Facebook pixel

Lieldienu brīvdienās Ventspilī un Talsos ir izmaiņas darba laikā. Ventspils slimnīcas Neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļa un Talsu filiāles Uzņemšanas nodaļa strādās kā ierasts.

Ventspils slimnīcas darba laiks svētkos:

Ceturtdiena, 28. marts – no 8.00 līdz 17.00;
Piektdiena, 29. marts – brīvs;
Sestdiena, 30. marts – no 9.00 līdz 14.00;
Svētdiena, 31. marts – brīvs;
Pirmdiena, 1. aprīlis – brīvs.

Talsu filiāles darba laiks svētkos:

Ceturtdiena, 28. marts – no 8.00 līdz 16.00;
Piektdiena, 29. marts – brīvs;
Sestdiena, 30. marts – brīvs;
Svētdiena, 31. marts – brīvs;
Pirmdiena, 1. aprīlis – brīvs.

Svētku laikā vienkāršu saslimšanu gadījumos aicinām iedzīvotājus izmantot valsts nodrošināto Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001. Brīvdienās un svētku dienās, zvanot uz konsultatīvo tālruni, visu diennakti iespējams saņemt pieredzējušu mediķu konsultācijas un padomus.

Lai šūpoles augstu šūpo un olas tālu ripo! Priecīgas Lieldienas!

Jau aprīlī Kurzemes Rehabilitācijas centrā plānots uzsākt Fiziskās sagatavotības grupu nodarbības bērniem un jauniešiem vecumā no 1,5 līdz 18 gadiem. Lai apzinātu pieprasījumu un izveidotu dažādas vecuma grupas un to grafikus, vecākus aicina pieteikties, aizpildot anketu, kas redzama zemāk.

Nodarbību galvenie mērķi ir attīstīt fiziskās īpašības (spēku, ātrumu, izturību, veiklību, lokanību, koordināciju), uzlabot motorās prasmes (iet, skriet, lēkt, mest, tvert, rāpties u.c.), kā arī radīt interesi par fiziskajām aktivitātēm un to nepieciešamību ikdienā.

Darbam Kurzemes Rehabilitācijas centrā piesaistīti divi sertificēti fitnesa treneri – Sintija Tīruma un Miks Laksbergs. Gan Sintija, gan Miks ir sertificēti fitnesa treneri, kā arī ieguvuši maģistra grādu Sporta zinātnē - kvalifikācijā sporta skolotājs. Sintija vadīs nodarbības bērniem no 1,5 līdz 13 gadiem, savukārt Miks - jauniešiem no 14 līdz 18 gadiem.

Maksa par dalību bērnu un jauniešu nodarbībā – 8 eiro, abonements 10 nodarbībām – 60 eiro (6,00 eiro par nodarbību).

Pieteikties:

Pirmdienas, 25. marta, rītā Ventspils slimnīcas Dzemdību nodaļā sagaidīts šīgada 100. mazulītis – puisēns Henrijs.

Henrijs pasaulē nāca 55 centimetrus garš un 3,342 kg smags. Ģimeni dzemdībās atbalstīja Dzemdību nodaļas speciālistes - ginekoloģe Dr. Natālija Lapa un vecmāte Madara Grosbaha, savukārt par mazulīša labsajūtu pirmajos dzīves mirkļos parūpējās neonatoloģe Dr. Zane Rozentāle un bērnu māsa Paula Lindenblate.

Ģimene ceļu uz Ventspils slimnīcu mērojusi no Talsiem. Henrijs ir otrais bērniņš ģimenē.

Šogad Ventspils slimnīcā sagaidīti 49 zēni un 51 meitene. Ventspils slimnīcu kā vietu, kur sagaidīt savu atvasīti, izvēlas ne tikai topošie vecāki no Ventspils un novada, bet arī no citām tuvākām un tālākām Latvijas pilsētām.

Ventspils Dzemdību nodaļā iespējamas gan tradicionālās, gan ūdens dzemdības kvalificētu ārstu un pieredzējušu, gādīgu vecmāšu aprūpē, mājīgā vidē ar mūsdienīgu aprīkojumu. Esat mīļi gaidīti piedzīvot pirmo tikšanos ar savu bērniņu Ventspils slimnīcā!

2022. gadā paplašinātas Dzemdību zāles, lai dzemdību laikā brīvi justos gan māmiņa, gan speciālisti, kuri visa procesa laikā aprūpē māmiņu un mazuli.

Ventspils Dzemdību nodaļa lepojas ar modernām, labiekārtotām palātām ar ziedu motīviem, kā arī ģimenes un paaugstināta komforta palātām ar divguļamām gultām un citām ērtībām. Ģimenēm, kurās aug vismaz divi bērniņi, nākamo bērniņu slimnīca piedāvā sagaidīt paaugstināta komforta palātā bez maksas.

Jau vairāk nekā 10 gadus slimnīca īpaši sveic gada pirmo un katru simto mazulīti! Par iemīļotu tradīciju kļuvis arī salidojums "Esmu dzimis Ventspilī", kur atkalredzēšanās prieku piedzīvo vecāki, speciālisti un, protams, paši Ventspilī dzimušie mazulīši.

Latvijas Ārstu biedrības rīkotajā ceremonijā “Gada balva medicīnā” par izciliem sasniegumiem Latvijas medicīnā un ieguldījumu sabiedrības veselībā ar D.H. Grindeļa balvu godināta mūsu slimnīcas Talsu filiāles medicīniskā darba vadītāja prof. Angelika Krūmiņa.

Angelika Krūmiņa ir Rīgas Stradiņa universitātes profesore, medicīnas zinātņu doktore un praktizējoša ārste ar specializāciju infekciju un aknu slimībās.

Latvijas Ārstu biedrības video.

Talsu filiāles vadītāja Kristīna Bidzāne norāda, ka prof. Krūmiņa ir tā, kura ikdienā gādā par visu Talsu filiāles medicīnisko procesu, kā arī piesaista un apmāca jaunos speciālistus. Ikdienā kolēģi augsti novērtē profesores Krūmiņas atsaucību, ieinteresētību un atbalstu. Arī darbā ar pacientiem profesorei raksturīga augsta atbildības sajūta un patiesas rūpes. “Mēs lepojamies ar profesori Krūmiņu un uzskatām, ka šādu apbalvojumu viņa ir godam nopelnījusi,” piebilst Talsu filiāles vadītāja.

Prof. Krūmiņa saka, ka ikdienā daudz strādā, nedomājot par iespējamiem apbalvojumiem. Vienlaikus profesore atzīst, ka sniedz atbalstu gan pacientiem, gan kolēģiem, kad vien iespējams. Viņas ikdienas darbā mijas praktiskā darbība un zinātne, kas liek pārzināt jaunās tehnoloģijas, zinātniskās pieejas un to pielietojumu. Šis kopums arī nodrošina iespēju attīstīt un pilnveidot medicīnisko darbu un veselības aprūpes sistēmu kopumā.

Paldies prof. Angelikai Krūmiņai par ieguldīto darbu un dalīšanos ar savām zināšanām arī mūsu slimnīcā!

2019. gada 19. martā Ventspils slimnīcā, mērķtiecīgi attīstot traumatoloģijas profilu un augsta līmeņa pakalpojumu pieejamību reģiona iedzīvotājiem, uzsāktas mugurkaula operācijas. Piecu gadu laikā centrs būtiski paplašinājies, piesaistot augsta līmeņa speciālistus un pilnveidojot aprīkojumu, kas ļāvis dubultot gadā veikto operāciju skaitu un nodrošināt arvien plašākas iespējas, tai skaitā augstas sarežģītības operācijas.

Atskatoties uz paveikto, slimnīcas valdes priekšsēdētājs Juris Lācis norādīja, ka sākotnēji bijusi iespēja piesaistīt profesionālu mugurkaulāja ķirurgu Dr. Jāni Osīti, kuram bijis redzējums par mugurkaula ķirurģijas attīstības iespējām Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā. Nākamie soļi likumsakarīgi kopīga un mērķtiecīga darba rezultātā nodrošinājuši, ka tiek izveidots un sekmīgi attīstās Kurzemes Mugurkaula ķirurģijas centrs Ventspilī.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja 1. vietnieks sadarbības jautājumos Guntis Blumbergs norādīja, ka ar Kurzemes Mugurkaula ķirurģijas centru Dr. Osīša vadībā pamatoti var lepoties gan slimnīca, gan pilsēta, kā arī izteica atzinību speciālistiem par profesionālu un uz attīstību vērstu darbu.

Kurzemes Mugurkaula ķirurģijas centra vadītājs, sertificēts mugurkaulāja ķirurgs Dr. Jānis Osītis pauda gandarījumu par līdz šim paveikto, kā arī izteica cerību, ka vēl pēc pieciem gadiem būs iespēja atskatīties uz jauniem sasniegumiem.

Sākotnēji, Ventspils slimnīcas komandai pievienojoties traumatologam – ortopēdam Dr. Jānim Osītim, mugurkaula ķirurģija darbojās līdzās Traumatoloģijas nodaļai. 2019. gadā darba attiecības uzsāktas arī ar sertificētu neiroķirurgu – Dr. Aivaru Olmani, savukārt 2020. gadā komandai pievienojies arī sertificēts mugurkaulāja ķirurgs Dr.Dmitrijs Kirejevs un pacientu plūsmas organizēšanas jautājumus uzņēmusies sertificēta ķirurģijas māsa Aida Ķire.

Mugurkaula ķirurģijas profilam Traumatoloģijas nodaļā tika paredzētas 4 gultasvietas, bet šobrīd, pieaugot pacientu skaitam, mugurkaula ķirurģija ar 10 gultasvietām ir nodalīta no traumatoloģijas.

2019. gadā tika paredzēts veikt ne mazāk kā 80 operācijas, un jau pirmajā darbības gadā, ņemot vērā iespējas un augsto pieprasījumu, šis skaits pārsniegts, veicot 139 operācijas. Operāciju skaitu varēja palielināt arī līdz ar valsts finansējuma iespējām – pierādot, ka Ventspils slimnīcā šādas operācijas iespējams veikt, slimnīcai šim mērķim tika piešķirts valsts finansējums 260 tūkst. eiro apmērā.

Iespēju paplašināšana iet roku rokā ar tehnoloģiju pieejamību. Mugurkaula ķirurģijas centrā 2020. gadā atklāts Latvijā pirmais jaunākās paaudzes Carl Zeiss operāciju mikroskops. 2023. gadā iegādāta C – loka rentgena iekārta ar 3D funkciju un specializētu operāciju galdu un audu retrakcijas sistēma.

Darbam Kurzemes Rehabilitācijas centrā piesaistīti divi sertificēti fitnesa treneri – Sintija Tīruma un Miks Laksbergs, kuri piedāvās gan grupu, gan individuālās nodarbības – pilates, funkcionālos treniņus, “Animal flow” jeb mobilitātes un koordinācijas nodarbības. Drīzumā tiks piedāvāti arī vispārējās fiziskās sagatavotības treniņi bērniem un jauniešiem. Gan Sintija, gan Miks ir sertificēti fitnesa treneri, kā arī ieguvuši maģistra grādu Sporta zinātnē - kvalifikācijā sporta skolotājs.

Pilates no 25. marta

Zemas intensitātes nodarbība galvenokārt dziļās muskulatūras stiprināšanai, ietverot lēnu un kontrolētu vingrinājumu izpildi, kā arī pareizu elpošanu vingrinājumu laikā. Nodarbība pareizai stājai un veselai mugurai. Iepriekšējā fiziskā sagatavotība nav nepieciešama. Bez vecuma ierobežojuma. Pirmais treniņš jau 25. martā.

Pirmdienās plkst. 19.00 (trenere Sintija)

Trešdienās plkst. 19.00 (trenere Sintija)

Maksa par dalību pilašu treniņā – 10 eiro, abonements 10 nodarbībām – 75 eiro (7,50 eiro par nodarbību). Pieteikties, zvanot pa tālruni 63624727.

Funkcionālie treniņi no 26. marta

Vidējas intensitātes nodarbība ikdienas kustību kvalitātes uzlabošanai un ķermeņa vispārējai fiziskajai attīstībai ar vienkāršu un kompleksu vingrinājumu palīdzību. 

Otrdienās plkst. 19.00 (trenere Sintija)

Ceturtdienās plkst. 19.00 (trenere Sintija)

Sestdienās plkst. 11:00 ( treneris Miks)

Maksa par dalību funkcionālajā treniņā – 10 eiro, abonements 10 nodarbībām 75 eiro (7,50 eiro par nodarbību). Pieteikties, zvanot pa tālruni 63624727.

“Animal flow” no 5. aprīļa

Galvenokārt uz mobilitāti un koordināciju vērsta nodarbība, kas ļauj efektīvi apgūt kontroli pār savu ķermeni un iemāca pārvaldīt ķermeni kā vienotu veselumu. Vairums kustību līdzinās dzīvnieku veiktajām, tādēļ to nosaukumos tiek izmantota atsauce uz dzīvnieku pasauli. Nodarbībai nav nepieciešama iepriekšējā fiziskā sagatavotība, kustību izpildes variācijas ļauj pielāgot slodzi atbilstoši katra spējām un sagatavotībai.

Piektdienās plkst. 18.00 (treneris Miks)

Maksa par dalību “Animal flow” nodarbībā – 10 eiro, abonements 10 nodarbībām – 75 eiro (7,50 eiro par nodarbību). Pieteikties, zvanot pa tālruni 63624727.

Nodarbības bērniem un jauniešiem

Drīzumā tiks piedāvātas arī grupu nodarbības bērniem un jauniešiem (no 1,5 līdz 18 gadiem) un tiks izziņota iespēja pieteiktiem. Balstoties uz pieprasījumu, tiks nokomplektēts grupas. Nodarbības bērniem un jauniešiem plānotas darba dienu vakaros plkst. 17.00 un sestdienās. Bērniem nodarbības vadīs trenere Sintija, bet jauniešiem – Miks.

Nodarbību galvenie mērķi ir attīstīt fiziskās īpašības (spēku, ātrumu, izturību, veiklību, lokanību, koordināciju), uzlabot motorās prasmes (iet, skriet, lēkt, mest, tvert, rāpties u.c.), kā arī radīt interesi par fiziskajām aktivitātēm un to nepieciešamību ikdienā.

Maksa par dalību bērnu un jauniešu nodarbībā – 8 eiro, abonements 10 nodarbībām – 60 eiro (6,00 eiro par nodarbību).

Kurzemes Rehabilitācijas centrā kā topošajām, tā jaunajām māmiņām ir iespēja rūpēties par savu veselību, pievienojoties topošo un jauno māmiņu vingrošanas grupām.

Vingrošanu topošās māmiņas var apmeklēt ar uzraugošā ginekologa vai vecmātes izziņu no 12. grūtniecības nedēļas. Nodarbības topošajām māmiņām notiek trešdienās un piektdienās no plkst. 12.00 līdz plkst. 13.00. Atkarībā no dalībnieču skaita, nodarbība var notikt arī baseinā.

Kustību ietekmē uzlabojas asinsrite, pašsajūta, tiek kontrolēts ķermeņa svars, mazinās tūska, kā arī tiek uzlabota elpošana, kam ir īpaša nozīme dzemdību procesā.

Savukārt jauno māmiņu nodarbības paredzētas pēcdzemdību periodā (sākot ar 8. nedēļu pēc dzemdībām līdz bērniņa pusotra gada vecumam) un notiek trešdienās un piektdienās no plkst. 11.00 līdz plkst. 12.00. Nodarbību māmiņām iespējams apmeklēt kopā ar savu mazulīti.

Nodarbības pēc dzemdībām atkarībā no māmiņas veselības stāvokļa nostiprina muskuļus un saites, kas izstiepušās grūtniecības laikā, veicina fiziskās formas atgūšanu, uzlabo pašsajūtu, stabilizē sirds un asinsvadu sistēmu, uzlabo gremošanas sistēmas darbību, normalizē liekā šķidruma izvadi, mazinot tūsku, atvieglo muguras sāpes un saspringumu, stiprina iegurņa pamatnes muskulatūru, kā arī koriģē stāju.

Maksa par dalību nodarbībā – 8 EUR. Nepieciešama izziņa par māmiņas veselības stāvokli. Iespējams iegādāties arī abonementu (10 reizes – 60 EUR). Grupā 4-8 dalībnieki.

Nodarbības iespējams apmeklēt, iepriekš piesakoties pa tālruni 636 24727 (Kurzemes Rehabilitācijas centra reģistratūra).

Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Kurzemes Acu centrs Glaukomas nedēļā aicināja iedzīvotājus pierakstīties uz bezmaksas acu spiediena pārbaudēm gan Ventspilī, gan Talsos, gan arī Kuldīgā. Pēc veiktajām pārbaudēm aptuveni 25 % pacientu rekomendēts vērsties pie oftalmologa uz konsultāciju, lai veiktu padziļinātus izmeklējumus un nepieciešamības gadījumā uzsāktu ārstēšanu.

Glaukomas nedēļai noslēdzoties, Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Kurzmes Acu centra speciālisti aicina pacientus neatlikt redzes pārbaudes. Savlaicīgai diagnostikai var būt izšķiroša nozīme redzes saglabāšanā.

Glaukoma ir hroniska progresējoša acu slimība, kas, ja netiek savlaicīgi ārstēta, rada neatgriezenisku aklumu. Šai slimībai raksturīgs paaugstināts acu spiediens, kā rezultātā notiek redzes nerva atrofiskas izmaiņas. Ja glaukoma tiek atklāta sākuma stadijā un tiek uzsākta tās ārstēšana, ir iespējams saglabāt redzi, tāpēc ļoti būtiski veikt ne tikai redzes diagnostiku, bet arī pārbaudīt acu spiedienu.
Kurzemes Acu centra vadītājs, oftalmologs Dr. Kaspars Ozols norāda, ka Kurzemes Acu centrā iespējams veikt pilna cikla glaukomas diagnostiku un ārstēšanu, kas nozīmē, ka pacientiem ir iespējams pierakstīties uz konsultāciju, turpmākiem izmeklējumiem un nepieciešamības gadījumā Kurzemes Acu centrā veikt arī glaukomas operāciju.

Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā Ventspilī Kurzemes acu centrs tika atvērts 2014. gadā. Šobrīd centrs darbojas Ventspilī, Talsos, Liepājā un Kuldīgā.

SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” Talsu filiālē piejamas daudzveidīgas un mūsdienīgas fizikālās terapijas iespējas, ko novērtē arī pacienti -  lāzera terapija, ultraskaņas procedūras, magnētterapija, fonoforēze, transkutānā elektroneirostimulācija (TENS) un diadinamiskās strāvas (DDS) terapija.

Aparātprocedūras galvenokārt izmanto rehabilitācijas procesā – lai ātrāk mazinātu sāpes un iekaisumu, kā arī palīdzētu atjaunot organisma funkcijas. Fizikālās terapijas kabinetā par pacientiem rūpējas fizikālās medicīnas māsa Rita Hausmane, kura izsaka pateicību slimnīcas vadībai par iespēju strādāt un pacientiem piedāvāt mūsdienīgas iespējas veselības uzlabošanai. Māsa norāda, ka jaunās iekārtas ir gan efektīvākas, gan ērtākas izmantošanā.

Procedūras ir par maksu un pieejamas tikai ar ģimenes ārsta vai ārsta speciālista nosūtījumu. Vienas procedūras cena ir no 6 līdz 10 eiro. Lai pieteiktos procedūrām, aicinām zvanīt pa tālruni - 27869917.

Ik gadu otrajā marta ceturtdienā tiek atzīmēta Pasaules nieru diena, tā vēršot uzmanību uz nieru veselību un slimību profilaksi. Šogad Pasaules nieru diena tiek atzīmēta 14. martā, un tās devīze “Nieru veselību ikvienam. Vienlīdzīgu veselības aprūpes pieejamību un optimālu terapiju”.

Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas nefroloģe Dr. Sandra Derkevica, kura pacientus pieņem gan Ventspilī, gan Talsos, dalās ieteikumos, ko ievērot ikdienā.

Nieru veselības uzturēšanas pamati ir nemainīgi – sāls daudzuma ierobežošana uzturā un pietiekams ūdens patēriņš. Protams, nepieciešams pārskatīt arī ikdienā lietotos medikamentus un atcerēties, ka to nepamatota lietošana patiešām var būt kaitīga veselībai. Jāpievērš uzmanība arī polifarmācijai jeb piecu un vairāku medikamentu vienlaicīgai lietošanai bez ārsta uzraudzības, kas var radīt negatīvu ietekmi uz organismu, īpaši nierēm. Ikdienā cilvēki nereti grēko tieši ar ilgstošu pretsāpju un pretiekaisuma medikamentu lietošanu, kas diemžēl var rezultēties smagās nieru saslimšanās. Tai pat laikā nevajadzētu aizmirst par medikamentiem, kuru lietošana aizkavē hroniskas nieru slimības progresēšanu – antihipertensīvā terapija, proteinūriju (albuminūriju) un holesterīna līmeni mazinoši medikamenti. Nieres sastāv no sīkiem asinsvadiem, un viss kas ietekmē asinsvadus, ietekmē arī nieres un to funkcijas – pozitīvi vai arī negatīvi.

Nefroloģe Dr. Sandra Derkevica

Hemodialīze ir nieru aizstājterapijas metode, ko veic gadījumos, kad slimās nieres vairs nav spējīgas pašas veikt organisma attīrīšanas funkciju. Hemodialīzes seansa laikā no organisma tiek izvadīti kaitīgie vielmaiņas produkti un liekais šķidrums, izmantojot dialīzes aparātu, ko sauc par mākslīgo nieri.

Kurzemes Nieru aizstājterapijas centrs Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā atklāts 2016. gadā, un tas darbojas gan Ventspils slimnīcā, gan tās filiālē Talsos. Pērn slimnīcā veikti 4,5 tūkst. hemodialīzes seansu, t.sk. 1,5 tūkst. Talsos.

Saskaņā ar Pasaules nieru dienas tīmekļvietnē publicēto informāciju, hroniska nieru slimība (HNS) ierindojas 8. vietā starp galvenajiem nāves cēloņiem, savukārt tiek prognozēts, ka līdz 2040. gadam hroniska nieru slimība kā galvenais nāves cēlonis pakāpsies līdz 5. vietai.

phone-handsetmap-markercrossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram