Facebook pixel
17.07.2023.

Augsta līmeņa radioloģijas aprīkojums filiālē Talsos

 
Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca
 
Talsu filiāle

Talsu slimnīcas Diagnostikas nodaļā pacientiem pieejami daudzveidīgi diagnostiskie izmeklējumi –  rentgenogrāfiskie (RTG), ultrasonogrāfiskie (USG) izmeklējumi, datortomogrāfija (CT), ehokardiogrāfija (EHO), doplerogrāfija, vēdera dobuma izmeklēšana, Holtera monitorēšana.

Pilnveidojot slimnīcas infrastruktūru, šogad slimnīcas filiālē Talsos piegādāts pārvietojamais rentgens, kas tiek izmantots gadījumos, kad izmeklējums operatīvi jāveic pacientam, kura veselības stāvokļa dēļ viņa pārvietošana ir komplicēta, galvenokārt Anestezioloģijas un Intensīvās terapijas, Iekšķīgo slimību un Ķirurģijas nodaļā.

Talsu filiāles Diagnostikas nodaļas vadītāja, radioloģe Dr. Leontīne Jākobsone norāda, ka savā darba pieredzē piedzīvojusi neaptveramas pārmaiņas aprīkojuma attīstības ziņā, atminoties laiku, kad pašiem bija jāattīsta izmeklējumu attēli, mērcējot tos vanniņās, turklāt ārvalstu konferencēs redzētais aprīkojums licies kā kaut kas neaizsniedzams. Šobrīd Diagnostikas nodaļas vadītāja ar lepnumu izrāda pieejamo aprīkojumu un tā iespējas, sakot, ka tas ir mūsdienīgs un ērti lietojams, tai skaitā akcentējot izmeklējumu attēlu kvalitāti.

Jautāta, vai nav prognozējams, ka drīzumā arī radioloģijas nozarē varētu palīdzēt mākslīgais intelekts, daktere norāda, ka Latvijā tas jau tiek testēts, tomēr mākslīgais intelekts var būt kā palīgs, bet ārstu tomēr aizstāt nevarēs.

Pieteikties diagnostiskajiem izmeklējumiem iespējams, iepriekš zvanot uz Talsu filiāles reģistratūru pa tālruni 632 59997 vai rakstot uz e-pastu -registratura.talsi@ventspils.lv.

Saistītās personas
phone-handsetmap-markercrossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram