talsos.
Slimnīcas valdes priekšsēdētājs Juris Lācis akcentēja, ka slimnīca 2010. gadā piedzīvoja būtiskas izmaiņas, kad tika pieņemts tālredzīgs lēmums apvienot divas slimnīcas – Ventspils un Talsu, izveidojot Ziemeļkurzemes reģionālo slimnīcu. Lācis norādīja, ka no šīs apvienošanās ieguvēji bija visi – gan reģiona pacienti, gan abas slimnīcas. Lēmums ļāvis slimnīcai nostiprināties veselības aprūpes sistēmā kā spēcīgai ceturtā līmeņa daudzprofilu slimnīcai, palīdzējis sekmīgi piesaistīt ārējo finansējumu attīstībai, kā arī ļāvis sekmīgāk risināt cilvēkresursu attīstības jautājumus.
Veselības ministra Hosama Abu Meri svecienu klātesošajiem nolasīja Veselības aprūpes departamenta direktore Sanita Janka. Ministrs savā vēstījumā uzsvēra, ka Talsu slimnīca gadsimta laikā kļuvusi par simbolu pašaizliedzīgai un profesionālai veselības aprūpei, kā arī izteica slimnīcas komandai pateicību par līdz šim paveikto un novēlēja turpināt šo izcilo misiju ar tikpat lielu enerģiju un degsmi, kā tas darīts jau 130 gadus.
Ventspils valstspilsētas domes priekšsēdētāja 1. vietnieks sadarbības jautājumos Guntis Blumbergs norādīja, ka slimnīcas īpašnieki apvienošanos rūpīgi plānoja un tam gatavojās. Blumbergs izteica pateicību gan sadarbības parteriem – Talsu novada pašvaldībai, gan arī Veselības ministrijai par pieeju, atbalstot un veicinot slimnīcu apvienošanos. Savā uzrunā Blumbergs atcerējās gan izaicinājumus, kas saistīti ar jaunās slimnīcas vietas izvēli un finansējuma piesaisti, gan citus ar slimnīcu apvienošanu un jaunās ēkas būvniecībus saistītus notikumus, kā arī atzina, ka šobrīd ir apmierināts ar kopīgi paveikto.
Talsu novada domes priekšsēdētāja vietniece tautsaimniecības jautājumos Sandra Pētersone norādīja, ka būtiski ir attiecīgajā laikā un attiecīgajā vietā spēt pieņemt stratēģiskus ilgtermiņa lēmumus ar nozīmīgu pienesumu nākotnē. Pētersone izteica pateicību kolēģiem par apvienošanās lēmumu un sekmīgo projekta īstenošanu, kā arī atzīmēja, ka būtiskākais ir process, kas sākās pēc būvniecības līdz ar slimnīcas atvēršanu pacientiem, izsakot pateicību profesionālajām slimnīcas personālam un īpaši filiāles vadītājai Kristīnai Bidzānei.
Sveicienu kā viens no īpašniekiem slimnīcai nosūtīja arī Rīgas Stradiņa universitātes rektors Aigars Pētersons, paužot, ka slimnīca Talsos ir svarīgs atbalsts tik būtiskajā veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanā reģionos, kā arī izsakot pateicību par ieguldījumu un patiesām rūpēm par pacientiem.
Slimnīcas valdes locekle, Talsu filiāles vadītāja Kristīna Bidzāne noslēguma ceļavārdos izteica atziņu, ka darbu var darīt dažādi, tomēr, ja to dara ar prieku un cilvēcisku izpratni, tas ir profesionālisms. Bidzāne, izsakot pateicību savai komandai, norādīja, ka skaidrība darbībās, drošības sajūta un laipinība ir tas, ko viņa no kolēģiem un sadarbības partneriem jūt ikdienas darbā.
Pasākuma laikā tika īpaši sveikti arī ilggadēji Talsu slimnīcas darbinieki par profesionālu un atbildīgu darbu, tostarp arī Talsu filiāles ķirurgs Jānis Šmits, kam tika veltīta arī pateicība par mūža ieguldījumu veselības nozarē – Dr. Šmitam šī gada augustā apritēja 50 gadi kopš darba gaitu uzsākšanas slimnīcā Talsos.
Par projektu:
Talsu slimnīcas pārbūvei 2000. gadu sākumā tika izstrādāts vērienīgs projekts, kura prognozētās īstenošanas izmaksas bija 30-40 miljoni latu. 2009. gadā, veicot reformas veselības aprūpes sistēmā, vērienīgais projekts tika atlikts malā.
Tika meklēti risinājumi, lai Talsu slimnīcā būtu iespējams turpināt kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšanu iedzīvotājiem, kā rezultātā 2010. gadā tika reģistrēta Ventspils un Talsu slimnīcu apvienība – kapitālsabiedrība Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca.
Kopīgi ar arhitektu firmu Ozola un Bula tika uzsākta jaunās Talsu filiāles ēkas projektēšana un būvniecība. Jaunā ēka tika atklāta 2014. gada 30. septembrī – Stendes ielā 1.
Kopējās Talsu slimnīcas būvniecības izmaksas bija 7,5 miljoni eiro. Eiropas Savienības finansējums – 6,17 miljoni eiro. Līdzfinansējumu piešķīra arī Talsu novada un Rojas novada pašvaldības. Arī pēc jaunās filiāles atklāšanas slimnīca arvien pilnveidota, gan piesaistot speciālistus, gan iegādājoties mūsdienīgu aprīkojumu. Pēdējos gados attīstīta oftalmoloģija Kurzemes Acu centrā, otolaringoloģiskās operācijas, traumatoloģiskās un ķirurģiskās operācijas un citi pakalpojumi un izmeklējumi.
Šobrīd slimnīcā strādā vairāk nekā 160 darbinieki, tai skaitā 50 ārsti, kā arī turpat 90 vidējā un jaunākā medicīnas personāla speciālisti – ārstu palīgi, māsas, sanitāri un pārējais atbalsta personāls.
Kopš 2014. gada dubultots filiālē veikto operāciju skaits, pērn pārsniedzot 700 operācijas. Savukārt ambulatoro pakalpojumu skaits palielinājies četras reizes, pērn pārsniedzot 40 tūkstošus!
25. septembra vēlā vakarā Ventspils slimnīcas Dzemdību nodaļā sagaidīts šī gada 300. mazulītis – ģimenei no Ventspils novada pievienojies dēliņš Valters.
Ģimeni dzemdībās atbalstīja vecmāte Diana Zaļepska, ginekoloģe, dzemdību speciāliste Linda Grīnberga un bērnu māsa Monika Ļukšina.
Valters ir otrais bērniņš ģimenē – mazo brālīti mājās gaida trīs gadus veca māsiņa. Lēmums par brālīša sagaidīšanu Ventspils slimnīcā ir likumsakarīgs – arī māsiņa nākusi pasaulē ar vecmātes Dianas atbalstu Ventspils Dzemdību nodaļā.
Jau vairāk nekā 10 gadus slimnīca īpaši sveic gada pirmo un katru simto mazulīti! Par iemīļotu tradīciju kļuvis arī salidojums "Esmu dzimis Ventspilī", kur atkalredzēšanās prieku piedzīvo vecāki, speciālisti un, protams, paši Ventspilī dzimušie mazulīši.
Ventspils Dzemdību nodaļā iespējamas gan tradicionālās, gan ūdens dzemdības kvalificētu ārstu un pieredzējušu, gādīgu vecmāšu aprūpē, mājīgā vidē ar mūsdienīgu aprīkojumu. Esat mīļi gaidīti piedzīvot pirmo tikšanos ar savu bērniņu Ventspils slimnīcā!