08.09.2022.

Fizioterapija – pacienta un speciālista sadarbība

Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca

Talsu filiāle

Vispasaules Fizioterapijas dienā Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca atgādina par iespējām, kas tiek nodrošinātas slimnīcas filiālē Talsos. Fizikālās terapijas un rehabilitācijas nodaļā tiek sniegti daudzveidīgi medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumi, lai nodrošinātu pacientu ar funkcionēšanas traucējumiem atgriešanos vidē pēc dažādām iegūtām vai iedzimtām traumām un saslimšanām.

Muguras sāpes, savilkti pleci, atlabšana pēc traumām, operācijām un pārslodzes – tie ir tikai daži no iemesliem, kāpēc pacienti vēršas pie rehabilitācijas nodaļas speciālistiem. Izvērtējot nepieciešamību, ārsts vai speciālists nosūta pacientu uz konkrētajā gadījumā piemērotākajām procedūrām.

Tehnoloģijas attīstās, tāpēc arī slimnīcā aprīkojums un pakalpojumu klāsts arvien tiek pilnveidots, lai pacientiem sniegtu augsta līmeņa rehabilitācijas pakalpojumus un paātrinātu atveseļošanās procesu. Nodaļā pieejamas fizioterapeita un ergoterapeita konsultācijas un nodarbības, dažāda veida aparātprocedūras - magnētterapija, elektroterapija, ultaskaņa, lāzerterapija u.c. - , teipošana un masāžas, tai skaitā zīdaiņiem un bērniem.

Arī fizikālās terapijas kabinets, kur pacientam speciālista uzraudzībā jādarbojas pašam, ir nodrošināts ar nepieciešamo inventāru, tai skaitā efektīvo slinga terapijas iekārtu, ar kuras palīdzību var palielināt muskuļu spēku un kustību apjomu.

Kā atzīst speciālisti – būtiskākais atveseļošanās nosacījums, - lai pacients terapijas laikā iegūtās zināšanas un vingrojumus, kuru pareizu izpildi parāda fizioterapeits, turpinātu pielietot arī ikdienā. Sīkāka informācija par pakalpojumiem, zvanot pa tālruni 63259997.