Facebook pixel

Ceturtdien, 1.decembrī, attīstot un uzlabojot veselības aprūpes infrastruktūru Ventspilī, Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā atklāta jaunizbūvētā operāciju zāle, kas aprīkota plānveida ķirurģisko operāciju veikšanai, tai skaitā ginekoloģiskā un otrolaringoloģiskā profila operācijām.

Būtiski, ka jaunajā operāciju zālē izbūvēta atsevišķa ieeja, nodrošinot nepieciešamos sanitārepidemioloģiskos apstākļus, lai to varētu izmantot arī kā operāciju zāli Covid-19 vai citiem infekciozajiem slimniekiem.

Jaunizbūvētā operāciju zāle ir aprīkota ar mūsdienīgām ķirurgu un anesteziologu konsolēm, anestēzijas iekārtu, galdiem un operācijas dubultlampu ar 3 endoskopijas monitoriem, kas ļaus operācijās piedalīties arī asistentiem. Šobrīd Ventspils slimnīcā tiek veiktas ķirurģiskā, traumatoloģiskā, ginekoloģiskā, mugurkaula ķirurģijas, otolaringoloģskā un oftalmoloģiskā profila operācijas.

Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājs J.Lācis norādīja, ka slimnīca attīstās gan infrastruktūras ziņā, gan piesaistot speciālistus, kas ir būtiski priekšnosacījumi kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanā. Piesaistot speciālistus, tiek paplašināts sniegto pakalpojumu loks, līdz ar to reģiona iedzīvotājiem nepieciešamie veselības aprūpes pakalpojumi ir pieejami tuvāk dzīvesvietai. Ar to skaidrojams arī pieaugošais Ventspils slimnīcā veikto operāciju skaits.

Vienlaikus ar operāciju zāles atklāšanu, slimnīcas valdes priekšsēdētājs klātesošos iepazīstināja ar jauno Ginekoloģijas un dzemdību bloka vadītāju Sergeju Tarasovu.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja 1.vietnieks sadarbības jautājumos Guntis Blumbergs pauda gandarījumu, ka slimnīca veiksmīgi īsteno infrastruktūras attīstības projektus, nodrošinot gan personālam, gan pacientiem mūsdienīgu vidi, telpas un aprīkojumu!

“Mēs kā pašvaldība finansējam Cilvēkresursu attīstības programmu – piešķirot jaunajiem speciālistiem pašvaldības stipendijas un dzīvokļus, lai profesionāli ārsti būtu pieejami ventspilniekiem,”

norādīja Blumbergs.

Būvdarbus veica SIA “Pilsbūve”. Būvuzraudzību veica SIA “Būves un būvsistēmas”, projektētājs SIA “JaunRīga ECO”. Būvdarbu kopējās izmaksas - 347 tūkst. eiro. Projektu līdzfinansē REACT-EU finansējums pandēmijas krīzes seku mazināšanai

"Jutos kā mājās, pateicoties TEV!"

Pateicības sveicienus saņemam arī no vismazākajiem pacientiem - šādā īpašā formātā. Šoreiz sirsnīgā, smaidu rosinošā pateicība veltīta Ventspils slimnīcas Bērnu nodaļas ārstei. Lai speciālistu rūpes un atbalsts silda mazo pacientu sirsniņas brīžos, kuri jāpavada atrodoties slimnīcā!

Topošajiem vecākiem, īpaši ja ģimenē gaidāms pirmais mazulītis, rodas daudz jautājumu gan par sagatavošanos dzemdībām, gan par dzemdību norisi.

Vecmāte ir speciālists, kurš topošajiem vecākiem palīdz ne tikai profesionāli, bet arī ar sirdi, ir līdzās gan pirms dzemdībām, gan sagaidot mazulīti, gan arī palīdzot jaunajiem vecākiem pielāgoties bērniņa ienākšanai ģimenē.

Lekcija norisināsies 12.decembrī plkst. 15.00 ZOOM platformā.

PIETEIKTIES LEKCIJAI IESPĒJAMS ŠEIT:

*Obligāti aizpildāmie lauki

Ventpils slimnīcas Dzemdību nodaļas vecākā vecmāte Baiba Mincenberga sarunas laikā pastāstīs par šādām tēmām
- Kad ir laiks doties uz dzemdību nodaļu?
- Ko ņemt līdzi, dodoties uz dzemdībām?
- Dzemdību sāpju remdēšanas paņēmieni, dzemdību norise.
- Ar ko atšķiras fizioloģiskas dzemdības no ķeizargrieziena.
- Partnera loma dzemdībās.
- Drošs mājupceļš - piemērota, droša vide mazulim.
- Pēcdzemdību periods, nedēļnieces psihoemocionālais stāvoklis.

Topošajiem vecākiem tiks piedāvāts arī video ieskats Dzemdību nodaļā, lai radītu drošības sajūtu un sniegtu pēc iespējas skaidrāku priekšstatu – kā izskatās vieta, kur stārķis iegriežas teju ik dienu!

Tikšanās tiek organizēta Eiropas Reģionālās attīstības fonda projekta “Vietējās sabiedrības veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Talsu novadā” ietvaros.

Ja ģimenē gaidāms pirmais mazulītis, vecākiem bieži rodas daudz jautājumu gan par sagatavošanos dzemdībām, gan par dzemdību norisi. Izglītojošas un praktiskas nodarbības pie mūsu speciālistiem sniegs iespēju labāk sagatavoties bērniņa nākšanai pasaulē.

Lekciju grafiks DECEMBRĪ:

Trešdiena, 7.decembris, plkst. 17.00 - „Dzemdības, Pēcdzemdību periods” – lekciju vada vecākā vecmāte Baiba Mincenberga

Baiba Mincenberga
Baiba Mincenberga
Vecākā vecmāte

Lekcijas laikā iespējams uzzināt, kad ir piemērotākais laiks doties uz dzemdību nodaļu, kā norit dzemdības, ko ņemt līdzi, dodoties uz dzemdībām. Vecmāte iepazīstinās topošās māmiņas ar dzemdību sāpju remdēšanas paņēmieniem, kā arī pastāstīs par pēcdzemdību periodu un drošu mājupceļu.

Trešdiena, 14. decembris, plkst. 17.00 - „Pozas un elpošana dzemdībās” - lekciju vada vecmāte Aija Ziemele

Aija Ziemele
Aija Ziemele
vecmāte

Lekcijā māmiņām tiek parādītas elpošanas tehnikas, kam ir liela nozīme dzemdību procesā, īpaši - dzemdību beigu fāzē. Tāpat lekcijā demonstrēs, kādas pozas iespējams pielietot dzemdību laikā, lai atvieglotu kontrakcijas un justos ērti.

Trešdiena, 21.decembris, plkst. 17.00 - „Krūts barošana” - lekciju vada vecmāte Krista Kristiāna Zēberga

Krista Kristiāna Zēberga
Krista Kristiāna Zēberga
vecmāte

Lekcijā vecmāte Krista pastāstīts par krūts zīdīšanas tehnikām, mātes piena veidošanos un psiholoģiskajiem aspektiem, lai zīdīšana noritētu veiksmīgi.

Trešdiena, 28.decembris, plkst. 17.00 - „Handlings” - prasmīga zīdaiņa aprūpe ikdienā -  lekciju vada sertificēta fizioterapeite Arnita Birziņa.

Arnita Birziņa
Arnita Birziņa
Fizioterapeite

Fizioterapeite Arnita pastāstīs, kā pareizi bērniņu turēt rokās, kā viņu ģērbt, kā mainīt pamperi, lai mazulis tiktu pārvietots pareizi un lai izvairītos no paaugstināta tonusa. Šī lekcija būs īpaši noderīga kā mammām, tā tētiem.

Lai apmeklētu lekciju, nepieciešams iepriekš pieteikties, zvanot uz Ventspils Dzemdību nodaļu pa tālruni 636 24404. Maksa par lekciju vienai personai ir 8,00 EUR. Ierodoties uz lekciju pārī (ar dzīvesbiedru/vīru) maksa par lekciju ir 11,00 EUR.

Ierašanās uz lekciju Ventspils slimnīcā  - no Inženieru ielas puses, izmantojot B ieeju. Apmaksa veicama B ieejas reģistratūrā. Lekcijas laikā nepieciešams lietot sejas aizsargmasku un bahilas. Aicinām uzkavēties uzgaidāmajā telpā, kur īsi pirms lekcijas sākuma jūs sagaidīs Dzemdību nodaļas personāls un pavadīs uz lekciju.

Ar prieku paziņojam, ka pēc bērna kopšanas atvaļinājuma darbu slimnīcas filiālē Talsos atsāk ginekoloģe – dzemdību speciāliste Dr. Lāsma Tauriņa.


Dr. Tauriņa specializējas Rīgas Stradiņa universitātē un konsultē pacientes ar dažādām ginekoloģiskām saslimšanām, kā arī konsultē ģimenes plānošanas jautājumos, kontracepcijā, menopauzes hormonālajā terapijā un citos. Dr.Tauriņa sadarbībā ar kolēģiem Dr. Jurģi Vītolu un Dr. Sergeju Tarasovu mūsu slimnīcā nodrošina arī ķirurģisko ārstēšanu.

Pie speciālistes iespējams pierakstīties gan uz valsts apmaksātām, gan maksas konsultācijām. Lai pieteiktos vizītei, aicinām zvanīt uz Talsu filiāles reģistratūru pa tālruni 632 59997.

Paplašinot Kurzemes Rehabilitācijas centra pakalpojumu klāstu, sākot ar 28.novembri tiek uzsāktas grupu nodarbības sertificētu fizioterapeitu vadībā – nodarbības baseinā pieaugušajiem, kā arī vingrošanas nodarbības pieaugušajiem un bērniem. Apmeklēt nodarbības iespējams tikai ar iepriekšēju pierakstu.

Nodarbību grafiks pieaugušajiem:

Maksa par fizioterapijas nodarbību zālē vai baseinā - 10 eiro. Nodarbības ilgums – viena stunda.

Nodarbību grafiks bērniem (no 7 līdz 12 gadu vecumam):

Pieteikties grupu nodarbībai iespējams, zvanot uz Kurzemes Rehabilitācijas centru pa tālruni 636 24727. Dodoties uz nodarbībām līdzi jāņem ģimenes ārsta izziņa par kopējo veselības stāvokli.

🇱🇻Mūsu Latvija - tie esam mēs visi! Saules mūžu Latvijai! Sirdssilltus svētkus vēl Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca.

Veselības mācības ietvaros, lai vairāk uzzinātu par Kurzemes Rehabilitācijas centra sniegtajām iespējām un pakalpojumiem, kā arī iepazītos ar veselības aprūpes speciālistu ikdienu, Ventspils 4.vidusskolas 12.klašu skolēni apmeklēja slimnīcas Kurzemes Rehabilitācijas centru.


Centra vadītājas A.Kukaines vadībā skolēniem bija iespēja apskatīt centra telpas, izmēģināt robottehnoloģijas un virtuālās realitātes sniegtās iespējas, ieklausīties fizioterapeites Ilzes Brutānes un ergoterapeitu Anetes Zariņas un Anastasijas Bajevas-Minalko vērieteikumos, kā arī noklausīties uztura speciālistes Elīzas Madaras Treijas lekciju par veselīgu uzturu.

Pirmssvētku nedēļā slimnīcas Bērnu nodaļā viesojās Ventspils 6.vidusskolas skolēni, kuri par skolas labdarības ballē saziedotajiem līdzekļiem bija sagādājuši praktiskas un izzinošas dāvanas slimnīcas mazajiem pacientiem. Pateicamies par jauniešu sirsnīgo iniciatīvu, atveseļošanās laiku, kas jāpavada slimnīcā, padarot patīkamāku! Mūsu mazie pacienti to novērtē!

Ventspils slimnīcā darbojas diabēta kabinets, kur valsts apmaksātas apmācības sniedz aprūpes māsa Violeta Pumpure. Pieteikties vizītei var jebkurš pirmā un otrā tipa diabēta grupas pacients ar ģimenes ārsta vai endokrinologa nosūtījumu.

Diabēta kabinetā iespējams veikt cukura līmeņa mērījumus ar glikometru, uzzināt vairāk par nepieciešamo medikamentu lietošanu, t.sk. insulīna lietošanas tehniku, uzglabāšanu un medikamentu termiņiem. Aprūpes māsa V.Pumpura pacientus informē arī par pacientam piemērotu uzturu, kā arī pēc uztura analīzes veikšanas palīdz izvēlēties veselīgus aizvietotājus pacienta iecienītajiem produktiem, piemēram, baltmaizes aizstāšanu ar pilngraudu produktiem.

Katram vismaz reizi pusgadā ieteicams veikt analīzes, lai noskaidrotu glikozes līmeni asinīs. Laicīga noviržu diagnostika var pasargāt no tālākas saslimšanas ar cukura diabētu. Īpaša uzmanība cukura līmeņa svārstībām jāpievērš cilvēkiem ar lieko svaru, vielmaiņas traucējumiem, kā arī bērniem.

Noteiktā diagnoze - cukura diabēts ir cieši saistīts ar pacienta dzīvesveidu. Bieži vien pacienti, kuriem konstatēts otrās grupas diabēts, ar pareiza, sabalansēta uztura palīdzību un nepieciešamo korekciju ieviešanu savā ikdienā var būtiski uzlabot savu pašsajūtu, kā arī nepieļaut tālāku komplikāciju attīstību.

phone-handsetmap-markercrossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram