Vardarbība darbavietā ir kļuvusi par satraucošu tendenci visā pasaulē. Aicinot aizdomāties par tik izplatītu problēmu, 12. marts ir noteikta par Eiropas izpratnes veidošanas dienu vardarbības mazināšanai pret veselības aprūpē strādājošiem.
Veselības aprūpes darbinieki visā pasaulē ik dienu saskaras ar paaugstinātu vardarbības risku. Darba drošības un veselības administrācija (OSHA) definē vardarbību darba vietā kā jebkādu fiziskas agresijas aktu vai draudus, kā arī verbālu aizskaršanu, vajāšanu, iebiedēšanu vai citu apdraudošu un traucējošu uzvedību, kas izpaužas darba laikā vai vietā.
Lai gan ar vardarbību darbavietā var saskarties dažādu nozaru darbinieki, veselības aprūpes iestādēs šī problēma rada īpaši lielu risku sabiedrības veselībai un kļūst arvien satraucošāka.
Lai veidotu drošu un atbalstošu vidi gan pacientiem, gan veselības aprūpes personālam, ir būtiski izmantot dažādas deeskalācijas metodes, kas palīdz samazināt pacientu agresiju un nemieru. Tāpat svarīga ir arī pašregulācija, kas ļauj veselības aprūpes darbiniekiem saglabāt mieru un profesionālu rīcību pat saspringtās situācijās.
Kas ir galvenās deeskalācijas tehnikas veselības aprūpē?
