Facebook pixel

Svētdien, 17. septembrī, no plkst. 10.00 Lielajā laukumā Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca aicina uz bezmaksas izglītojošu diskusiju ar kardiologu par sirds slimību riska faktoriem, kā arī bez maksas veikt sirds slimību riska faktoru ekspress testus.

Ventspils maratons ir skriešanas svētki visai ģimenei, tāpēc arī uz konsultācijām aicināti gan lieli, gan mazi sacensību dalībnieki un apmeklētāji.

Lielajā laukumā, īpaši ierīkotā teltī, interesentiem būs iespēja bez maksas noteikt savu ķermeņa masas indeksu, veikt asinsspiediena mērījumus, noteikt glikozes un holesterīna līmeni asinīs, kā arī uzdot kardiologam sev interesējošos jautājumus par sirds un asinsvadu veselību un sirds un asinsvadu veselību ietekmējošajiem riska faktoriem.

Sirds un asinsvadu saslimšanas profilakses pasākumi tiek finansēti Eiropas Savienības fonda projekta Nr.9.2.4.2./16/I/103 “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Ventspilī” ietvaros.

Asins donoru pieņemšanu Ventspilī nodrošina Valsts asinsdonru centrs. Ziedot asinis Ventspilī donori ar iepriekšēju pierakstu tiek aicināti pirmdienās no plkst. 10.00 līdz 14.00 Ziemeļurzemes reģionālās slimnīcas telpās, Inženieru ielā 60. Pieraksts veicams, zvanot pa tālruni 26669363.

Ventspilniece Ilze Ozola, kura asinis regulāri nodot jau 4 gadus, stāsta, ka, apzinoties donoru nozīmi, īpaša motivācija nav jāmekē.

Ja es varu palīdzēt, es palīdzu. Un šī palīdzība neko nemaksā, tā ir tik vienkārša, bet vitāli nepieciešama ļoti daudziem!”

Ilze Ozola, asins donors

Valsts asinsdonoru centrs šobrīd ļoti gaida visu asinsgrupu donorus, norādot, ka pieaudzis slimnīcu pieprasījums pēc asinīm, līdz ar to nepieciešams veicināt arī donoru aktivitāti.  Mājas lapā donors.lv iespējams iepazīties ar detalizētu informāciju par asins ziedošanas kārtību, nosacījumiem, kas jāņem vērā, lai varētu ziedot asinis, aktuālos datus par asins krājumiem un citu noderīgu informāciju par to, kā ikviens donors var palīdzēt!

Viena ziedotā asins deva palīdz 3 cilvēkiem! Tās nav tikai asinis, tā ir dzīvība.

Kāpēc ziedot asinis?

Kā informē Valsts asinsdonoru centrs, iesaistoties asinsdonoru kustībā, ir iespēja palīdzēt nelaimē nonākušajiem, kam nepieciešamas asinis. Viena asins deva var izglābt ceļu satiksmes negadījumā cietušo, pacientu ar apdegumiem un palīdzēt vēža slimniekam. Asinis ir nepieciešamas operācijas laikā, pacientiem ar akūtām asiņošanām, kā arī onkoloģisko, hematoloģisko u.c. pacientu ārstēšanā.

Valsts asinsdonoru centrs akcentē arī donora ieguvumus, ziedojot asinis:

Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas kolektīvam pievienojusies Fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārste Dr. Jūlija Jurčenko, kura pacientus pieņem gan Ventspilī, gan slimnīcas filiālē Talsos. Dr.Jurčenko konsultē gan bērnus, gan pieaugušos, sniedzot palīdzību kā akūtos, tā hroniskos gadījumos.

Dr. Jurčenko ir ventspilniece. Uzsākot studijas, jaunā speciāliste pārcēlās uz dzīvi Rīgā, bet šobrīd – pēc 17 galvaspilsētā pavadītiem gadiem – kopā ar ģimeni pārcēlusies atpakaļ uz dzīvi Ventspilī. Jautāta, kas pamudinājis atgriezties Ventspilī, Dr. Jurčenko norāda, ka saņēmusi Kurzemes Rehabilitācijas centra vadītājas Ulla Bambītes uzaicinājumu. Dr. Bambīte iepazīsitnājusi viņu ar tolaik vēl topošā Rehabilitācijas centra projektu. Sākotnēji Dr. Jurčenko uz Ventspili devās strādāt vien reizi nedēļā, bet šogad nolēmusi pārcelties pavisam. Dr. Jurčenko atzīst, ka ļoti novērtē slimnīcas vadības sniegto palīdzību pārcelšanās jautājumos. Ne mazāk svarīga speciālistei šķitusi darba vide – teicami apstākļi un viss nepieciešamais veiksmīgam pacientu rehabilitācijas procesam. Kā mamma viņa norāda, ka ļoti novērtē arī Ventspils pilsētvidi – drošību, rotaļu laukumus, jūras tuvumu u.c.

Lai preventīvi rūpētos par savu veselību, Dr. Jurčenko aicina pievērst uzmanību veselībai jau jaunībā, savukārt, ja nākas saskarties ar veselības problēmām  - speciāliste aicina nenodarboties ar pašārstēšanos, bet nekavējoties vērsties pie ģimenes ārsta, veikt nepieciešamās pārbaudes un izmeklējumus. Tāpat speciāliste rosina vismaz reizi gadā veikt pilnu asins ainu, lai savlaicīgi konstatētu un novērstu vitamīnu trūkumu organismā. Runājot par ikdienas aktivitātēm, kas var palīdzēt uzturēt fiziski veselu ķermeni, Dr. Jurčenko atgādina labi zināmus, bet efektīvus  paņēmienus – darba un atpūtas režīma ievērošana, pastaigas svaigā gaisā un regulāra vingrošana.

Šobrīd speciāliste sniedz konsultācijas ambulatoriem pacientiem, kā arī konsultē neiroloģijas, ķirurģijas, kardioloģijas un iekšķīgo slimību, kā arī citu nodaļu pacientus stacionrā. Pieteikties iespējams, zvanot uz slimnīcas reģistratūru: Talsos (63259997) vai Ventspilī, Kurzemes Rehabilitācijas centrā (63624727).

Darbu Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā uzsāk Dr.Alise Brūvere un Dr.Algers Brūveris, kuri pēc sešiem Islandē pavadītiem gadiem, - arī tur strādājot ķirurģijā, - šobrīd atgriezušies Latvijā – Ventspilī.

Abi ārsti pacientus pieņem Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā gan Ventspilī, gan Talsos.

Talsu filiālē jau septembrī iespējams pierakstīties pie ķirurgiem uz valsts apmaksātām konsultācijām. Savukārt Ventspils slimnīcā pie abiem ķirurgiem jau septembrī pieejamas maksas konsultācijas.

Pieteikties iespējams, zvanot uz slimnīcas reģistratūru: Talsos (63259997) vai Ventspilī (63624665).

Daktere Aija Balode ir viena no Kurzemes Acu centra Talsu filiāles oftalmoloģēm. Jauno speciālisti uz reģionu atveduši tieši profesionālie izaicinājumi un reģionālo ārstniecības iestāžu sniegtās iespējas. Oktobrī apritēs jau otrais gads Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā. Pacienti novērtē viņas profesionalitāti, un oftalmoloģes darbam seko labas atsauksmes.

Situācijas, kad pie dakteres Balodes vēršas pacienti, ir ļoti dažādas. Mirkli pirms intervijas esam arī liecinieki akūtam gadījumam, kad no acs jāizņem svešķermenis. «Parasti mēs ārpus pieraksta arī mēģinām pieņemt un apskatīt visus akūtos pacientus, kas atnākuši ar pēkšņām problēmām. Piemēram, tie var būt svešķermeņi, kas trāpījuši acī, akūtas sāpes vai iekaisumi…» stāsta A. Balode. Acu ārste uzsver profilakses nozīmību. Bērniem redze jāpārbauda gada, trīs un sešu gadu vecumā, pirms skolas gaitu uzsākšanas, bet veselam pieaugušam cilvēkam reizi divos trijos gados. Pēc aptuveni 50 gadu vecuma — reizi gadā. Ir arī cilvēki, piemēram, diabēta un glaukomas pacienti, kam acu ārsta kabinets jāapmeklē biežāk. «Protams, mēdz būt gadījumi, kad ļoti ilgi nav būts pie acu ārsta, un tad tā var būt veiksmes spēle — kādam desmit gadu laikā nekas nebūs noticis, bet būs kāds, kuram radušās būtiskas izmaiņas. Ir konkrētas lietas, ko pacients pats var nesajust, bet speciālists tās ieraudzīs. It īpaši tas raksturīgi, piemēram, diabēta pacientiem — sākotnējās stadijās diabētisko retinopātiju mēs jau varam redzēt, bet pacients varbūt pat īsti vēl par neko nesūdzas. Kas notiek, ja profilakses ignorējam? Protams, katrs gadījums ir individuāls, bet, ja saslimšanas konstatē par vēlu, visbiežāk tai seko papildus padziļinātāka ārstēšana, un bieži vien ir gadījumi, kad līdz galam tik labi vairs nevar palīdzēt. Tāpēc ir būtiski, lai savlaicīgi un pietiekami ātri varētu palīdzēt cilvēkam.»

Kurzemes Acu centrā kopā strādā gan oftalmologs, gan optometrists. Ja optometrista ziņā ir vairāk briļļu korekcija, bērniem arī šķielēšanas gadījumu risināšana, tad acu ārsts atbildīgs par slimībām un to ārstēšanu, acs struktūru izvērtēšanu un saprašanu, vai tajā redzami kādi patoloģiski procesi. Taču, kā cilvēkam parastajam saprast, vai viņam jādodas pie acu ārsta vai ir gana ar optometrista konsultāciju? «Ja jautājumi saistīti tikai par briļļu iegādi un pie acu ārsta nesen jau būts, tad var doties uz optiku un visus jautājumus atrisināt arī tur,» saka A. Balode. «Bet acu veselībai ir būtiski reizi pa reizei doties arī pie acu ārsta.»

Oftalmoloģe norāda, ka nereti cilvēki pēc 40 gadu vecuma, kam briļļu nekad nav bijis, pēkšņi satraucas par redzes izmaiņām. «Tā nav nekāda pataloģija, tā ir norma,» saka daktere. «Tas ir brīdis, kad sāk parādīties nepieciešamība pēc lasāmajām brillēm. Tas, ko parasti skaidrojam — šajā mirklī nevajadzētu baidīties no brillēm. Tas nebūt nenozīmē, ka acis pieradīs pie tā, ka jānēsā brilles, bet tas ir palīgrīks, lai redzētu tuvumā.»

Daktere Aija Balode atgādina, ka ikdienā pie ilgstošas tuvuma slodzes ir būtiski atcerēties par atpūtas pauzēm, limitēt laiku pie datora, lai acīm ir iespēja pārslēgties uz citu attālumu un atpūsties. Tāpat mūsdienu viedierīču un datoru laikmetā bieži ir sūdzības par graušanu, sausumu un diskomfortu acīs. Tad parasti komfortam palīdz mitrinoši pilieni.

Kurzemes Acu centrs ne tikai Talsos, bet arī citās savās filiālēs mērķtiecīgi piesaistījis kvalitatīvus speciālistus un kabinetus aprīkojis ar mūsdienīgām tehnoloģijām. Vizīti iespējams pieteikt, zvanot uz Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Talsu filiāles reģistratūru.

Raksts tapis sadarbībā ar laikrakstu "Talsu Vēstis".

Ja ģimenē gaidāms pirmais mazulītis, vecākiem bieži rodas daudz jautājumu gan par sagatavošanos dzemdībām, gan par dzemdību norisi. Izglītojošas un praktiskas nodarbības pie mūsu speciālistiem sniegs iespēju labāk sagatavoties bērniņa nākšanai pasaulē.

Lekciju grafiks SEPTEMBRĪ

Trešdiena, 6. septembris, plkst. 17.00 - „Dzemdības, Pēcdzemdību periods” – lekciju vada vecākā vecmāte Baiba Mincenberga

Baiba Mincenberga
Baiba Mincenberga
Vecākā vecmāte

Lekcijas laikā būs iespējams uzzināt, kad ir piemērotākais laiks doties uz dzemdību nodaļu, kā norit dzemdības, ko ņemt līdzi, dodoties uz dzemdībām. Vecmāte iepazīstinās topošās māmiņas ar dzemdību sāpju remdēšanas paņēmieniem, kā arī pastāstīs par pēcdzemdību periodu un drošu mājupceļu.

Trešdiena, 13. septembris, plkst. 17.00 - „Krūts barošana” - lekciju vada vecmāte Krista Kristiāna Zēberga

Krista Kristiāna Zēberga
Krista Kristiāna Zēberga
vecmāte

Lekcijā vecmāte Krista pastāstīts par krūts zīdīšanas tehnikām, mātes piena veidošanos un psiholoģiskajiem aspektiem, lai zīdīšana noritētu veiksmīgi.

Trešdiena, 20. septembris, plkst. 17.00 - „Pozas un elpošana dzemdībās” - lekciju vada vecmāte Aija Ziemele

Aija Ziemele
Aija Ziemele
vecmāte

Lekcijā māmiņām tiks parādītas elpošanas tehnikas, kam ir liela nozīme dzemdību procesā, īpaši - dzemdību beigu fāzē. Tāpat lekcijā demonstrēs, kādas pozas iespējams pielietot dzemdību laikā, lai atvieglotu kontrakcijas un justos ērti.

Otrdiena, 26. septembris, plkst. 17.00 - „Handlings” - prasmīga zīdaiņa aprūpe ikdienā -  lekciju vada sertificēta fizioterapeite Arnita Birziņa.

Arnita Birziņa
Arnita Birziņa
Fizioterapeite

Fizioterapeite Arnita pastāstīs, kā pareizi bērniņu turēt rokās, kā viņu ģērbt, kā mainīt pamperi, lai mazulis tiktu pārvietots pareizi un lai izvairītos no paaugstināta tonusa. Šī lekcija būs noderīga kā mammām, tā tētiem.

Lai apmeklētu lekciju, nepieciešams iepriekš pieteikties, zvanot uz Ventspils Dzemdību nodaļu pa tālruni 636 24404. Maksa par lekciju vienai personai ir 8,00 EUR. Ierodoties uz lekciju pārī (ar dzīvesbiedru/vīru) maksa par lekciju ir 11,00 EUR.

Ierašanās uz lekciju Ventspils slimnīcā  - no Inženieru ielas puses, izmantojot B ieeju. Apmaksa veicama B ieejas reģistratūrā. Uzgaidāmajā telpā īsi pirms lekcijas sākuma jūs sagaidīs Dzemdību nodaļas personāls un pavadīs uz lekciju.

Lai gan uztura pamatprincipi visiem ir līdzīgi, tomēr atkarībā no bērna vecuma, kā arī no dienas aktivitātēm atšķiras patērēto kaloriju skaits, līdz ar to arī kaloriju skaits, ko būtu nepieciešams uzņemt ar uzturu. Par to, kā palīdzēt savam bērnam/pusaudzim uzņemt sabalansētu uzturu un kāpēc tas ir svarīgi, stāsta Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas uztura speciāliste Elīza Madara Treija. Uztura speciāliste piedāvā arī uzkodu kastītes piemērus.

Bērniem, īpaši pusaudžiem ir palielinātas organisma prasības pēc enerģijas, jo notiek straujš augšanas process, turklāt bērniem, kuri regulāri nodarbojas ar fiziskām aktivitātēm, enerģijas patēriņš būtiski pieaug. Ja kā uzkoda tiek izmantoti saldumi, kas satur krietnu devu cukura un piesātināto tauku, to sniegtā enerģija pietiks vien īsam laikam, un cukurs ne vien bojā zobus un satur daudz “tukšo kaloriju”, bet rada arī ādas problēmas, - īpaši pusaudžu vecumā biežāk attīstās akne.

Lai uzkodas būtu pilnvērtīgas, tās jāuztver kā mazās maltītes. Lielisks veids, kā nodrošināt skolēnam pilnvērtīgu uzturu visas dienas garumā, ir mājās sagatavotas uzkodas. Tās noteikti pozitīvā ziņā atšķirsies no tām uzkodām, ko lielākā daļa skolēnu izvēlas iegādāties skolas kafejnīcā vai tuvējā veikalā. Uzkodu kastītē var ievietot gan lielāku uzkodu, kas var aizvietot, piemēram, launagu, gan mazākas uzkodas, ko skolēns var ērti paņemt starpbrīžos, sajūtot izsalkumu.

Piemēram, 15-18 gadus vecs zēns, kuram ikdienā ir regulāri un intensīvi treniņi, dienas laikā var patērēt pat 3500 – 4000 kalorijas. Lai dienā uzņemtu ne tikai kalorijām, bet arī nepieciešamajām uzturvielām bagātu maltīti, svarīgi piedomāt par veselīgām uzkodām. Sabalansēts dienas uzturs nozīmē, ka tas satur gan bāzes uzturvielas, gan vitamīnus, minerālvielas un antioksidantus.

Noteikti dodiet līdzi bērnam ūdeni. Ja ūdens dzeršana nav kļuvusi par ieradumu, kā arī vienkārši daudzveidībai varat piedāvāt:

Uzkodu kastītes satura varianti:

1. Pirkstiņuzkodas, ko viegli iemest mutē:

2. Bagātīgas sviestmaizes

3. Pildītas tortiljas

4. Biezpiena plācenīši vai banānu un auzu pārslu plācenīši ar svaigām ogām un zemesriekstu sviestu.

5. Sāļās pankūciņas – kabaču siera pankūkas; kartupeļu, burkānu pankūkas, ķirbju pankūkas, biešu un tumšās šokolādes pankūkas.

6. Musli burciņa – grauzdētas auzu pārslas + ogas + bezpiedevu jogurts + čia sēklas.

7. Žāvēti augļi + rieksti.

Ja uzkodas tiek gatavotas no svaigām izejvielām – vienmēr saņemsiet vairāk bāzes uzturvielu – olbaltumvielas, saliktos ogļhidrātus, šķiedrvielas un labās taukskābes, kā arī mikrouzturvielas – vitamīnus, minerālvielas un antioksidantus.

Vienas dienas uzkodu piemērs:

Pusaudži objektīvi tērē pat vairāk kaloriju, nekā pieaugušie, tādēļ nav jābrīnās, ka viņiem nemitīgi gribas ēst un prasās saldumi. Tā ir ātrā enerģija, ko pusaudzis vēlas, ja nesaņem pietiekami biežas un lielas pamata maltītes vai pilnvērtīgas uzkodas. Jāņem vērā, ka prasības pēc uzturvielām, enerģijas un šķidruma daudzuma būtiski pieaug, ja ikdienā bērnam ir regulāras fiziskās aktivitātes.

Ja nepieciešama palīdzība uztura jautājumu sakārtošanā, aicinām pieteikties uz konsultāciju pie Uztura speciālista. Uztura speciāliste Elīza Madara Treija pieņem pacientus Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā Ventspilī un Talsos. Pieteikties iespējams, zvanot uz reģistratūru Ventspilī pa tālr. 63624727 vai Talsos pa tālr. 63259997.

Pēc vasaras brīvlaika atgriežoties skolā, bērns var izjust spriedzi, satraukumu un stresu, ko var izraisīt pārmaiņas, kas saistītas gan ar mācībām, gan ar attiecībām, gan arī ikdienas ritmu. Standarta situācijās vecāki savām atvasēm var šo procesu atvieglot ar dažiem vienkāršiem paņēmieniem. Vairāk stāsta Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas klīniskā psiholoģe Marina Sokola – Nazarenko:

Sadarbība un sarunas ar bērnu noteikti var palīdzēt atrisināt ikdienas situācijas, bet sarežģītākos un ieilgušos gadījumos noteikti nepieciešams konsultēties ar speciālistu.

Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā Ventspilī iespējams pierakstīties uz konsultācijām pie asinsvadu ķirurga Dr. Pāvela Žibenko konsultācijas. Ārsts specializējies perifēro artēriju saslimšanās, vēdera aortas un vēnu saslimšanās, kā arī veic vēnu lāzeroperācijas.

Lai noskaidrotu savu vēnu stāvokli un uzsāktu ārstēšanu, sākotnēji nepieciešama ārsta konsultācija. Asinsvadu ķirurgs Dr. Žibenko konsultē pacientus ar artēriju un vēnu saslimšanām, kā arī veic kāju asinsvadu duplekssonogrāfijas (diagnostikas metode, kas ļauj izvērtēt virspusējo un dziļo vēnu stāvokli), ķirurģisku un endovaskulāru vēnu saslimšanu ārstēšanu.

Konsultācijas ir par maksu, pieteikties iespējams, zvanot uz Ventspils slimnīcas reģistratūru pa tālruni 63624665. 

Ventspils slimnīcā drīzumā tiks pabeigta vērienīgā Neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļas un Laboratorijas pārbūve. Projekts paredz būtiskas izmaiņas, kas saistītas ar nodaļas paplašināšanu un pacientu plūsmu nodalīšanu.

Iemesli tam ir vairāki– gan epidemioloģiskās prasības, gan pacientu privātuma ievērošana, gan iespēja nodrošināt daudz labāku aprūpi. Ventas Balss tikās ar būvnieku un neatliekamās medicīniskās palīdzības vadītāju, lai kopīgi ielūkotos teju jau pabeigtajās telpās, kurās pavisam drīz tiks uzņemti pacienti.

Būvdarbus veic SIA Pilsbūve, pasūtītāja pārstāvis projektā– pašvaldības iestāde Komunālā pārvalde. SIA Pilsbūve darbu vadītājs Toms Zariņš, izrādot jauno Neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļu un Laboratorijas telpas, pastāstīja, ka būvdarbi pamazām tuvojas izskaņai un sagaidāms, ka rudenī pacienti jau varēs novērtēt projektētāju un būvnieku paveikto. «Ir uzsākta gatavo telpu tīrīšana, pamazām tiek uzstādītas visas nepieciešamās mēbeles, aprīkojums. Uzņemšanas nodaļa jau ir sadalīta pa kabinetiem, zonām, grīdās ir iestrādātas dažādu krāsu vadulas, lai pacientiem būtu pēc iespējas vieglāk uztvert, kurā kabinetā ir jānonāk. Tāpat ir padomāts par cilvēkiem ar kustību traucējumiem– ir ierīkots pacēlājs.

Jaunas aprises jau ieguvusi pārplānotā un pārbūvētā slimnīcas laboratorija. Pavisam drīz tiks pabeigta modernu, atvērta tipa laboratorijas darba telpu izveidošana. Pēdējie remontdarbi atlikuši arī telpās, kur pacienti bez pavadošā medicīnas personāla nevarēs iekļūt. Pēdējie uzlabojumi veicami māsu postenī ar pacientu novērošanas zonu. Tāpat izveidots atsevišķs bloks traumatologiem un ķirurgiem, rentgena kabinets ar jau uzstādītām iekārtām.» Pēc būvnieka domām, vislielākais izaicinājums darba procesā bijis nodrošināt slimnīcas nepārtrauktu darbību, apvienot vecā korpusa telpas ar jaunajām, saskaņot platības, komunikācijas. Darbu vadītājs atzinīgi novērtē veiksmīgo sadarbību ar slimnīcas vadību, ārstiem– «tādējādi esam nonākuši pie rezultāta, kas iepriecina mūs visus».

Neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļas vadītāja Anita Kalēja ir gandarīta par modernizēto māsu posteni, jauno akūtās ārstēšanas zāli– vietu, kas paredzēta vissmagāko pacientu uzņemšanai: «Šeit notiks ļoti intensīvs darbs ar vairāku speciālistu iesaisti. Pacientu vērošanas monitori būs pieejami gan māsu postenī, gan arī pie katra pacienta gultas. Akūtā situācijā ļoti svarīga ir brīva pieeja pacientam, lai nebūtu nekādu traucējošu faktoru. Pēc pamatproblēmas diagnosticēšanas pacientu pārvedīs uz attiecīgo nodaļu. Šajā zālē tiks ierīkotas četras pamatvietas, nepieciešamības gadījumā tiks organizētas papildvietas dažādiem masveida negadījumiem.» Kalēja atzinīgi novērtē savas nodaļas darbu, jo būvdarbu laikā kolektīvam iznācis vairākkārt mainīt atrašanās vietu slimnīcā un darbinieki spējuši ātri adaptēties jaunajiem darba apstākļiem.

Nodaļas vadītāja apzinās, ka arī jauno telpu apdzīvošana prasīs laiku, taču vienlaikus Kalēja ir pārliecināta, ka medicīnas personāls spēs pielāgoties apstākļiem un vienlaikus tikt galā ar saviem tiešajiem pienākumiem. «Tas, ka neatliekamā palīdzība vairs netiks sniegta koridorā, kurā visi skrien cauri un garām, bet gan atsevišķā nodaļā, ir milzīgs panākums un atbalsts gan pacientiem, gan slimnīcas darbiniekiem. Strādāsim pie tā, lai veiksmīgi varētu sadalīt pacientus pēc viņu stāvokļa prioritātes, proti, cik ātri ir jāsaņem palīdzība. Visi Neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļas kabineti ir aprīkoti vienādi, tas nozīmē, ka jebkurš ārsts varēs strādāt jebkurā darba vietā,» uzsver Kalēja.

«Pacientus, kuri Uzņemšanas nodaļā ieradīsies paši, nodalīs no pacientiem, kurus slimnīcā nogādās Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests,» uzsver Neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļas neatliekamās medicīnas ārste Anita Kalēja. Nodaļas vadītāja pauž gandarījumu par iespēju būt klāt projekta īstenošanā un norāda, ka visos procesos aktīvi iesaistās slimnīcas personāls.
Uzņemšanas nodaļā iebūvēti speciāli svari, kur uzreiz nofiksēs pacienta svaru.
Gaitenis, pa kuru pārvietojas gan pacienti, gan personāls, ir nodalīts no Neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļas, turklāt tas kļuvis lēzenāks, lai nodrošinātu ērtu pārvietošanos.
No gaiteņa var nokļūt arī iekšpagalmā, kur jau ir pabeigti labiekārtošanas darbi– izbūvēti soliņi, iestādīti augi.
Līdz ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļas vērienīgajām pārmaiņām jaunu izskatu iegūst arī Diagnostikas nodaļas telpas– rentgena un datortomogrāfa izmeklējuma telpas tagad būs ērtāk pieejamas apmeklētājiem, kā arī atvieglos stacionārā esošo pacientu nogādāšanu uz izmeklējumu, jo izbūvēta arī plašāka uzgaidāmā zona.
Jaunas aprises jau ieguvusi pārplānotā un pārbūvētā slimnīcas laboratorija. Pavisam drīz tiks pabeigta modernu, atvērta tipa laboratorijas darba telpu izveidošana. Telpas ir apvienotas ar dežūrlaboratoriju un ambulatoro laboratoriju, lai viss darbs tiktu organizēts vienuviet.
Pacientu vērošanas monitori būs pieejami gan māsu postenī, gan arī pie katra pacienta gultas.
Šajā zālē tiks ierīkotas četras pamatvietas, nepieciešamības gadījumā tiks organizētas papildvietas dažādiem masveida negadījumiem.

Avots: Ventas Balss, Oksana Āboliņa

phone-handsetmap-markercrossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram