Facebook pixel
09.03.2023.

Aicina skolēnus piedalīties redzes zinātnes pētījumā

 
Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca
 
Ventspils slimnīca

Kurzemes Acu centrs aicina skolēnus vecumā no 7 līdz 18 gadiem saņemt bezmaksas redzes skrīningu un vienlaikus piedalīties pētījumā par tuvredzības attīstību un tās saistību ar skolas vecuma bērnu ķermeņa biometriskajiem jeb auguma parametriem.

Pētījumu maģistra darba ietvaros veic Latvijas Universitātes fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes studente Anda Veita sadarbībā ar Kurzemes Acu centra vadītāju Dr. Ozolu.

Lai izpētītu skolas vecuma miopijas jeb tuvredzības attīstību un tās saistību ar skolas vecuma bērnu ķermeņa biometriskajiem jeb auguma parametriem, dalībniekiem tiks:

  • Veikts redzes skrīnings;
  • Izmērīts acs garums un citi acs parametri;
  • Nomērīts augums, rokas un pēdas garums.

Pieteikšanās, zvanot pa tālruni 25470013 vai rakstot uz epastu anda.veita@gmail.com.

Pētījums ir saskaņots ar Latvijas Universitātes Eksperimentālās un klīniskās medicīnas institūta Zinātniskās izpētes ētikas komisiju.

Pētījuma datu ievākšanai tiks izmantotas neinvazīvas metodes, kas nolasa mērījumus automātiski, un mērlente. Norises laiks no 2023. gada februāra līdz aprīlim Kurzemes Acu centrā, Ventspilī, Inženieru iela 60.

Saistītās personas
phone-handsetmap-markercrossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram