Facebook pixel
04.10.2023.

Dr. Tarasovs Francijā pilnveidojis zināšanas ginekoloģisko operāciju veikšanā

 
Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca
 
Ventspils slimnīca

Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Ginekoloģijas un Dzemdību nodaļu vadītājs Dr. Sergejs Tarasovs piedalījies pasaules līmeņa praktisko apmācību kursā par progresīvām ginekoloģiskās endoskopijas jeb mazinvazīvo operāciju tehnikām. Apmācības no 18. līdz 21. septembrim norisinājās Francijas pilsētā Klermonferānā (Clermont – Ferrand) un tās vadīja prof. Revazs Botčorišvili (Revaz Botchorishvili).

Prof. Revazs Botčorišvili ir pasaulē atzīts ginekoloģiskās laparoskopijas eksperts, kā arī Starptautiskā endoskopiskās ķirurģijas centra (Centre International de Chirurgie Endoscopique (CICE)) direktors.

Kursa dalībniekiem bija iespēja ne tikai noklausīties dažādu ekspertu lekcijas un vērot tiešsaistes ķirurģisko operāciju translācijas, bet arī pielietot iegūtās teorētiskās zināšanas praktisku uzdevumu veikšanā, izmantojot dzīvo audu modeļus un laparoskopiskos trenažierus.

Dalībnieki tika aicināti praksē izmantot arvien komplicētākas, augstākā līmeņa procedūras.

Dr. Tarasovs pēc atgriešanās norāda, ka lielākā daļa šāda veida operāciju jau šobrīd tiek veiktas arī Ventspils slimnīcā, taču iegūtās zināšanas par niansēm dažādās tehnikās būs ļoti noderīgas, ikdienā sniedzot palīdzību pacientēm, kā arī ļaus papildināt piedāvāto operāciju klāstu un vēl vairāk palielināt pacienšu drošību operāciju laikā.

Saistītās personas
phone-handsetmap-markercrossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram