Facebook pixel
24.03.2023.

Ērces! Vakcinējies un uzzini, kā sevi pasargāt

 
Ventspils slimnīca

Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca aicina vakcinēties pret ērču encefalītu.

Kāpēc vakcinēties?

Ērču encefalīts ir bīstama slimība, kas rada traucējumus centrālajā nervu sistēmā un prasa ilgu atveseļošanās periodu, neizslēdzot iespējamību, ka var tikt radīti neatgriezeniski centrālās nervu sistēmas bojājumi. Vakcinācija ir vienīgais veids, kā varam sevi pasargāt no iespējas inficēties ar ērču encefalītu.

Ko vēl varam darīt, lai sevi pasargātu?

Ērces ir sastopamas ne tikai mežos, bet arī pilsētā, parkos un piemājas dārzos. Ja no ērču encefalīta sevi iespējams pasargāt vakcinējoties, tad vienīgais veids, kā sevi pasargāt no saslimšanas ar Laima slimību, ir izvairīties no ērces piesūkšanās. Dodoties dabā, jāizvēlas piemērots apģērbs, lai ērcei apgrūtinātu piekļūšanu ķermenim. Papildus aizsardzībai iespējams izmantot arī pretinsektu līdzekļus, savukārt pēc atpūtas dabā noteikti nepieciešams rūpīgi apskatīt visu ķermeni un ieiet dušā. Lielāka ērču izplatība ir mežos un to tuvumā, tāpēc atgriežoties no meža, nekavējoties jānomaina arī apģērbu.

Vakcinācijas kārtība:

  • pacients saņem pirmo vakcīnu, pēc divām nedēļām otro un pēc pus gada – trešo.

Uz vakcināciju obligāti iepriekš jāpiesakās.

Vakcinācijas izmaksas: 

  • Bērniem līdz 3 gadu vecumam (ieskaitot) – bezmaksas*;
  • Bērniem līdz 15 gadu vecumam – 32 EUR;
  • Pieaugušajiem – 34,50 EUR**.

Ko ņemt līdzi uz vakcināciju? 

  • Potēšanas pasi;
  • Ģimenes ārsta nosūtījumu (bērniem).

Vakcinēties pret ērču encefalītu Ventspils slimnīcā iespējams procedūru kabinetā, kas atrodas 1. stāvā līdzās reģistratūrai, ieeja no Vasarnīcu ielas. Lai pieteiktos vakcinācijai zvanīt pa tālruni 636 24665.

*Īstenojot programmu “Ventspils – mazulim draudzīga pilsēta” – pašvaldība Ventspils pilsētā deklarētajiem bērniem vecumā līdz 3 gadiem (ieskaitot) vakcināciju pret ērču encefalītu nodrošina bez maksas. Lai šo iespēju izmantotu - jāuzrāda potēšanas pase, ģimenes ārsta nosūtījums (ne vecāks par 7 dienām), kā arī izziņa par bērna un viena no viņa vecākiem vai aizbildņa deklarēto dzīvesvietu Ventspils pilsētā.

 **Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca sadarbojas ar visām lielākajām apdrošināšanas kompānijām Latvijā. Līdz ar to, ja apdrošināšanas kompānijai ir līgumattiecības ar Ziemeļkurzemes reģionālo slimnīcu, tad, uzrādot polisi, veselības aprūpes pakalpojuma maksa tiek segta apdrošināšanas kompānijas noteiktajā apjomā un kārtībā. Par kārtību pakalpojumu maksas segšanai, aicinām sazināties ar Jūsu apdrošināšanas kompāniju.

phone-handsetmap-markercrossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram